Wielki powrót smartfonów tej marki już niedługo!

Marka Honor po nałożeniu sankcji przez USA na Huawei wycofała się. Jednak zmiana właściciela dała pozytywne rezultaty. Nadeszła regeneracja sił i zapowiada się wielki powrót marki Honor na polski rynek.

Marka Honor bardzo ucierpiała po nałożeniu sankcji przez USA na Huawei.

Sprzedaż marki pozwoliła dalej jej istnieć i odrodzić się na nowo na chińskim rynku.

Niezależna już firma Honor ma powrócić do Polski i to prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Historia tej marki na przestrzeni kilku lat była dość burzliwa, a to wszystko za sprawą macierzystej firmy Huawei. 2013 rok był momentem narodzin podmarki – Honor. Ta zyskała bardzo pozytywny odzew i radziła sobie dobrze na rynku smartfonów. Do tego stopnia, że powstały silne motywacje, aby stanąć w czołówce 5 najlepszych producentów smartfonów. I to mogło się udać.

Nie wszystko stracone

Niestety 2019 rok przyniósł niespodziewany obrót zdarzeń. USA nałożyło sankcje na Huawei, które znacząco odbiły się na podmarce jaką jest Honor. Główna firma miała w swoim arsenale nie tylko smartfony, ale i laptopy, komputery czy monitory. Nie można było tego powiedzieć o drugiej marce, co poskutkowało totalnym zahamowaniem postępu.

Honor 50
seria Honor 50. Źródło grafiki AndroidGeek

Podjęto drastyczną decyzję o sprzedaży marki, tak aby zmieniła ona właściciela. Tym kosztem mogła ona istnieć dalej nie rujnując tego, nad czym tak ciężko pracowano. Trafiła w ręce firmy Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd., za którą stoi Shenzhen Smart City Technology Development Group oraz ponad 30 agentów oraz dystrybutorów Honora.

Po przejściu w nowe ręce, marka stopniowo się rozwijała, aby później stać się drugim najpopularniejszym producentem w Chinach. Pierwszym z nich jest aktualnie vivo. W 2021 roku nowy prezes ogłosił, że marka będzie mieć dostęp do usług Google. Odłączenie od firmy-matki pozwoliło marce Honor na odzyskanie możliwości rozwoju, w tym technologii 5G czy narzędzi Google.

W tym samym roku, a dokładniej w czerwcu, wypuszczono serię Honor 50 na rynku chińskim. O ile firma powstała z popiołów, to nie oferowała swoich nowych urządzeń na terenie Europy. Za to kolejna linia Honor Magic 3 już pewnie wywołała uśmiech na twarzach niejednego z Was.

Honor Magic3
Honor Magic3. Grafika ze strony GizChina

Kolejne kroki zostały wykonane

Ten mały krok był nadzieją, że producent powróci i do nas. Najnowsze informacje zdają się rozpalać małą iskrę. Magdalena Zyskowska-Curyło, która dotychczas pracowała dla Huawei od marca ma zasiąść na stanowisku Account Director w polskim oddziale Honor. Ten dopiero powstaje i będzie współpracował z istniejącymi już na terenie Francji i Chin.

Nowy start oznacza również zupełnie inne podejście do planów i ich realizacji. Opiekę nad dostawami do Polski będzie sprawować czeski TCCM, który to odpowiada na ten moment za takie marki jak CAT, Motorola Defy czy Nothing.

Wieści o powrocie marki (choć już jako osobny byt) ucieszą zapewne wielu z Was. Możliwe, że oficjalne wejście i debiut pierwszych nowych urządzeń na terenie Polski nadejdzie jeszcze w tym roku. Czy cieszy Was taki obrót spraw? A może jest Wam obojętna wieść o powrocie marki Honor? Dajcie znać poniżej w komentarzu.

Źródło: GSMOnline

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!