Do
góry

Nie da się? ZTE pokaże skaner twarzy pod ekranem!

Firma ZTE pracuje nad kolejną generacją swojej kamery pod ekranem, tym razem planują ją dodatkowo wyposażyć w skaner twarzy 3D!

Wiele osób mówiło, że to niewykonalne, producenci twierdzili, że za drogie i mało dokładne, a ZTE udowadnia, że wszyscy się mylą. Pod koniec zeszłego roku, światło dzienne ujrzał model ZTE Axon 20, który jako pierwszy seryjnie produkowany smartfon miał kamerę ukrytą pod ekranem. Ta niestety nie powalała jakością, a i ekran w tym miejscu znacząco odróżnia się od reszty panelu. Model Axon 20 nie okazał się może jakimś ogromnym sukcesem sprzedażowym, jednak był w pełni udanym prototypem, który został ciepło przyjęty przez klientów.

zte skaner twarzy

Prawdziwy bezramkowiec

ZTE potrzebowało ogromnej ilości prototypów, by w ogóle dojść do poziomu obecnie oferowanej kamery pod ekranem. Tyle samo, jeżeli nie nawet więcej wymagało ukrycie pod tym samym wyświetlaczem skanera twarzy 3D. Dokładnie, ZTE chce iść niejako na wojnę z Apple i na długo przed nimi zaprezentować smartfon, który można odblokować twarzą. A to wszystko bez obecności paskudnego notcha, na którego narzeka coraz więcej osób.

2. generacja zapowiada rewolucję

Plany ZTE zaliczają się z pewnością do tych bardziej ambitnych. Zwłaszcza, że znów planują stać się pionierami dla tej technologii. Prawdopodobnie cały górny pas ekranu będzie półprzezroczysty, by móc rozpoznawać twarz. Wszystko po to, by umożliwić ogóle działania rozpoznawania twarzy. Niewykluczone, że część sensorów czy elektroniki potrzebnej do działania systemu zostanie ukryta w ramce wokół ekranu. Firma musiała wyciągnąć sporo wniosków z pierwszej wersji urządzenia, jako że znów chce skoczyć na głęboką wodę.

zte axon 3 pro 5g
zte skaner twarzy

Więcej szczegółów na temat tego smartfona dowiemy się najpewniej w ramach targów MWC, które odbędą się w tym roku w Szanghaju. Te będą trwać przez 3 dni i rozpoczynają się już 23 lutego. ZTE chce zaprezentować drugą generację tej technologii, potwierdzając tym samym, że są firmą, która skupia się na innowacjach. Największej poprawy oczekujemy od jakości wykonywanych zdjęć, oczywiście w przypadku aparatu selfie.

Największą niewiadomą wciąż pozostaje sensor 3D do wykrywania twarzy. Z pewnością wiele osób wyczekuje najnowszych wieści od chińskiego producenta. W końcu system, który zaproponuje ZTE, może stać na równi z FaceID, które od lat stosowane jest przez Apple. Nie spodziewamy się jednak, że będzie porównywalny z technologią z Cupertino już na samym początku swojego istnienia. Do wszystkich obietnic trzeba podchodzić z pewną rezerwą, wciąż pamiętamy jakość zdjęć z modelu ZTE Axon 20 5G.

To nie koniec nowości

zte skaner twarzy

Firma ZTE nie ma jednak zamiaru poprzestawać na technologii ukrywania różnych rzeczy pod ekranem. Zgodnie z przeciekami na targach mamy zobaczyć model Axon 30 Pro, który jako pierwszy na świecie wykorzysta zupełnie nowy aparat. ZTE chce się znacznie mocniej skupić na mobilnej fotografii. Do modelu Pro najpewniej trafi matryca o rozdzielczości 200 Mpix od Samsunga. Niestety nic nie wskazuje, że ten smartfon będzie wyposażony w obydwie technologie jednocześnie.

Źródło: GSMArena

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!