Szczury napadły na magazyn policji. Łup był odurzający!

Szczury jak widać też mogą się zabawić. Udowodniły to gryzonie z Nowego Orleanu, które dobrały się do paczki z “zielonym” suszem. Ta jednak nie leżała po prostu na ulicy, a więc skąd pochodzi?

Awatar Marta Urbaniak

Szczury znalazły się na terenie policji w Nowym Orleanie. Jak się okazało gryzonie dobrały się do materiałów dowodowych.

Nadinspektor zeznał, że zwierzęta zachowywały się jakby były pod wpływem pewnych substancji.

Szczury miały “miły czas”

Gryzonie często potrafią uprzykrzyć życie. Szczególnie mowa o szczurach, gdy pojawią się w jakimś budynku i bardzo szybko się rozmnażają. Te szkodniki dość, że rozprzestrzeniają często choroby, to są wszystkożerne.

źródło grafiki National Geographic

Ten ostatni fakt jest bardzo istotny, choć i tak nikt nie spodziewał się, że szczury są w stanie zjeść “zielony” susz. Tak, dobrze przeczytaliście. Te zwierzęta dobrały się do paczek zlokalizowanych w magazynie policji w Nowym Orleanie.

Z zeznań nadinspektora, gryzonie były “na haju” po spożyciu tych lekkich narkotyków, które były wcześniej skonfiskowane.

„Chcę, żebyście zobaczyli tacę ze wszystkimi karaluchami, głównymi gryzoniami na podłodze, karaluchami i szczurami jedzącymi naszą marihuanę. Wszystkie są na haju”

– powiedziała nadinspektor policji Anne Kirkpatrick o pokoju z dowodami, w poniedziałek Komisji Sprawiedliwości w sprawach karnych.

Skąd szczury?

źródło grafiki Odkrywając Amerykę

Jak w ogóle do tego doszło? Siedziba policji ma obiekty, które są w fatalnym stanie. Klimatyzacje i windy nie działają w nich, co skutkuje często trudnymi warunkami latem, ale również na co dzień, gdy chodzi o kwestie sanitarno-higieniczne.

 „W zeszłym roku było tak gorąco, że musieliśmy zamknąć budynki. Czasem jest tak zimno, że nasi oficerowie i ranga w centrali nie mogą nawet przebywać w budynku”.

– powiedział członek rady i przewodniczący Komisji Sprawiedliwości w sprawach karnych Oliver Thomas, stowarzyszonemu z NBC News WDSU

Podobno takie warunki są rzeczywistością już od 2008 roku. Na zdjęciach ze stanu z 2017 roku widać owe gryzonie, które są tam wszechobecne, ale również węże, oposy, a nawet są miejsca porośnięte pleśnią.

„Nieczystość jest nie do przyjęcia”. „Woźni zasługują na nagrodę za próbę oczyszczenia tego, czego nie da się wyczyścić”

– powiedział nadinspektor policji Anne Kirkpatrick

Jako rozwiązanie tego problemu padła propozycja zainwestowania pieniędzy na dzierżawę w celu chwilowego przeniesienia siedziby. Mowa o kwocie 7,6 miliona dolarów, a okres dzierżawy miałby wynosić 10 lat. Komisja ds. wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych głosowała za przedstawieniem propozycji leasingu Radzie Miejskiej w pełnym składzie w celu podjęcia ostatecznej decyzji.

Źródło: NBC News

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.