ranking klimatyzatorów

Jaki klimatyzator kupić? Ranking 2022

Upalne lato to nic nowego, a sposobów na radzenie sobie z wysokimi temperaturami jest kilka. Jedną z nich jest klimatyzator, dlatego podpowiadamy jaki kupić!

Wentylatory, klimatory czy w końcu klimatyzatory. Wszystkie mają jeden cel – ulżyć nam w trakcie upalnego lata, kiedy jesteśmy w domu czy w biurze, zamiast na plaży przy oceanie.

Dzisiaj zajmiemy się tymi ostatnimi urządzeniami, czyli klimatyzatorami, które zdecydowanie chłodzą najlepiej, ale są przy tym również najdroższe.


Do 1 500 zł

Kalorik ACM 1010

Zaczniemy więc od propozycji najtańszej, która nie nadszarpnie mocno domowego budżetu. Model od firmy Kalorik, to jedna z najprostszych konstrukcji na rynku, która bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Dysponuje on mocą 792 W, z kolei jego wydajność chłodnicza, czyli współczynnik EER, wynosi 2.1 kW. Dzięki temu sprawdzi się w mniejszych i średnich pokojach, o powierzchni do 16 metrów kwadratowych.

W zestawie z samym klimatyzatorem otrzymujecie odpowiednie akcesoria, czyli rurę, która służy do odprowadzania ciepłego powietrza oraz specjalny adapter. Ten jest przeznaczony do umieszczenia w oknie, aby łatwo wystawić rurę za okno, jednocześnie uszczelniając wszelkie otwory. W opakowaniu znalazł się także pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu możecie zarządzać dodatkowymi funkcjami.

Do Waszej dyspozycji jest między innymi dedykowany timer, który wyłączy klimatyzator po określonym czasie. Nie zabrakło także trybu nocnego, który może przydać się w trakcie niebezpiecznie wysokich upałów, kiedy nawet noce są zbyt gorące. Ten klimatyzator może działać także jako osuszacz powietrza, jeżeli będziecie tego potrzebować.


Do 2 500 zł

TCL TAC-09CPB

Czas na nieco bardziej znaną firmę, a konkretniej TCL, który od jakiegoś czasu jest coraz bardziej rozpoznawalny w naszym kraju. W tym wypadku, podobnie jak w przypadku telewizorów, oferuje świetną jakość w przystępnej cenie. Moc znamionowa tej jednostki to niebagatelne 2650 W, z kolei wskaźnik EER wynosi 3.6 kW. Takie parametry pozwalają na efektywne chłodzenie pokoju o powierzchni do 24 m kwadratowych. Producent dodatkowo podaje, że przepływność powietrza na godzinę to 410 metrów sześciennych.

To oczywiście zależy od tego, jaki tryb pracy wybierzecie. Klimatyzator oferuje trzy prędkości wentylatora oraz kilka dodatkowych trybów. Nie brakuje tutaj trybu nocnego, możliwości osuszania czy opcji zdalnego sterowania. Obecny jest także tryb auto, który na podstawie danych z czujników będzie automatycznie dopasowywał ustawienia, by chłodzić efektywnie.

Zdalne sterowanie jest możliwe z poziomu pilota, który dodatkowo jest wyposażony w wyświetlacz. Poza podstawowymi funkcjami, jak temperatura czy tryb pracy, możecie ustawić także timer czy sprawdzić stan klimatyzatora. Wszystko to możliwe jest także z poziomu aplikacji na smartfona. Wtedy z klimatyzatorem łączycie się za pomocą WiFi i możecie nim sterować nawet z drugiego końca domu.

Sencor SAC MT1230C

Sencor SAC MT1230C

Nie możemy zapomnieć o propozycjach dla właścicieli nieco większych mieszkań. Właśnie dlatego na naszej liście znalazł się model marki Sencor. Jednym z jego największych atutów jest możliwość efektywnego chłodzenia pomierzeń o powierzchni do nawet 47 m2.

Jest to zasługa sporej mocy chłodzącej, czyli współczynnika EER, która w tym wypadku wynosi 3.5 kW. Natomiast jego pobór mocy przy pracy w najwyższym trybie może wynieść do 1600 W. W zestawie znalazła się standardowo już rura wraz z uszczelnieniem oraz dodatkowymi akcesoriami montażowymi. Nie brakuje także pilota zdalnego sterowania, wyposażonego w wyświetlacz.

Dzięki temu z łatwością będziecie mogli ustawić żądane parametry pracy, nie ruszając się z kanapy w upalny dzień. Na pilocie znajdziecie także informacje o stanie samego klimatyzatora czy konieczności opróżnienia zbiornika z wodą. Zarówno z poziomu pilota, jak i panelu sterującego na górze klimatyzatora możecie dowolnie zarządzać temperaturą, mocą z jaką pracuje urządzenie czy choćby timerem. Nie zabrakło także tak zwanego trybu nocnego.

Columbia Vac KLC 12000

Columbia Vac KLC 12000

Teraz przechodzimy do nieco większego urządzenia, który oferuje jednocześnie znacznie większą moc i oczywiście moc chłodzącą. Maksymalna moc znamionowa tego modelu to aż 1357 W, natomiast wydajność chłodząca to aż 3.5 kW. Producent deklaruje jednocześnie, że przepływ powietrza w tym modelu wynosi 400 m3/h. Tym samym doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 30 metrów kwadratowych.

Wtedy też ten klimatyzator osiąga najlepsze efekty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ustawić go w mniejszym pokoju i włączyć niższy tryb chłodzenia. Jak w przypadku każdego klimatyzatora, tak i tutaj, w zestawie znalazła się rura do odprowadzenia ciepłego powietrza oraz uszczelnienie, które pasuje do większości okien montowanych w domach.

W opakowaniu nie brakuje także pilota zdalnego sterowania wraz z wyświetlaczem. Z jego pomocą będziecie mogli dopasować cały proces chłodzenia do Waszych upodobań. Znalazły się tam opcje timera, osuszania czy poszukiwany przez wielu tryb nocny. Co ważne te same funkcje w znacznie bardziej przejrzystej formie są dostępne z poziomu aplikacji mobilnej. Ta dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS.


Do 3 000 zł

Electrolux EXP26U338CW

Electrolux EXP26U338CW

Następna propozycja należy do firmy Electrolux, która jest doskonale znana na rynku urządzeń z kategorii AGD. W ich ofercie nie mogło zabraknąć klimatyzatorów, które dla wielu osób są podstawowym letnim sprzętem, których nie może zabraknąć w każdym domu. Wskaźnik EER dla tego modelu wynosi 2.6 kW, z kolei wydajność przepływu powietrza na godzinę to 390 metrów sześciennych.

Wraz z klimatyzatorem otrzymacie podstawowe wyposażenie, czyli rurę do odprowadzenia ciepłego powietrza wraz z uszczelnieniem oraz pilota zdalnego sterowania. W przypadku tego modelu niezwykle istotna jest jego wydajność chłodzenia. Zgodnie z tym co podaje producent, ten model radzi sobie w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2, bez zauważalnego spadku w efektywności.

Jednocześnie wspiera on także swoisty harmonogram działania. Możecie bez problemu ustawić w jakich godzinach ma się uruchamiać i z jaką intensywnością ma pracować. Na pokładzie nie zabrakło także podstawowych trybów jak timer czy tryb nocny.

Sharp UL-Y12EA

Propozycja marki Sharp należy do jednej z droższych, ale i ciekawszych pod względem designu. Co prawda ten nie wyróżnia się specjalnie pod względem formy, ale nadrabia funkcjonalnością i sposobem montażu rury odprowadzającej ciepłe powietrze.

Ta jest montowana w taki sposób, że klimatyzator może stać praktycznie równo ze ścianą. W połączeniu z dość wysoką mocą 3.5 kW EER będzie w stanie w trybie prawdziwie ekspresowym schłodzić mniejsze pomieszczenia. Jest to także zasługa wysokiej wydajności nawiewu, która w najwyższym trybie oferuje aż 385 m3 na godzinę. Niemniej tryb maksymalny będzie przez Was wykorzystywany raczej rzadko.

Wszystko za sprawą obecności trybu auto. Ten automatycznie dopasowuje wszelkie parametry działania tak, by klimatyzator pracował z maksymalną wydajnością i jednocześnie minimalną głośnością. Oczywiście na pokładzie nie zabrakło dedykowanego trybu nocnego czy timera 24 godzinnego. W zestawie otrzymujecie klasycznie cały zestaw akcesoriów, w tym rurę to odprowadzania ciepłego powietrza wraz z uszczelniaczem czy pilota zdalnego sterowania.

Electrolux EXP34U338CW

Electrolux EXP34U338CW

Wśród firm z najlepszą renomą znajduje się Electrolux, przynajmniej jeżeli chodzi o produkcję klimatyzatorów. To konkretne urządzenie to jeden z modeli z najwyższej półki, który całkowicie zasługuje na to miano.

Ten model charakteryzuje się wydajnością EER na poziomie 3.4 kW. Innymi słowy bez problemu poradzi sobie ze schłodzeniem większego salonu czy nawet mniejszego domu. Jednocześnie ilość powietrza, która przez niego przepływa w ciągu godziny to aż 386 m3 przy najwyższym trybie. Na pokładzie nie zabrakło trybu nocnego z możliwością dostosowania temperatury czy też opcji usuwania wilgoci z powietrza.

Ponadto ten model został wyposażony w funkcję zegara, która pozwala na dostosowanie pracy w konkretnych godzinach. Jeżeli chodzi o akcesoria, to nie zabrakło tych podstawowych jak rura odprowadzająca ciepłe powietrze, specjalnych adapterów czy węża na skropliny. Jednak jest także pilot zdalnego sterowania, który pozwala na zarządzanie wszystkimi oferowanymi opcjami bez konieczności ruszania się z wygodnej kanapy.


Powyżej 3 000 zł

TCL TAC-14CHBP/NZBF

TCL TAC-14CHBP/NZBF

Marka TCL jest znana przede wszystkim z produkcji dobrych i tanich telewizorów, jednak w swoim portfolio ma znacznie więcej urządzeń, niż tylko z działu audio/video. W tym wypadku mamy klimatyzatory, które mogą się pochwalić także funkcjami smart.

Klimatyzator od TCL charakteryzuje się przede wszystkim bardzo wysoką mocą chłodzącą, która wynosi 4.1 kW. Tym samym poradzi sobie z obszernymi pokojami, których powierzchnia sięga nawet 50 m2. Jest przy tym zaskakująco cichy, przynajmniej jak na klimatyzator, bo w najwyższym trybie generuje około 65 dB hałasu. Niemniej najwyższy tryb powinien się uruchamiać jedynie w sytuacjach ekstremalnych czy przy samym początku procesu chłodzenia.

Jest to zasługa trybu automatycznego, który samemu będzie dopasowywał parametry działania do aktualnej temperatury. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by sterować wszystkimi funkcjami ręcznie. Możecie to robić zarówno za pomocą pilota zdalnego sterowania jak i smartfona. Jest to jeden z niewielu klimatyzatorów wyposażonych w łączność WiFi. Tym samym możecie nim zarządzać bez konieczności szukania pilota.  


Podsumowanie

Wcześniej na naszej stronie pojawił się ranking wentylatorów, albo raczej powinniśmy napisać: cyrkulatorów powietrza. Wiemy jednak, że nie są to urządzenia perfekcyjne i nie przyniosą takiej ulgi, jak klimatyzatory właśnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ich możliwości w jeden system.

W takim wypadku klimatyzator może odpowiadać za chłodzenie powietrza, z kolei wentylator za rozprowadzanie go po całym mieszkaniu. Wiele jednak zależy od tego gdzie mieszkacie, czy w końcu jak duże jest Wasze mieszkanie i jakie macie potrzeby w trakcie tego upalnego lata.

ARTYKUŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z:

logo RTV Euro AGD

Dowiedz się więcej tutaj

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • polecam Blaupunkt kupiony za 1800 zł modelu nie pamiętam ale tyle kosztuje w sklepie Mateko ten model, jest dobry w chłodzeniu i wygląda bo niektóre bardzo nie wyglądają