xbox bethesda games showcase 2022

Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

Tegoroczna konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 dotyczyła przede wszystkim premier gier, które wyjdą w najbliższych 12 miesiącach. Ale z nowych ogłoszeń ucieszą się także subskrybenci Game Passa czy gracze produkcji od Riotu.

Minecraft Legends – strategiczna gra od Minecrafta

Minecraft Legends pojawi się w 2023 roku w zasadzie na wszystkich dostępnych platformach – w grę zagramy bowiem na PC, PS 4/5, Xbox X/One, a także na Nintendo Switch. Za produkcję odpowiada Mojang wraz z Blackbird Interactive, zaś przygody będziemy przeżywać z perspektywy trzeciej osoby.

Rozgrywka ma toczyć się na pograniczu akcji i strategii, jednocześnie nadal utrzymując się w minecraftowych klimatach. Głównym motywem Minecraft Legends ma być ochrona Overworlda (podstawowego świata) przed stworami z Netheru (piekła).

Producenci zapewniają, że kampania fabularna będzie bardzo szeroko rozbudowana, dzięki czemu będziemy mogli spędzić przy niej mile czas. Oprócz podstawowego trybu dla jednej osoby mamy otrzymać również możliwość gry multiplayer – tryb współpracy oraz rywalizacji.

Riot Games x Xbox = masa prezentów dla graczy

W ramach współpracy obu marek subskrybenci Xbox Game Passa będą mogli uzyskać dostęp do gier ze stajni Riotu. Oprócz tego po raz pierwszy w historii Game Pass obejmie również gry mobilne – w tym przypadku mowa oczywiście o tytułach od Riotu. Dodatkowo subskrybenci XGP otrzymają następujące dostępy:

  • League of Legends (PC): odblokowanie wszystkich bohaterów
  • League of Legends: Wild Rift (urządzenia przenośne): odblokowanie wszystkich bohaterów
  • Legends of Runtrea (PC i urządzenia przenośne): odblokowanie zestawu Podstawy
  • Teamfight Tactics (PC i urządzenia przenośne): odblokowanie wybranej Małej Legendy
  • VALORANT (PC): odblokowanie wszystkich agentów

Powrót Forza Motorsport

Zapowiedzi premiery w przyszłym roku doczekała się również 8 odsłona serii Forza Motorsport. Producentem Forza Motorsport 8 jest zespół z Turn 10 Studios, zaś gra pojawi się na Xbox Series X i PC. Po raz kolejny produkcja umożliwia nam rozgrywkę w trybie single, jak i multiplayer.

Oprócz znanych i lubianych przez fanów elementów gry w Motorsport 8 otrzymamy również tory w nowych lokacjach, a zespół odpowiedzialny zadbał również o dodatkowy realizm. Mowa tutaj o pojawieniu się takich aspektów jak opady atmosferyczne, temperatura asfaltu czy stopień zużycia opon. Poprawiona została również oprawa graficzna, a w zapowiedzianej części pojawi się ray tracing.

Wspólny projekt w ramach współpracy z Kojima Productions

Podczas konferencji poinformowano również o rozpoczęciu współpracy Xbox Game Studios z Kojima Productions. Jedną z gier, która wyszła spod skrzydeł Kojimy jest „Death Stranding”. Ta swoją premierę zaliczyła w 2019 roku. Japoński projektant przyznał, że o grze – która teraz powstanie we współpracy z Xboxem – marzył od długiego czasu.

Będzie to wykonalne przede wszystkim dzięki możliwościom technologicznym firmy. Sama gra w trakcie rozgrywki ma wykorzystywać dane przechowywane w chmurze – podobnie jak w przypadku Microsoft Flight Simulator.

Darmowy Overwatch 2!

Niedawno beta Overwatcha 2 dobiegła końca, a my już dostaliśmy informację o przyszłych ruchach związanych z grą. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że druga część Overwatcha będzie miała swoją premierę już 4 października. Będziemy mogli zagrać w nią na PC, Nintendo Switch oraz konsolach: Xbox One/Series X, PS 4/5.

W ramach promocji, odpowiednio nagrodzeni zostaną również właściciele pierwszej części Overwatcha. Otrzymają oni tzw. pakiet założycielski Overwatch 2, w skład którego wchodzą: dwie epickie skórki, portret założyciela i niespodziankę. Oferta obejmie osoby, które przed 23 czerwca do godziny 20:00 (czasu polskiego) nabędą pierwszą część gry. W tym roku będziemy mogli obejrzeć specjalną prezentację gry, w ramach której dowiemy się o nowościach, w tym nowej bohaterce.

Lista premier na najbliższe 12 miesięcy

Z konferencji dowiedzieliśmy się o premierach wielu ciekawych gier, jak i nowych – miejmy nadzieję – owocnych współpracach. Trwający rok, a w zasadzie najbliższe 12 miesięcy zapowiadają się bardzo dobrze – nowych gier zdecydowanie nam nie zabraknie.

Zwłaszcza, jeśli mówimy o już szerokiej bibliotece subskrypcji Xbox Game Pass, w której dalej będzie pojawiało się wiele ciekawych propozycji. Potwierdza to niżej zamieszczona grafika, a pamiętajmy, że w najbliższy wtorek o 19:00 rozpocznie się druga część konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase 2022.

lista gier xbox

ŹRÓDŁO: Xbox

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!