Netflix znów z nowościami na iPhone. Android jak zawsze w tyle

Wdrożone modyfikacje w wizerunek Netflixa na iPhone’ach są widoczne gołym okiem. Rzucająca się w oczy rekomendacja i upłynnienie ruchów wraz z poprawą funkcjonalności, to jedne z niewielu zmian. Czy zobaczycie je również na Androidzie?

Wczoraj Netflix otrzymał aktualizację graficzną na iPhone’ach. Kiedy tylko otworzycie aplikację, to ujrzycie duży kafelek z rekomendacją na stronie głównej. Rekomendacja filmu bądź serialu będzie również widoczna, gdy przejdziecie do danej kategorii. 

Tło ma kolor dominujący dla grafiki danego tytułu, co sprawia, że aplikacja nie jest ciągle czarna i przy tym monotonna. Przy odświeżaniu aplikacji Netflixa skupiono się głównie na animacji i przejściach użytkownika, ale również na płynności działania.

Płynność i wygoda

Gdy przesuniecie palcem po ekranie, ujrzycie efekt paralaksy zaimplementowany do interfejsu. Wykorzystuje on akcelerometr wbudowany w iPhone’ach. Na górze ekranu ujrzycie nie tylko dymek z kategoriami, ale również z podziałem na same filmy lub seriale.

Usprawni to szukanie po konkretnej formie treści. Szczególnie, gdy macie tylko kilka godzin na oderwanie się od codzienności – 1 klik i macie listę samych filmów. A fanatycy seriali nie będę musieli się przekopywać przez listę 2 godzinnych realizacji.

Po kliknięciu w dany tytuł wyświetli się jego krótki zwiastun wraz z opisem poniżej, a także blok podobnych treści, Zostało zmienione tutaj jedynie przejście w ten segment, z kolei opis i wygląd nie uległ modyfikacji. 

W górnym prawym rogu zobaczycie lupę, która pomoże Wam wyszukać ulubiony film, który chcecie obejrzeć po raz piąty. A zaraz obok niej macie swoje konto. Po kliknięciu w awatar możecie w bardzo prosty sposób przełączyć się pomiędzy profilami.

Janum Trivedi, który kiedyś zajmował się animacją platformy, na swoim Twitterze pochwalił się ze społecznością krótkim filmikiem pokazowym. Umieścił on również informacje, że prace nad nowym wyglądem interfejsu trwały przez rok.

Nie tylko mobilna wersja platformy VOD będzie poprawiona, to samo będzie czekać w późniejszym czasie tvOS. Nie zostało powiedziane kiedy to nastąpi. Natomiast z pewnością będzie to coś podobnego, aby nie odchodzić zbytnio od nowych zmian graficznych zaaplikowanych na iPhone’ach. 

Czy zmiany dotkną z czasem również Androida? Zapewne tak, choć nie ma 100% gwarancji, że interfejsy będą identyczne.

Już teraz możecie cieszyć się swoją nową odsłoną Netflixa w systemie iOS. Upewnijcie się, że macie zainstalowaną aktualną wersję aplikacji. A czy Waszym zdaniem aplikacja wygląda lepiej i działa płynniej niż wcześniej? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: 9to5mac

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!