Jabra słuchawki IFA 2023

Jabra prezentuje dwa nowe modele słuchawek premium podczas targów IFA 2023!

Z racji trwających od dzisiaj targów IFA 2023, marka Jabra zaprezentował nowe słuchawki, które określają jako „najbardziej zaawansowane modele słuchawek dousznych w historii”. Czy rzeczywiście tak jest i co w ogóle oferują nowe „pestki”?

Duński producent Jabra to kolejna firma, która zaprezentowała swoje nowości na najbliższe miesiące podczas tegorocznych targów IFA 2023.

Do portfolio marki wskoczyły właśnie dwa modele nowych słuchawek dousznych, które mają zdmuchnąć wszystkie propozycje od konkurencji.

Jabra Elite 8 Active – najbardziej wytrzymałe słuchawki na świecie?

Pierwszą z zaprezentowanych pozycji, czyli model Elite 8 Active, producent określa mianem najbardziej wytrzymałych słuchawek na świecie. Miały one zostać zaprojektowane w taki sposób, aby „sprostać wymaganiom użytkowników niezależnie od tego, co robią i dokąd ich zaprowadzi życie”.

Jabra 8 Elite Active

Oznacza to, że mają nadawać się do codziennego użytku, ale również podczas wymagających treningów. Co więcej, słuchawki te przeszły ekstremalne testy, wymagane do uzyskania amerykańskiego standardu wojskowego (810H).

Co to oznacza? Słuchawki Elite 8 Active są odporne na wilgotność, deszcz, wysokie temperatury, a nawet upadek z dużych wysokości. Ich wodoszczelność pozwala na zanurzenie ich na głębokość nawet 1,5 m. Co więcej, obecność certyfikatu IP68 zapewnia, że są one w pełni wodoodporne, jak i pyłoszczelne.

Jabra 8 Elite Active

Dźwięk na najwyższym poziomie

Oprócz swojej wytrzymałości, słuchawki muszą też bardzo dobrze brzmieć i równie dobrze się prezentować. O ile wygląd jest kwestią personalną, tak za dźwięk odpowiada tutaj między innymi technologia Dolby Audio, zapewniająca realistyczny, czysty dźwięk.

Brak jakichkolwiek zakłóceń

Nie zabrakło także redukcji hałasu (ANC), która „automatyczne dostosowuje poziom ANC do warunków otoczenia”. Przed szumem wiatrem ochroni nas za to technologia „Wind Neutralizing HearThrough”, która „tłumi również wszelkie zakłócenia powodowane przez wiatr bez blokowania odgłosów ruchu ulicznego”.

Jabra 8 Elite Active

Pozostałe funkcjonalności i czas pracy na baterii

Nie należy zapominać także o technologii 6 mikrofonów, specjalnej siateczce chroniącej przed wiatrem, czy nawet obsłudze Asystenta Google i technologiach: Fast Pair, Swift Pair, Spotify Tap.

Ważnym aspektem jest również praca na baterii, na którą zdecydowanie nie można narzekać w przypadku modelu Jabra Elite 8 Active. Same słuchawki zapewniają 8 godzin słuchania ulubionych utworów, aw przypadku wykorzystania pełnego zapasu magazynowanego w etui – czas ten wydłużymy do nawet 32 godzin!

Jabra Elite 10 – „połączenie komfortu, jakości dźwięku i rozmów”

Drugim modelem, którym Jabra pochwaliła się przy okazji targów IFA 2023, są słuchawki Jabra Elite 10 ze stopniem ochrony IP57. Słuchawki doszune true wireless zostały dodatkowo zoptymalizowane pod kątem odtwarzania muzyki w Dolby Atmos, dzięki czemu zapewniają wyjątkowe wrażenia dźwięku przestrzennego.

Jabra Elite 10 - dźwięk przestrzenny

Elite 10 to także pierwsza pozycja od duńskiego producenta, która obsługuje Dolby Head Tracking. Technologia ta „tworzy środowisko trójwymiarowego dźwięku – gdy słuchacz się porusza, on porusza się wraz z nim”.

Funkcja Jabra Advanced ANC eliminuje 2 razy więcej hałasu, niż standardowy ANC w słuchawkach Jabra. Za pośrednictwem fal infradźwiękowych, które badają kanał słuchowy, wkładki „przełączają się na najwyższy poziom ANC w bardziej hałaśliwym otoczeniu i zmniejszają jego poziom w cichych miejscach”.

Tak wygodne, że nawet ich nie poczujesz

Dzięki wykorzystaniu technologii Jabra ComfortFit, słuchawki zapewniają „naturalne, wygodne dopasowanie i mniejszą okluzję, dzięki półotwartej konstrukcji, która zmniejsza nacisk na ucho”. Usprawnienia te przekładają się na większą wygodę podczas użytkowania, a także mniejsze zmęczenie na koniec dnia.

Bateria starczy na ponad dobę słuchania muzyki

Podobnie jak w przypadku Elite 8 Active, słuchawki Elite 10 wyposażono w technologię 6 mikrofonów, która zapewnia krystalicznie czyste rozmowy. Oprócz tego zastosowano funkcję Blueetooth Multipoint, obsługę asystenta głosowego, czy łatwe parowanie.

Jabra Elite 10 - titanium black

Z samych słuchawek możemy korzystać 6 godzin, a gdy ich bateria się wyczerpie, wystarczy, że umieścimy je w dołączonym etui z funkcją ładowania bezprzewodowego. Dzięki niemu pestki posłużą nam nawet przez 27 godzin!

Nowe słuchawki Jabra – kiedy, za ile?

Dwie nowe pozycje z portfolio duńskiego producenta zaprezentowane przy okazji targów IFA 2023 trafią do sklepów już w drugiej połowie września!

W przypadku Elite 8 Active, sugerowana cena wynosi 949 zł, a same słuchawki będą dostępne w dwóch kolorach: granatowym (navy) oraz czarnym (black).

Za Elite 10 będziemy musieli zapłacić trochę więcej, bo 1199 zł, ale będziemy mogli wybrać jeden z trzech wariantów kolorystycznych: kremowy (cream), tytanowo-czarny (titanium black) lub czarny błyszczący (gloss black).

Co jest dla Was najważniejsze podczas wyboru słuchawek – wygląd, dźwięk, obecne technologie? Jak oceniacie nowe słuchawki z portfolio Jabra?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Jabra

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!