Trzy nowe zegarki Samsung Galaxy Watch już w lipcu!

Najnowsze zegarki marki Samsung z Rodziny Galaxy Watch będą dla niektórych istną rewolucją, co więcej mają zadebiutować już w lipcu wraz z Galaxy Z Fold 3!

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Najnowsze zegarki marki Samsung z Rodziny Galaxy Watch będą dla niektórych istną rewolucją, co więcej mają zadebiutować już w lipcu wraz z Galaxy Z Fold 3!

Plotki o nadchodzących smartwatchach koreańskiego producenta nabierają coraz większego rozmachu. Już teraz poznaliśmy nazwy kodowe trzech nadchodzących modeli wraz z niektórymi szczegółami dotyczącymi ich designu. Co prawda do sieci nie wypłynęły jeszcze ich zdjęcia czy rendery, jak miało to miejsce w przypadku smartfona Galaxy Z Flip 3, ale mamy już pewne pojęcie jak będą wyglądać.

Wise, Fresh i Lucky

Samsung Galaxy Watch

Najnowsze zegarki z serii Galaxy Watch według najnowszych informacji noszą nazwy kodowe Wise, Fresh oraz Lucky. To rozróżnienie będzie przydatne, ponieważ istnieją dwie zupełnie różne wersje dotyczące tych zegarków. Pierwszy z nich, czyli Wise, będzie modelem bardziej eleganckim. Spodziewamy się, że to właśnie on jest następcą Galaxy Watch 3. Może to sugerować między innymi obecność obracanego pierścienia wokół ekranu.

To właśnie ten model ma być wcześniej wspomnianą rewolucją, bo na pokładzie zamiast systemu operacyjnego Tizen znajdzie się WearOS od Google. Jest to niejako kontynuacja plotek, że kolejny Galaxy Watch zrezygnuje z autorskiego systemu Samsunga, na rzecz ekosystemu giganta z Mountain View.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Samsung się poddał, nowe zegarki z WearOS!

Piekło zamarzło, Samsung ma zrezygnować z oprogramowania Tizen na rzecz WearOS w swoich smart zegarkach już od kolejnej generacji!

Czytaj artykuł

Z koeli dwa pozostałe modele noszące nazwę Fresh oraz Lucky mają być kontynuacją zegarków z serii Watch Active. W tym wypadku przecieki nie są do końca jednoznaczne. Według niektórych źródeł te modele wciąż mają działać na systemie TizenOS, przez co zachowają niższą cenę, ale robią to kosztem mniejszej biblioteki aplikacji. Z kolei zgodnie z raportem, jaki opublikował portal SamMobile, wszystkie nadchodzące smartwatche będą działać w oparciu o WearOS.  

Dlaczego Wear OS?

Przesiadka na WearOS była wieszczona już od dłuższego czasu. Taki ruch ma bardzo specyficzne podłoże, a i sam Samsung nie ma zamiaru w pełni pozbyć się własnego systemu. W końcu TizenOS odpowiada nie tylko za działanie smart zegarków koreańskiego giganta, ale i urządzenia znajdujące się w ekosystemie Smart Things czy choćby telewizory.

WearOS
Samsung Galaxy Watch

Niestety TizenOS dla zegarków Galaxy Watch miał niewiele zalet względem propozycji od Google. Dla wielu osób był wręcz powodem, dla którego nie decydowali się na propozycję od Samsunga. Przede wszystkim brak bazy aplikacji. To jeden z najczęściej wymienianych problemów przez wielu użytkowników. Co ciekawe zegarki Galaxy Watch, nawet z pierwszej generacji, do teraz otrzymują aktualizacje. Niestety nie można tego samego powiedzieć o wsparciu zewnętrznych deweloperów.

Inną sprawą są płatności zbliżeniowe. Samsung Pay wciąż nie działa w wielu krajach świata i nie zapowiada się, by coś w tej materii miało jakkolwiek ulec zmianie w najbliższym czasie. Smartfony Samsunga jako, że działają w oparciu o system Android, są w stanie obsługiwać zarówno system od Google, jak i wewnętrzny Samsung Pay. Posiadacze zegarków jednak musieli obchodzić się smakiem właściwie od samego początku istnienia serii Galaxy Watch.

Zmiany na lepsze

To czy zobaczymy na nadchodzących smartwatchach system WearOS właściwie nie podlega wątpliwości. Jednak już teraz możemy wszystkich uspokoić, bo Samsung nie ma zamiaru rezygnować z systemowej nakładki nad którą pracował latami. Galaxy Watch 4 ma otrzymać system WearOS z nakładką OneUI 3.x przystosowaną do urządzeń ubieralnych. Ta będzie niezwykle podobna do obecnego interfejsu.

TizenOS
Samsung Galaxy Watch

Oczywiście zmienią się niektóre aplikacje, a także przybędzie całkiem sporo nowych. Wśród nich wiele związanych z usługami Google, ze sklepem Play na czele. Dla wielu osób będą to bez wątpienia zmiany na lepsze. Choć z drugiej strony samo Google może na tym sporo zyskać. Bo tym sposobem zyska dostęp do ogromnej bazy użytkowników, którzy do tej pory zamknięci byli w ekosystemie koreańskiego producenta.

Co prawda większość tego rynku wciąż należy do Apple, jednak Samsung ma w swoich rękach około 8.5% udziałów w smartwatchach sprzedawanych na całym świecie. Pomimo, że nie jest to imponująca liczba, to dla Google, który nie miał specjalnie szczęścia do smart zegarków ze swoim systemem, będzie sporym motorem napędowym. Być może w najbliższej przyszłości system WearOS zacznie rozwijać się jeszcze szybciej.

Premiera

Już na samym wstępie napisaliśmy, że premiera ma mieć miejsce w lipcu tego roku. Jest to najbardziej prawdopodobny termin. Samsung zazwyczaj prezentował swoje zegarki przy okazji modeli z serii Galaxy Note. Ich miejsce mają zająć w tym roku składane smartfony z serii Galaxy Z. Ich premiera ma się odbyć właśnie w lipcu, a zegarki zostaną zaprezentowane jako dodatkowe akcesorium.

Źródła: Counterpoint, SamMobile

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.