Najnowsze karty NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti od KFA2 i MSI

Najnowsze karty NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti od KFA2 i MSI

Seria kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4060 zapewni Wam obsługę Ray Tracingu wraz z DLSS 3 oraz wykonanie w architekturze Ada Lovelace. Firmy KFA2 i MSI wprowadzają swoje własne modele.

KFA2 i MSI ponownie staja do rywalizacji pokazując swoje modele karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti.

Nie mogło w nich zabraknąć architektury NVIDIA Ada Lovelace oraz technologii Ray Tracing wraz z DLSS 3.

Reklama

Rozdzielczość 1080p w 100 klatkach na sekundę przy maksymalnych ustawieniach graficznych? To możliwe dzięki kartom graficznym NVIDIA GeForce z rodziny RTX 4060 Ti. W każdej podanej pozycji prędkość pamięci będzie wynosić 18 Gb/sekundę, a to dzięki 8 GB GDDR6 VRAM-u.

Dzięki Ray Tracingowi trzeciej generacji możliwe jest renederownanie w czasie rzeczywistym realistycznych odbić światła słonecznego na pojazdach, budynkach czy ulicy wyświetlanej w grze. To wszystko bez widocznych spadków wydajności czy jakości wyświetlanego obrazu, nawet w trakcie najbardziej intensywnych scen rodem z Hollywoodzkich produkcji.

A to zostało wszystko wsparte systemem chłodzenia, który utrzyma niską temperaturę sprzętu przy cichej pracy wentylatorów. Oczywiście zapewniając przy tym optymalną wydajność. Jeśli zechcecie zmienić ustawienia to macie do nich bieżący dostęp za pomocą autorskich programów. Dzięki nim podkręcicie moc taktowania procesora.

Standardowo nie mogło zabraknąć podświetlenia LED, które będzie się różnić w zależności od modelu. Pobór mocy kart graficznych został ustalony na 160 W przy użyciu 8 pinowego gniazda zasilania. Jeśli mowa o wyjściach obrazu to na pokładzie każdej macie do dyspozycji 3 DisplayPorty 1.4a i jedno HDMI 2.1a.

KFA2 z GeForce RTX 4060 Ti 8GB EX/1-Click OC

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 8GB EX

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 8GB EX jest wyposażony w trzy 6 mm niklowane rurki cieplne. Łopatki WINGS w dwóch 92 mm wentylatorach wraz z aluminiowym backplatem dbają o niską temperaturę i odprowadzanie ciepła. Te ostatnie znajdziecie również w KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 8GB 1-Click OC.

Jeśli chodzi o dostępne kolory to jest nim jak na razie czarny, a z czasem pojawią się też biała i różowa wersja. Wykorzystano w tym modelu podświetlenie ARGB na wentylatorach i logo z boku. Możecie je dostosować do swoich upodobań za pomocą dedykowanego oprogramowania z obsługą funkcji 1-Click Sync Pro ARGB Sync.

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 8GB 1-Click OC

KFA2 GeForce RTX 4060 Ti 8GB 1-Click OC ma na pokładzie dwa 6 mm ciepłowody, co czyni go najbardziej kompaktowym. Z boku obudowy możecie zobaczyć białą diodę LED, którą możecie włączać lub wyłączać za pomocą fizycznego przełącznika, bez potrzeby uruchamiania jakiegokolwiek oprogramowania.

Do zmiany ustawień podświetlenia parametrów kart od KFA2 służy program Xtreme Tuner na PC-ty i Xtreme Tuner App na komórkach. Firma jak na razie nie zdradziła ile przyjdzie nam zapłacić za najnowsze karty, ani gdzie będą dostępne.

MSI zaszalało z 8 wersjami

MSI zaszalało i zaprezentowało aż 8 modeli nowych kart graficznych. Pierwsza czwórka jest z serii “GAMING” i “TRIO GAMING”, które to oferują wentylatory TORX FAN 5.0. W każdym z nich łopatki zostały połączone ze sobą zewnętrznym łącznikiem. Dzięki czemu powstaje pierścień, który skupia strumień tłoczonego przez wentylator powietrza na system chłodzenia TRI FROZR 3 lub TWIN FROZR 9

Jeśli chodzi o podświetlenie to widoczne są kolorowe pasy na wierzchu obudowy. Można je synchronizować z komputerem za pomocą Mystic Light Sync i Ambient Link.

MSI GeForce RTX 4060 Ti GAMING 8G

Do tej serii zaliczają się modele: GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G, GeForce RTX 4060 Ti GAMING TRIO 8G, GeForce RTX 4060 Ti GAMING X 8G, GeForce RTX 4060 Ti GAMING 8G.

Kolejne 4 modele, które należą już do serii “VENTUS” chowają wewnątrz wentylatory TORX 4.0 i są bardziej kompaktowe w swoich rozmiarach w porównaniu z serią “GAMING” oraz “GAMING TRIO”.  Wersje z dopiskiem “BLACK” jak możecie się spodziewać będą całe skąpane w czerni.

MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X 8G OC

Modele z tej serii to: GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X 8G OC, GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X 8G, GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK 8G OC, GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK 8G.

Wszystkie 8 modeli jest wzmocnionych backplatem ze szczotkowanego metalu o konstrukcji ułatwiającej przepływ powietrza. MSI Center pozwala na modyfikację ustawień każdej wymienionej pozycji od producenta.

Reklama

Dostępność i cena

KFA2 nie podzieliła się w informacji prasowej cenami za swoje produkty. MSI oferuje zakup swoich kart graficznych z serii GeForce RTX 4060 Ti od 24 maja w sugerowanych cenach:

  • GeForce RTX 4060 Ti GAMING X TRIO 8G za 1389 zł
  • GeForce RTX 4060 Ti GAMING X 8G za 2225 zł
  • GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 3X 8G OC za 2169 zł
  • GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK 8G OC za 2039 zł

Źródło: informacja prasowa
Źródło miniaturki: KFA2

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!