Na iPhone wraca 3D Touch, ale nie do końca

Technologia 3D Touch była sobie chwalona przez użytkowników. Możliwe, że Apple w końcu posłuchało swoich klientów, bo ta wraca, jednak w trochę innej formie, niż moglibyście się spodziewać.

Awatar Marta Urbaniak

Technologia 3D Touch była sobie chwalona przez użytkowników. Możliwe, że Apple w końcu posłuchało swoich klientów, bo ta wraca, jednak w trochę innej formie, niż moglibyście się spodziewać.

Niedawno wydano aktualizację iOS 17 Beta 2, która wprowadza wiele nowości i modyfikacji.

Haptic Touch będzie teraz bardziej podobne do używanej wcześniej technologii 3D Touch.

Cztery dni temu Apple udostępniło wersję systemu iOS 17 Beta 2. Jedną z nowości okazuje się zmodyfikowany Haptic Touch, który przypomina swoim działaniem technologię 3D Touch. Dla przypomnienia ostatnim smartfonem z logiem nadgryzionego jabłka, który był wyposażony w owe rozwiązanie jest iPhone XS. Ten wyszedł w 2018 roku.

Zamieniono ją w kolejnych telefonach na obecne po dziś dzień Haptic Touch, w którym zlikwidowano kilkustopniowy nacisk. To oprogramowanie jest odpowiedzialne teraz za reakcje, a nie technologia ekranu, jak miało to miejsce wcześniej.

Taki obrót spraw zasmucił wielu użytkowników, którzy używają iPhon’ów, jak się jednak okazuje nastąpiła zmiana, która ratuje trochę sytuację. Co jednak zmienia iOS 17 Beta 2?

Od teraz możecie zmienić szybkość reagowania smartfona po dotknięciu ekranu. Musicie w ustawieniach w zakładce “Dostępność”, wejść w “Dotyk”, a następnie w “Haptyka”. Tam możecie dostosować szybkość reagowania pomiędzy “Fast”, “Default” i “Slow”.

źródło grafiki MacRumors

Ustawienie szybkiego reagowania daje Wam podobne doznania porównywalne do kiedyś stosowanej technologii 3D Touch ze względu na szybszą reakcję. Dalej będzie ona znacznie wolniejsza, jednak poczyniono ulepszenia w tym kierunku.

Oczywiście na razie jest to wprowadzone w fazie Beta, która nie jest jeszcze oficjalnie wydanym systemem i działanie niektórych funkcji mogą się delikatnie zmienić. Nie wspominając już o tym czy owa funkcja znajdzie się w oficjalnej wersji iOS 17.

Trzeba poczekać na finalną wersję iOS 17, wtedy wszyscy się przekonacie czy faktycznie Wasze modły zostały wysłuchane i czy otrzymacie ulepszony Haptic Touch.

Źródło: MacRumors

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.