NVIDIA GeForce RTX 4070 od KFA2 i MSI szokują ceną!

Dziś swoją premierę miała karta graficzna RTX 4070, a wraz z nią na rynku pojawiły się wersje Extreme Gamer i 1-Click OC Edition. Są to na pewno szybkie karty z wydajnym chłodzeniem. Jednak czy patrząc na specyfikację nie macie déjà vu?

KFA2 wydało na rynek kartę graficzną GeForce RTX 4070 z serii Extreme Gamer i 1-Click OC Edition.

Karty graficzne GeForce RTX 4070 to zwiększona wydajność przy zmniejszonym poborze mocy.

Na pokładzie obu modeli jest architektura NVIDIA Ada Lovelace, która zadba o Ray Tracing, a wraz z nią technologia DLSS 3.

Stałe ponad 100 FPS-ów, jakość obrazu 4K i Ray Tracing to rzekome możliwości nowych kart graficznych z serii 4070. Czy faktycznie stają na wysokości zadania? Modele Extreme Gamer oraz 1-CLick OC Edition mają na swoim pokładzie 12 GB superszybkiej pamięci typu GDDR6X obsługiwanej przez 192-bitowy interfejs i o przesyle danych z prędkością 21 Gb/s.

Funkcja OC 1-Click dzięki programowi Xtreme Tuner Plus pozwala na podkręcenie taktowanie procesora graficznego do 2550 MHz. Dla porównanie karty z serii RTX 3090 osiągały wartość 1950 MHz. Zatem możecie tutaj liczyć na spory zapas mocy, jednak nie można zapominać o chłodzeniu. To właśnie w tym miejscu pojawiają się konstrukcje niereferencyjne.

KFA2 GeForce RTX 4070 Extreme Gamer

Zacznijmy od pierwszego modelu – KFA2 GeForce RTX 4070 Extreme Gamer. Obecna na jej pokładzie architektura NVIDIA Ada Lovelace sprawi, że Ray Tracing będzie na wyższym poziomie. Przetwarzanie danych będzie szybsze i wydajniejsze, co zaowocuje tworzeniem światła i cieni na bieżąco. Technologia DLSS 3 również będzie obecna, a to oznacza więcej klatek na ekranie, płynność wyświetlanego obrazu i lepszą immersję podczas grania.

Jak wcześniej wspomnieliśmy karta ma 12 GB pamięci GDDR6X o prędkości 21 Gb/s, co w połączeniu ze 192-bitowym interfejsem zapewnia przepustowość na poziomie aż 504 GB/s. Na pokładzie znalazło się 5888 rdzeni CUDA, a TGP (Total Graphics Power) jest na poziomie 215 W, dzięki czemu Wasz PC będzie działał jeszcze wydajniej przy zużywaniu mniejszej liczby mocy.

Montaż tej karty ułatwi 8-pinowe złącze PCI-E do zasilania, bez adapterów czy konieczności wymiany komponentów. Sama konstrukcja jest lekka i zajmuje 2,5 slotu w tym przypadku, więc jeśli marzy Wam się kompaktowy sprzęt, to nie ma problemu.

Wydajność to nie wszystko, jeśli sprzęt nie będzie radził sobie z odprowadzaniem ciepła podczas intensywnego funkcjonowania. W związku z tym zamontowano trzy wentylatory WINGS i niklowane ciepłowody, które poprawiają przepływ powietrza i jego rozpraszanie. Aby dodatkowo wzmocnić efekt wykorzystano backplate ze stopu aluminium.

KFA2 oferuje swoją kartę GeForce RTX 4070 Extreme Gamer w kolorze czarnym, białym i różowym, abyście mogli spersonalizować wygląd swojego stacjonarnego komputera. Nie mogło zabraknąć podświetlenia ARGB, aby uzyskać bardziej widowiskowy efekt. Podświetlenie można dostosować za pomocą oprogramowania Xtreme Tuner Plus na PC lub aplikacji mobilnej Xtreme Tuner.

KFA2 GeForce RTX 4070 1-Click OC 3X

Ten model karty graficznej jak wcześniej wspomnieliśmy również oferuje 12 GB pamięci GDDR6X i 5888 rdzeni CUDA. Pojedyncze 8-pinowe złącze PCI-E również jest tutaj obecne. Co ją wyróżnia fakt, że jest bardziej kompaktowa, bo zajmuje już tylko 2 sloty, a jej takowanie z wykorzystaniem funkcji 1-Click OC Clock wynosi 2505 MHz.

Potrójne 92 mm wentylatory WINGS, trzy 6 mm ciepłowody i tylna płyta ze stopu aluminium, zajmą się efektywnym chłodzeniem i pracowaniem całego sprzętu w ciszy. Wiatraki można wyłączyć, jeśli nie będziecie mieli potrzeby ich używać.

W KFA2 GeForce RTX 4070 1-Click OC 3X również macie wgląd w  poziom temperatury, pracę procesora, czy wentylatorów dzięki oprogramowaniu Xtreme Tuner Plus na PC i aplikacji Xtreme Tuner na Wasze telefony. Również fani overclockingu się nie zawiodą.

Ten model w sklepach na początku będzie dostępny tylko w kolorze czarnym z białym podświetleniem LED logo na bocznym panelu, ale z czasem dojdzie wariant biały i różowy. Tutaj, jeśli zechcecie to macie możliwość wyłączenia podświetlenia fizycznym przyciskiem.

MSI także w grze!

MSI nie pozostaje w tyle i wypuszcza modele GAMING TRIO i VENTUS. GeForce RTX 4070 GAMING TRIO 12G stawia na wydajność, dostosowane chłodzenie i niski poziom hałasu. Dlatego wbudowano 3 wentylatory TORX FAN 5.0 ze skrzydłami złączonymi ze sobą obręczą. Pozwala to na lepsze skupienie powietrza w danym kierunku i cichszą pracę. Dodatkowo wykorzystywany jest system chłodzenia TRI FROZR 3.

Płyta na której wszystko się trzyma jest wykonana z niklu, co więcej użyto 6 ciepłowodów Core Pipes w rdzeniu radiatora, które poprawiają odprowadzanie nadmiaru ciepła. Z kolei podkładki termiczne zajmą się chłodzeniem nawet, gdy wiatraki nie są w użyciu.

GeForce RT 4070 VENTUS 3X 12G OC to synonim jakości i minimalizmu w jednym. Tutaj system chłodzenia zawiera trzy lub dwa wentylatory TORX 4.0 w zależności od wersji oraz dodatkowo wzmocnioną płytę tylną.

Jeśli pragniecie podkręcić swoją kartę graficzną od tej firmy, to z pomocą nadchodzi MSI AFTERBURNER. Tutaj również możliwe jest podejrzenie parametrów w aktualnym czasie funkcjonowania sprzętu, czy dostosowanie ustawień karty graficznej. Z kolei MSI CENTER i funkcja Frozr AI Cooling zsynchronizuje działajace wiatraki względem płyty głównej MSI, tak aby dostosować się do zmian w wydajności.

Niewątpliwie znajdziecie wiele cech, które łączą komponenty od tych 2 firm jak chociażby pamięć 12 GB, 5888 rdzeni CUDA czy 3 wyjścia DisplayPort i 1 HDMI. Konkurencja jest zacięta, jednak drobne niuanse mogą często zadecydować o tym, po sprzęt której firmy sięgnie klient.

Źródło: informacja prasowa

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!