Xbox Game Pass – co nowego?

Xbox Game Pass – co nowego?

Rozpoczął się ostatni miesiąc tego roku, a wraz z nim pełną parą ruszyły również świąteczne przygotowania! Swój wolny czas proponujemy przeznaczyć na sprawdzenie tytułów, które w tym miesiącu zawitały do oferty subskrypcji Xbox Game Pass!

Grudniowe nowości!

Reklama

Ostatni sezon 10-letniej serii gier przygodowych
The Walking Dead: The Final Season

Od 1 grudnia!

Koniec 2022 roku w ofercie Xbox Game Pass to prawdziwa gratka dla fanów serii The Walking Dead. W listopadzie do oferty Xbox Game Pass trafiły bowiem dwie części The Walking Dead: Michonne i A New Frontier. W grudniu do tego zacnego grona dołącza również The Walking Dead: The Final Season.

Za produkcję i wydanie tego tytułu – podobnie jak w przypadku pozostałych części – odpowiada studio deweloperskie Telltale Games. Gra swoją premierę zaliczyła w sierpniu 2018 roku, kiedy to trafiła na PC, konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch! The Final Season pojawiło się w ofercie Xbox Game Pass już 1 grudnia!

Xbox Game Pass - The Walking Dead: The Final Season

Fabuła The Final Season odbywa się kilka lat po wydarzeniach z części A New Frontier, a w rolę głównej bohaterki wciela się niejaka Clementine. Dziewczynę możemy znać już z poprzednich części serii TWD, ale w finale sezonu to właśnie ona zmienia Javiera Garcie. Głównym celem rozgrywki niezmiennie jest oczywiście kontynuacja walki z hordami zombie.

Oprócz tego w trakcie gry będziemy też dużo eksplorowali, ale jednym z naszych najważniejszych zadań będzie podejmowanie wyborów moralnych. To właśnie od nich będzie zależało najwięcej, bowiem są one głównym czynnikiem kształtującym fabułę gry. Oprawa graficzna nie różni się od poprzednich odsłon serii, a za grę – w dniu premiery – musieliśmy zapłacić 71,99 zł!

Ogromny hit z uniwersum Gwiezdnych wojen!
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Od 6 grudnia!

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku była gra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga. Jest to „ostateczna odsłona serii LEGO Star Wars, bazująca na dziewięciu filmowych epizodach Gwiezdnych wojen”. Co więcej, wraz z premierą – która miała miejsce w kwietniu tego roku – fani serii wręcz pokochali tę produkcję.

Gra pojawiła się w wersji na komputery osobiste oraz konsole: Xbox One, Xbox Series X, PS4, PS5 i Nintendo Switch. Ogromne zainteresowanie grą LEGO Star Wars: The Skywalker Saga przełożyło się na równie duży sukces tego tytułu. Grę na zlecenie Warner Bros. Interactive Entertainment przygotowało studio Traveller’s Tales.

Xbox Game Pass: LEGO Star Wars - The Skywalker Saga

Teraz przyszła również pora na subskrypcję Xbox Game Pass, gdzie już w drugim tygodniu grudnia zadebiutowała gra od LEGO. Hitowa produkcja spodobała się zarówno fanom popularnych klocków, miłośnikom Gwiezdnych Wojen, jak i graczom, którzy wcześniej nie mieli nic wspólnego z wymienionymi grupami! The Skywalker Saga to historie znane z dotychczasowych filmów z serii Star Wars, ale przedstawione w nieco luźniejszym formacie. Nie należy spodziewać się więc wiernych ekranizacji w skali 1:1, której miejsce zajęła fabuła z wieloma humorystycznymi elementami.

W ramach „kolorowej przygodowej gry akcji” dostajemy do dyspozycji setki znanych bohaterów oraz wiele statków, którymi możemy przedostać się na wybrane planety. W grze znalazł się również prosty system walki, którego przyswojenie nie powinno być jakąkolwiek trudnością nawet dla najmłodszych graczy! W LEGO Star Wars: The Skywalker Saga możemy grać samodzielnie, jak i z drugim graczem na podzielonym ekranie. Gra ta została wyceniona na 229 zł, więc sprawdzenie jej w ramach oferty Xbox Game Pass jest najlepszą możliwą opcją!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Discord wkracza na konsole Xbox!

Discord na konsolach Xbox był kwestią czasu od lipca, kiedy to firmy publicznie poinformowały o nawiązaniu współpracy. Początkowo testować mogli ją jedynie nieliczni, ale teraz nowa funkcja trafiła już w ręce wszystkich użytkowników!

Czytaj artykuł

Poszukiwania zaginionego sąsiada…
Hello Neighbor 2

Od 6 grudnia!

Hello Neighbor 2 to kontynuacja – zahaczającej o klimaty horroru – skradankowej serii od tinyBuild Games. Za produkcję niezmiennie odpowiada oczywiście studio Eerie Guest, występujące wcześniej pod nazwą Dynamic Pixels. Hello Neighbor to również kolejna gra, którą swoją premierę zalicza wskakując do oferty subskrypcji Xbox Game Pass! W tytuł zagracie także na pecetach oraz konsolach: Xbox One / Series X, PlayStation 4 / 5 i Nintendo Switch.

Xbox Game Pass: Hello Neighbor 2

Fabuła wspomnianej gry jest „bezpośrednią kontynuacją wydarzeń znanych z pierwszej odsłony cyklu”. Głównym zadaniem w trakcie rozgrywki są poszukiwania naszego sąsiada, Mr. Petersona, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Otwarty świat w Hello Neighbor 2 obejmuje miasteczko Raven Brooks i jego bliskie okolice. Aby jednak zrealizować najważniejszy cel, czyli włamać się do domu naszego największego przeciwnika, musimy oszukać sztuczną inteligencję.

Należy jednak pamiętać, że ta „uczy się naszych nawyków i dostosowuje do nich swoje zachowanie”, np. rozstawiając na nas pułapki. HN2 oferuje „kolorową trójwymiarową oprawę graficzną” oraz „bardziej zaawansowaną SI niż pierwsza część cyklu”. Jest to również kolejna produkcja, którą zdecydowanie opłaca się przetestować w ramach oferty Xbox Game Pass, bowiem jej regularna cena wynosi 142,99 zł!

Reklama

W grudniu subskrypcje opuszczą:

 • Aliens: Fireteam Elite (15 grudnia)
 • Breathedge (8 listopada)
 • Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (15 listopada)
 • Firewatch (15 listopada)
 • Lake (15 listopada)
 • One Piece: Pirate Warriors 4 (15 listopada)
 • Neoverse (Cloud and (15 listopada)
 • Race with Ryan (15 listopada)
 • Record of Lodoss War: Deedlit in Wonder Labyrinth (30 listopada)
 • Rory McIlroy PGA Tour (30 listopada)
 • Transformers: Battlegrounds (15 grudnia)

ŹRÓDŁO: Xbox News, Encyklopedia Gier – GRYOnline

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!