Nowości w iOS 14.3 beta! AirTag i nowe słuchawki

Nowości w iOS 14.3 beta! AirTag i nowe słuchawki

Apple co jakiś czas udostępnia wersję beta swoich systemów, w tym mobilnego iOS’a. Tym razem beta iOS 14.3 przyniosła kilka interesujących informacji.

Ostatnio Apple udostępnił zupełnie nową wersję beta systemu operacyjnego przeznaczonego dla iPhone’ów. Wersja 14.3 tak, jak i poprzednie wersje przyniosła kilka cennych informacji. Co ważniejsze zdaje się, że ta wersja nie była jeszcze przeznaczona do oficjalnej dystrybucji. Bo tak nagle, jak się pojawiła, tak szybko zniknęła i nie można jej pobrać. Jednak niektóre osoby zdążyły pobrać tę wersję i odnaleźć kilka interesujących „smaczków”.

Reklama
iOS 14.3 beta

AirPods Studio

Te mityczne słuchawki od jakiegoś czasu pojawiają się praktycznie w każdym przecieku dotyczącym produktów firmy Apple. Od kilku miesięcy pojawiają się o nich doniesienia, poznaliśmy między innymi ich najbardziej prawdopodobny design czy też oczekiwane funkcje. Teraz osoby, które dostały dostęp do wersji beta systemu odnalazły zupełnie nową ikonę. Ta sugeruje, że nowe pełnowymiarowe słuchawki są cały czas opracowywane.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

AirPods Studio to nowe słuchawki od Apple!

Apple w tracie jednej konferencji w połowie września zaprezentował wiele sprzętowych nowości. Już teraz szykuje się kolejna premiera, tym razem słuchawek AirPods Studio.

Czytaj artykuł

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło pierwszą testową wersję systemu iOS 14.3, jednak szybko została ona wycofana z dystrybucji. Osoby, które zdążyły ją pobrać i zainstalować znalazły w niej odniesienia do nowych słuchawek Apple. A właściwie to samą ikonę, która może sugerować ich rychłą premierę. W tym roku nie możemy już na nią liczyć, jednak 2021 może przynieść wiele ciekawych nowości.

AirPods Studio
iOS 14.3 beta

Warto tutaj przypomnieć, że podobna historia miała miejsce przy okazji słuchawek AirPods Pro. Ich ikona pojawiła się w jednej z wersji beta i została szybko wychwycona przez odpowiednie osoby. Od razu pierwsze zdjęcia trafiły do sieci, a jakiś czas później doczekaliśmy się oficjalnej premiery.

Reklama

AirTagi

AirTag
iOS 14.3 beta

Czyli po prostu lokalizatory. Wiele osób spodziewało się ich premiery już w tym miesiącu w trakcie konferencji o nazwie „One more thing.”. Tak się niestety nie stało, a o AirTagach wciąż wiemy bardzo niewiele. Jednak osobom, które zajrzały do kodu nowego systemu operacyjnego udało się znaleźć kilka wzmianek o tych urządzeniach. Podobnie jak w przypadku wyżej omawianych słuchawek, tak i tutaj pojawia się kilka niespodzianek.

Nowe słuchawki AirPods Studio mają mieć na pokładzie czip U1. Dzięki niemu będzie można w łatwy sposób je zlokalizować dzięki usłudze Find My. Dokładnie na takiej samej zasadzie mają działać dedykowane lokalizatory, które będziecie mogli przyczepić przykładowo do kluczy. AirTagi także mają być wyposażone w taki układ, który pozwala na namierzenie urządzeń, ale jest przy tym niezwykle energooszczędny.

iOS 14.3 beta

W najnowszej wersji beta pojawiły się nie tylko wzmianki w samym kodzie systemu, ale też w aplikacjach systemowych. Przykładowo w aplikacji Find My powstała cała zakładka, która jest dedykowana właśnie AirTagom. Dodatkowo znalazły się tam też grafiki pomagające w pierwszej konfiguracji lokalizatorów. To oznacza, że prace nad tym akcesorium wciąż trwają, co więcej rozpoczęły się już wewnętrzne testy. 

Źródła: Appleinsider: #1, #2

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!