Do
góry

Jaki klimatyzator kupić? Poradnik na lato!

Upalne lato to nic nowego, a sposobów na radzenie sobie z wysokimi temperaturami jest kilka. Jedną z nich jest klimatyzator, dlatego podpowiadamy jaki kupić!

Wentylatory, klimatory czy w końcu klimatyzatory. Wszystkie mają jeden cel – ulżyć nam w trakcie upalnego lata, kiedy jesteśmy w domu czy w biurze, zamiast na plaży przy oceanie. Dzisiaj zajmiemy się tymi ostatnimi urządzeniami, czyli klimatyzatorami, które zdecydowanie chłodzą najlepiej, ale są przy tym również najdroższe.

Kalorik ACM 1010

Kalorik ACM 1010
Jaki klimatyzator kupić

Zaczniemy więc od propozycji najtańszej, która nie nadszarpnie mocno domowego budżetu. Model od firmy Kalorik, to jedna z najprostszych konstrukcji na rynku, która bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Dysponuje on mocą 792 W, z kolei jego wydajność chłodnicza, czyli współczynnik EER, wynosi 2.1 kW. Dzięki temu sprawdzi się w mniejszych i średnich pokojach, o powierzchni do 16 metrów kwadratowych.

W zestawie z samym klimatyzatorem otrzymujecie odpowiednie akcesoria, czyli rurę, która służy do odprowadzania ciepłego powietrza oraz specjalny adapter. Ten jest przeznaczony do umieszczenia w oknie, aby łatwo wystawić rurę za okno, jednocześnie uszczelniając wszelkie otwory. W opakowaniu znalazł się także pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu możecie zarządzać dodatkowymi funkcjami.

Jaki klimatyzator kupić

Do Waszej dyspozycji jest między innymi dedykowany timer, który wyłączy klimatyzator po określonym czasie. Nie zabrakło także trybu nocnego, który może przydać się w trakcie niebezpiecznie wysokich upałów, kiedy nawet noce są zbyt gorące. Ten klimatyzator może działać także jako osuszacz powietrza, jeżeli będziecie tego potrzebować.

Columbia Vac KLC 12000

Ten klimatyzator znajduje się teraz w promocji, która trwa do 15.07

Columbia Vac KLC 12000
Jaki klimatyzator kupić

Teraz przechodzimy do nieco większego urządzenia, który oferuje jednocześnie znacznie większą moc i oczywiście moc chłodzącą. Maksymalna moc znamionowa tego modelu to aż 1357 W, natomiast wydajność chłodząca to aż 3.5 kW. Producent deklaruje jednocześnie, że przepływ powietrza w tym modelu wynosi 400 m3/h. Tym samym doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 30 metrów kwadratowych.

Wtedy też ten klimatyzator osiąga najlepsze efekty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ustawić go w mniejszym pokoju i włączyć niższy tryb chłodzenia. Jak w przypadku każdego klimatyzatora, tak i tutaj, w zestawie znalazła się rura do odprowadzenia ciepłego powietrza oraz uszczelnienie, które pasuje do większości okien montowanych w domach.

Jaki klimatyzator kupić

W opakowaniu nie brakuje także pilota zdalnego sterowania wraz z wyświetlaczem. Z jego pomocą będziecie mogli dopasować cały proces chłodzenia do Waszych upodobań. Znalazły się tam opcje timera, osuszania czy poszukiwany przez wielu tryb nocny. Co ważne te same funkcje w znacznie bardziej przejrzystej formie są dostępne z poziomu aplikacji mobilnej. Ta dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS.

TCL TAC-09CPB

TCL TAC-09CPB
Jaki klimatyzator kupić

Czas na nieco bardziej znaną firmę, a konkretniej TCL, który od jakiegoś czasu jest coraz bardziej rozpoznawalny w naszym kraju. W tym wypadku, podobnie jak w przypadku telewizorów, oferuje świetną jakość w przystępnej cenie. Moc znamionowa tej jednostki to niebagatelne 2650 W, z kolei wskaźnik EER wynosi 3.6 kW. Takie parametry pozwalają na efektywne chłodzenie pokoju o powierzchni do 24 m kwadratowych. Producent dodatkowo podaje, że przepływność powietrza na godzinę to 410 metrów sześciennych.

To oczywiście zależy od tego, jaki tryb pracy wybierzecie. Klimatyzator oferuje trzy prędkości wentylatora oraz kilka dodatkowych trybów. Nie brakuje tutaj trybu nocnego, możliwości osuszania czy opcji zdalnego sterowania. Obecny jest także tryb auto, który na podstawie danych z czujników będzie automatycznie dopasowywał ustawienia, by chłodzić efektywnie.

Jaki klimatyzator kupić

Zdalne sterowanie jest możliwe z poziomu pilota, który dodatkowo jest wyposażony w wyświetlacz. Poza podstawowymi funkcjami, jak temperatura czy tryb pracy, możecie ustawić także timer czy sprawdzić stan klimatyzatora. Wszystko to możliwe jest także z poziomu aplikacji na smartfona. Wtedy z klimatyzatorem łączycie się za pomocą WiFi i możecie nim sterować nawet z drugiego końca domu.

Electrolux EXP26U338CW

Electrolux EXP26U338CW
Jaki klimatyzator kupić

Następna propozycja należy do firmy Electrolux, która jest doskonale znana na rynku urządzeń z kategorii AGD. W ich ofercie nie mogło zabraknąć klimatyzatorów, które dla wielu osób są podstawowym letnim sprzętem, których nie może zabraknąć w każdym domu. Wskaźnik EER dla tego modelu wynosi 2.6 kW, z kolei wydajność przepływu powietrza na godzinę to 390 metrów sześciennych.

Wraz z klimatyzatorem otrzymacie podstawowe wyposażenie, czyli rurę do odprowadzenia ciepłego powietrza wraz z uszczelnieniem oraz pilota zdalnego sterowania. W przypadku tego modelu niezwykle istotna jest jego wydajność chłodzenia. Zgodnie z tym co podaje producent, ten model radzi sobie w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2, bez zauważalnego spadku w efektywności.

Jaki klimatyzator kupić

Jednocześnie wspiera on także swoisty harmonogram działania. Możecie bez problemu ustawić w jakich godzinach ma się uruchamiać i z jaką intensywnością ma pracować. Na pokładzie nie zabrakło także podstawowych trybów jak timer czy tryb nocny.

Sencor SAC MT1411C

Ten klimatyzator znajduje się teraz w promocji, która trwa do 15.07

Jaki klimatyzator kupić

Ostatni na naszej liście znalazł się model, który będzie odpowiedzią dla wszystkich właścicieli dużych pokoi, które niezwykle trudno jest latem schłodzić. Model od firmy Sencor może pochwalić się mocą na poziomie 1890 W, jednak w tym wypadku znacznie ważniejsza jest wartość EER, która wynosi aż 4.1 kW. Dzięki temu ten klimatyzator bezproblemowo radzi sobie z pokojami o powierzchni nawet 53 m2.

W zestawie znalazła się standardowo już rura wraz z uszczelnieniem oraz dodatkowymi akcesoriami montażowymi. Nie brakuje także pilota zdalnego sterowania, wyposażonego w wyświetlacz. Dzięki temu z łatwością będziecie mogli ustawić żądane parametry pracy nie ruszając się z kanapy w upalny dzień. Na pilocie znajdziecie także informacje o stanie samego klimatyzatora czy konieczności opróżnienia zbiornika z wodą.

Jaki klimatyzator kupić

Zarówno z poziomu pilota, jak i panelu sterującego na górze klimatyzatora możecie dowolnie zarządzać temperaturą, mocą z jaką pracuje urządzenie czy choćby timerem. Nie zabrakło także tak zwanego trybu nocnego.

Podsumowanie

Wcześniej na naszej stronie pojawił się ranking wentylatorów, albo raczej powinniśmy napisać: cyrkulatorów powietrza. Wiemy jednak, że nie są to urządzenia perfekcyjne i nie przyniosą takiej ulgi, jak klimatyzatory właśnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ich możliwości w jeden system.

W takim wypadku klimatyzator może odpowiadać za chłodzenie powietrza, z kolei wentylator za rozprowadzanie go po całym mieszkaniu. Wiele jednak zależy od tego, gdzie mieszkacie, czy w końcu jak duże jest Wasze mieszkanie i jakie macie potrzeby w trakcie tego upalnego lata.

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!