Do
góry

Netflix jeszcze lepszy na Smart TV!

Od początku roku Netflix wprowadza wiele zmian związanych z wyglądem, teraz nadchodzi kolejny update interfejsu na komputerach osobistych i Smart TV.

Wiele serwisów VOD ma zbliżony schemat jeżeli chodzi o wygląd. Wszystko po to, aby ułatwić życie swoim użytkownikom. Sami musicie przyznać, że powszechnie uznany schemat jest znacznie prostszy w obsłudze. Oczywiście każda platforma ma swoje sposoby na prezentację najnowszych treści. Jednak na końcu zawsze są to jakiegoś rodzaju kafelki z okładkami filmów czy trailerami.

Netflix SmartTv

Na Netflixie wprowadzono drobne kosmetyczne zmiany, które mają dodatkowo ułatwić i umilić korzystanie z usługi. Jak to na tej platformie bywa, zanim coś nowego trafi do każdego użytkownika, przechodzi najpierw testy przeprowadzane przez niewielką grupę osób. Ich opinia daje niezbędny feedback, który pozwala ocenić czy pomysł się przyjmie i czy będzie funkcjonalny. Jednak o tym czy pomysł trafi do finalnej wersji decyduje już sam Netflix.

Łatwiej i czyściej

Nowa opcja pozwoli na wyświetlenie krótkiego opisu znajdującego się tuż pod miniaturką filmu lub serialu. To przyda się szczególnie w momentach, kiedy przeglądacie całą listę filmów, które nie trafiły do zakładki wyróżnionych. Oczywiście od razu do aplikacji zawita także opcja ukrycia wszelkich szczegółów, która zostawi Was jedynie z okładkami dostępnych treści.

Nawet informacje o czasie trwania czy roku produkcji, będziecie mogli już wkrótce po prostu ukryć. Dlatego, jeżeli chcecie oszczędzić sobie wnikania w fabułę i sami doświadczyć przebiegu zdarzeń, może okazać się to strzałem w dziesiątkę.

Wybór gatunku

Netflix SmartTv

Wyszukiwanie filmów z danego gatunku niekiedy bywało dość problematyczne. Dużo zależało właśnie od urządzenia, na którym oglądaliście. Zarówno w aplikacji na komputery osobiste jak i Smart TV brakuje wielu kategorii treści serwisu Netflix. Nie ma też możliwości wyboru tylko filmów z gatunku komedia czy dramat. Zamiast tego wyświetlą się wszystkie filmy wraz z serialami. Takiego problemu nie ma na przykład na stronie czy w aplikacji na smartfony.

Netflix obecnie testuje bardzo potrzebne dla użytkowników zmiany, które najpewniej niedługo pojawią się w aplikacji każdego z Was. Szczególnie dobrze będzie się to prezentować na wszelkiej maści systemach Smart TV. Serwis zostanie lepiej podzielony na kategorię Filmy oraz Seriale i programy. W tych głównych kategoriach pojawią się kafelki, które będą skupiać treści z danych gatunków.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Ups, nie znaleziono artykułu

Pod podanym adresem nie ma żadnego artykułu. Może poszukasz tego, co Cię interesuje bezpośrednio na stronie TechnoStrefa.com?

Zostaną one wyświetlone tuż pod listą Top 10 dla ułatwienia szukania. Ciekawym dodatkiem jest także podział, który ma zostać dodany do kategorii moja lista. Tam podobnie jak w przypadku filmów czy seriali będziecie mogli przeszukiwać wszystkie zapisane pozycje z podziałem na kategorie. W kwestii samego widoku, będziecie mogli wybrać pomiędzy poziomą listą albo mozaiką z kafelków.

Źródło: BGR

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!