Obudź sportowego ducha z Jabra Elite 4 Active!

Targi CES, jak co roku przynoszą nam jedne z najbardziej intrygujących technologicznych premier. Tym razem padło na markę Jabra, która zaprezentowała słuchawki Elite 4 Active stworzone z myślą o najbardziej wymagających sportowcach.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Targi CES, jak co roku przynoszą nam jedne z najbardziej intrygujących technologicznych premier. Tym razem padło na markę Jabra, która zaprezentowała słuchawki Elite 4 Active stworzone z myślą o najbardziej wymagających sportowcach.

Słuchawki z rodziny Jabra Elite mogą pochwalić się już w tym momencie światową sławą. Niejednokrotnie pojawiały się na naszej stronie w dedykowanych tekstach, najróżniejszych rankingach czy poradnikach prezentowych. Tym razem jednak najnowszy model Jabra Elite 4 Active trafia do portfolio tego producenta i wnosi słuchanie muzyki w trakcie treningu na zupełnie nowy poziom.

Najnowsze z dopiskiem Active

Jabra Elite 4 Active
fot. Jabra

Jabra Elite 4 Active to najnowszy model, który może pochwalić się takim dopiskiem. Jednocześnie słuchawki wykorzystują zupełnie nowe wzornictwo, które poznaliśmy w połowie ubiegłego roku. Właśnie wtedy Jabra zdecydowała się na całkowitą zmianę wizerunku całej swojej serii słuchawek TWS z rodziny Elite.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nowe wcielenie serii Jabra Elite! Co zaoferuje?

Słuchawki marki Jabra już niejednokrotnie pojawiały się na naszej stronie. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie obok najnowszej premiery w wykonaniu tego producenta. Modele z serii Elite od kilku generacji nie zmieniały się znacząco pod względem oferowanego wzornictwa. Teraz jednak przyszedł czas na zmianę!

Czytaj artykuł

Model Elite 4 Active, kontynuuje nową filozofię designu nie zapominając jednocześnie o korzeniach serii. Jak przystało na model kierowany dla osób aktywnych nie mogło obyć się bez odpowiedniej ochrony przez wodą czy potem. Ten model otrzymał certyfikat IP57, który oznacza między innymi, że słuchawki są odporne na najbardziej mordercze treningi na siłowni czy nawet w trakcie ulewnego deszczu.

Jednocześnie całość została zaprojektowana z myślą o osobach, które uprawiają sport nawet na poziomie zawodowym. Specjalna konstrukcja oraz pokrycie specjalnym materiałem pozwoliły na rezygnację z popularnych w starszych modelach silikonowych skrzydełek. Dzięki temu słuchawki pewnie trzymają się ucha za sprawą specjalnego kształtu.

Jabra Elite 4 Active
fot. Jabra

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na czas pracy na baterii. Słuchawki na pojedynczym ładowaniu mają wytrzymać do 7 godzin pracy bez konieczności chowania do etui. Z kolei, jeżeli połączymy ich czas pracy z akumulatorem umieszczonym w pudełku otrzymacie łącznie aż 28 godzin dostępu do muzyki i rozmów.

Na treningu i poza nim

Co prawda słuchawki z serii Active są kierowane dla osób aktywnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by używać ich także, na co dzień. Za sprawą wbudowanej funkcji ANC pozwolą skupić się nie tylko na treningu, ale pozwolą się także zrelaksować po nim. Dodatkowo na pokładzie nie zabrakło także funkcji Hear-Through, która pozwala podsłuchać co dzieje się wokół Was bez konieczności wyciągania słuchawek z ucha.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o formę, ale musimy to robić we własnym tempie. Nowe słuchawki Jabra Elite 4 Active to dobra alternatywa dla osób, które uwielbiają aktywny styl życia, ale nie aż tak intensywny jak w przypadku użytkowników bardziej wyczynowych słuchawek Jabra Elite 7 Active. W ten sposób Jabra po raz kolejny oferuje produkty odpowiednio przystosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Calum MacDougall, SVP w Jabra

To jednak nie wszystkie unikalne cechy, jakimi mogą pochwalić się słuchawki Jabra Elite 4 Active. Zaraz obok opcji ANC oraz świadomości znalazło się wsparcie dla asystentki głosowej Alexa, która jest natywnie wspierana przez te słuchawki. Ciekawostką jest także obecność funkcji Spotify Tap, który pozwala Wam w łatwy sposób kontrolować aktualnie odtwarzaną muzykę bezpośrednio z poziomu słuchawek.

Jabra Elite 4 Active
fot. Jabra

Podobnie jak w przypadku innych modeli zaprezentowanych już wcześniej, Jabra Elite 4 Active oferuje opcję Google Fast Pair. Innymi słowy, przy pierwszym otwarciu etui, słuchawki od razu spróbują połączyć się z Waszym smartfonem. Po za tym przy każdym kolejnym otwarciu pudełka te automatycznie się połączą. Nie zabrakło tutaj także możliwości używania tylko jednej słuchawki, co było nowością dla nowego wcielenia serii Elite.  

Ile za taką przyjemność?

Jabra wyceniła swoje najnowsze słuchawki na dokładnie 499 zł. Z informacji, które zostały nam dostarczone wynika, że w sprzedaży pojawią się w drugiej połowie stycznia 2022 roku. Wtedy także będziecie mogli wybierać pomiędzy trzema wariantami kolorystycznymi: granatowym (Navy), czarnym (Black) i jasnomiętowym (Light mint).

Źródło: informacja prasowa

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.