Spotify podnosi ceny! To już pewne!

Spotify podnosi ceny! To już pewne!

O tym mówiło się już od jakiegoś czasu, teraz jednak mamy potwierdzenie. Spotify podnosi ceny za swoje subskrypcje i to we wszystkich dostępnych planach.

Podniesienie ceny subskrypcji u jednego z czołowych graczy na rynku streamingu muzyki było w zasadzie kwestią czasu. O tym, że Spotify planuje podwyżkę mówiło się już od miesięcy, jednak gigant przez długi czas nie dawał żadnego znaku w tym temacie. W ostatnim czasie przekonali się o tym między innymi mieszkańcy Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych.

Reklama

Spotify się rozwija

Spotify podnosi ceny

Przyczyn podwyżki cen można doszukiwać się na wielu płaszczyznach. Wiele osób posuwa się wręcz do snucia teorii spiskowych na temat tego, dlaczego Spotify musi zdrożeć, w niektórych przypadkach nawet o 20%. Jednak nie ma się w tym wypadku co oszukiwać, to nie ma związku z wielkimi wydatkami prezesa firmy czy innymi niesprawdzonymi doniesieniami, a koszt jaki trzeba ponieść, by nie zostać w tyle.

Spotify cały czas się rozwija i choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, to wiele zmian zachodzi poza zasięgiem wzroku wielu subskrybentów. Jedną z najnowszych funkcji, jakie wprowadziło Spotify jest mini odtwarzacz dostępny bezpośrednio w aplikacji Facebook. Udostępniając piosenkę, album czy playlistę inni użytkownicy będą mogli tego posłuchać bez przechodzenia do aplikacji Spotify. Oczywiście, jeżeli nie mają konta lub nie opłacają subskrypcji znajdą się tam dodatkowe reklamy.

Taka funkcja, choć bez wątpienia praktyczna czy po prostu ciekawa, raczej nie przekona wielu osób, że omawiana podwyżka była konieczna. Jednak takie funkcje to po prostu najbardziej jaskrawe przykłady. Nie możemy tutaj zapomnieć o ciągłym ulepszaniu algorytmu czy udoskonalaniu aplikacji na wszystkie dostępne urządzenia.

Logo
Spotify podnosi ceny

Jednocześnie Spotify w ostatnim czasie kładzie coraz to większy nacisk na podcasty. W niedalekiej przeszłości pozwolił ich twórcom na zarabianie, dzięki udostępnianiu ich nagrań w serwisie. Miejmy jednak nadzieję, że podwyżka cen nie jest spowodowana jedynie twórcami podcastów, a podniesienia stawek doczekają się też sami artyści.

Reklama

20% więcej?

Wcześniej wspominaliśmy o podwyżce sięgającej nawet 1/5 wcześniejszej ceny. Ta wartość, co prawda nie mija się z prawdą, jednak nie daje też pełnego oglądu na sytuację. W przypadku Stanów Zjednoczonych więcej zapłacą jedynie osoby, które zdecydowały się na plan rodzinny. Comiesięczna opłata będzie wynosić teraz 15.99 $ zamiast 14.99 $.

Znacznie więcej zmian zaszło w cenniku, który obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Tam zmieniły się opłaty za wszystkie plany usługi Spotify i prezentują się one następująco:

  • Studencki – z 4.99 £ do 5.99 £
  • Duo – z 12.99 £ do 13.99 £
  • Rodzinny – z 14.99 £ do 16.99 £
Spotify podnosi ceny
via Android Police

W przypadku innych krajów, które znajdują się na Starym Kontynencie ceny za plan studencki oraz Duo wzrasta o jeden euro, natomiast subskrypcja rodzinna aż o 3 euro z 14.99 € do 17.99 €. Nowe ceny mają wejść w życie na przełomie kwietnia i maja. Jednocześnie nie ma jakichkolwiek informacji na temat zmiany cennika w Polsce.

Musicie jednak pamiętać, że cennik Spotify w Polsce znacząco różni się od tego funkcjonującego w reszcie państw Europy, gdzie obowiązuje waluta Euro. Dla naszego kraju firma skroiła specjalny cennik tak, by dobrze pozycjonować się wśród klientów. Dla przypomnienia subskrypcja rodzinna to obecnie koszt 29.99 zł, a Duo 24.99 zł. Idąc tym tropem ceny w naszym kraju nie powinny wzrosnąć tak drastycznie, jak można by się tego spodziewać przeliczając zagraniczne cenniki.

Źródło: The Verge, OC3D

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!