Spotify chce konkurować z Tidalem? Oto Spotify HiFi!

Spotify chce konkurować z Tidalem? Oto Spotify HiFi!

Przez dłuższy okres niewiele działo się na rynku usług streamingowych nakierowanych na muzykę, teraz to się zmienia – Spotify chce wprowadzić usługę HiFi!

W końcu nadeszła ta wiekopomna chwila, kiedy to największy gracz na rynku zdecydował się coś zrobić z jakością oferowanej muzyki. Usługi streamingowe nigdy nie zachwycały pod względem oferowanej jakości audio. Wyjątkiem może być tutaj na przykład Tidal, który od samego początku swojego istnienia był skierowany do osób, które chcą czegoś więcej.

Reklama

Spotify HiFi

Spotify HiFi

Teraz najpopularniejszy serwis do odtwarzania muzyki w sieci chce powalczyć o tych klientów zupełnie nową usługą o nazwie Spotify HiFi. Jednak długo przyszło nam na to czekać. Tidal wystartował już w 2016 roku i od samego początku swojego istnienia oferował usługę Master. Ta pozwala na przesyłanie dźwięku bez jakiejkolwiek kompresji w pełnej jakości 96 kHz/24-bit. Nie jest to jednak jedyny przykład. W 2019 roku do grona usługodawców dla najbardziej wymagających dołączył także Amazon.

Teraz przyszedł czas na Spotify HiFi, który jeszcze w tym roku ma zaoferować swoim użytkownikom audio wyższej klasy. Nie wiemy niestety czy będzie to jedynie wyższa rozdzielczość czy może kompresja bezstratna jak w przypadku Tidala. Wielką niewiadomą pozostają także ceny zupełnie nowej usługi. Przykładowo Tidal w najwyżej jakości to wydatek rzędu 39.90 zł na miesiąc. Gdzie podstawowy pakiet jest dwukrotnie tańszy. Możemy, więc zakładać, że w przypadku Spotify będzie podobnie.

Musicie mieć także na uwadze jeden dość istotny fakt. Mowa tutaj o pakietach internetowych – przesyłanie strumieniowe nieskompresowanej muzyki potrafi wyczerpać limit nawet w kilka godzin. Doskonale wiedzą o tym już obecni użytkownicy Tidala, choć korzystanie z tej usługi w jakości Master poza domem niekoniecznie ma sens.

Reklama

Czas na ruch konkurencji

Na rynku wciąż są takie serwisu jak YouTube Music czy Apple Music, które nie oferują stremowania muzyki w wyższej rozdzielczości. Jest to szczególnie intrygujace w przypadku Apple, pomimo oferowania High-Endowych słuchawek AirPods Max. Jednocześnie jakość jaką oferuje usługa firmy z Cupertino jest uznawana za jedną z najgorszych. Możemy się, więc spodziewać, że już niedługo Apple Music doczeka się sporego odświeżenia, choć w przypadku Apple niczego nie można być pewnym.

Spotify HiFi

Źródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!