Wielki powrót smartfonów tej marki już niedługo!

Marka Honor po nałożeniu sankcji przez USA na Huawei wycofała się. Jednak zmiana właściciela dała pozytywne rezultaty. Nadeszła regeneracja sił i zapowiada się wielki powrót marki Honor na polski rynek.

Awatar Marta Urbaniak

Marka Honor po nałożeniu sankcji przez USA na Huawei wycofała się. Jednak zmiana właściciela dała pozytywne rezultaty. Nadeszła regeneracja sił i zapowiada się wielki powrót marki Honor na polski rynek.

Marka Honor bardzo ucierpiała po nałożeniu sankcji przez USA na Huawei.

Sprzedaż marki pozwoliła dalej jej istnieć i odrodzić się na nowo na chińskim rynku.

Niezależna już firma Honor ma powrócić do Polski i to prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Historia tej marki na przestrzeni kilku lat była dość burzliwa, a to wszystko za sprawą macierzystej firmy Huawei. 2013 rok był momentem narodzin podmarki – Honor. Ta zyskała bardzo pozytywny odzew i radziła sobie dobrze na rynku smartfonów. Do tego stopnia, że powstały silne motywacje, aby stanąć w czołówce 5 najlepszych producentów smartfonów. I to mogło się udać.

Nie wszystko stracone

Niestety 2019 rok przyniósł niespodziewany obrót zdarzeń. USA nałożyło sankcje na Huawei, które znacząco odbiły się na podmarce jaką jest Honor. Główna firma miała w swoim arsenale nie tylko smartfony, ale i laptopy, komputery czy monitory. Nie można było tego powiedzieć o drugiej marce, co poskutkowało totalnym zahamowaniem postępu.

Honor 50
seria Honor 50. Źródło grafiki AndroidGeek

Podjęto drastyczną decyzję o sprzedaży marki, tak aby zmieniła ona właściciela. Tym kosztem mogła ona istnieć dalej nie rujnując tego, nad czym tak ciężko pracowano. Trafiła w ręce firmy Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd., za którą stoi Shenzhen Smart City Technology Development Group oraz ponad 30 agentów oraz dystrybutorów Honora.

Po przejściu w nowe ręce, marka stopniowo się rozwijała, aby później stać się drugim najpopularniejszym producentem w Chinach. Pierwszym z nich jest aktualnie vivo. W 2021 roku nowy prezes ogłosił, że marka będzie mieć dostęp do usług Google. Odłączenie od firmy-matki pozwoliło marce Honor na odzyskanie możliwości rozwoju, w tym technologii 5G czy narzędzi Google.

W tym samym roku, a dokładniej w czerwcu, wypuszczono serię Honor 50 na rynku chińskim. O ile firma powstała z popiołów, to nie oferowała swoich nowych urządzeń na terenie Europy. Za to kolejna linia Honor Magic 3 już pewnie wywołała uśmiech na twarzach niejednego z Was.

Honor Magic3
Honor Magic3. Grafika ze strony GizChina

Kolejne kroki zostały wykonane

Ten mały krok był nadzieją, że producent powróci i do nas. Najnowsze informacje zdają się rozpalać małą iskrę. Magdalena Zyskowska-Curyło, która dotychczas pracowała dla Huawei od marca ma zasiąść na stanowisku Account Director w polskim oddziale Honor. Ten dopiero powstaje i będzie współpracował z istniejącymi już na terenie Francji i Chin.

Nowy start oznacza również zupełnie inne podejście do planów i ich realizacji. Opiekę nad dostawami do Polski będzie sprawować czeski TCCM, który to odpowiada na ten moment za takie marki jak CAT, Motorola Defy czy Nothing.

Wieści o powrocie marki (choć już jako osobny byt) ucieszą zapewne wielu z Was. Możliwe, że oficjalne wejście i debiut pierwszych nowych urządzeń na terenie Polski nadejdzie jeszcze w tym roku. Czy cieszy Was taki obrót spraw? A może jest Wam obojętna wieść o powrocie marki Honor? Dajcie znać poniżej w komentarzu.

Źródło: GSMOnline

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez