Do
góry

Xbox Game Pass we wrześniu – co nowego?

Początek września to smutne przypomnienie o nadchodzącym zakończeniu lata. Jeśli nie cieszysz się, że jesień zbliża się do nas wielkimi krokami, to zawsze możesz o niej zapomnieć, spędzając ten czas na testowaniu oferty Xbox Game Pass!

Wrześniowe nowości!

Uniwersum Disneya i Pixara
Disney Dreamlight Valley: Founder’s Edition

Od 6 września!

Jak możemy przeczytać na stronie Xboxa, Disney Dremalight Valley to „hybryda między symulatorem życia, a grą przygodową”. I choć premiera pełnej wersji tej gry odbędzie się dopiero w 2023 roku, to już teraz możemy w nią zagrać! Dostęp do produkcji studia Gameloft możemy uzyskać po wykupieniu paczki Founder’s Pack lub dzięki subskrypcji Xbox Game Pass.

Mimo tego, że aby zagrać w ten tytuł już teraz – trzeba zapłacić – to pełna wersja tej gry będzie całkowicie darmowa. W trakcie rozgrywki będziemy mogli również korzystać z systemu mikropłatności. W przyszłym roku gra zadebiutuje na PC, a także konsolach: Xbox One / Series X, PS 4/5 oraz Nintendo Switch.

xbox game pass: disney dreamlight valley

Rozgrywka „bogatej w zadania, eksplorację i wciągające zajęcia” gry przygodowej odbywa się w krainie Dreamlight Valley. Na co dzień żyją w niej przyjaciele ze światów Disneya i Pixara, którzy jak nigdy wcześniej potrzebują naszej pomocy. Za wszelką cenę musimy uratować wszystkich mieszkańców i raz na zawsze przywrócić spokój we wspomnianej dolinie. Disney Dreamlight Valley to niestety tylko rozgrywka jednoosobowa, w ramach której kolejne zadania pokonujemy z widoku trzeciej osoby.

Poczuj się jak lokalny maszynista
Train Sim World 3

Od 6 września!

Train Sim World 3 to już trzecia odsłona serii symulatorów pociągów, która swój debiut zaliczyła w 2017 roku. Premiera gry miała miejsca 6 września i to właśnie w tym dniu wskoczyła ona również do oferty Xbox Game Pass. Oprócz XGP w tytuł ten zagramy również na pecetach, a także konsolach: XONE, XSX oraz PS4 i PS5. Za produkcję i wydawnictwo tego tytułu odpowiada oczywiście firma Dovetail Games/Rail Simulator Developments, która specjalizuje się w symulatorach pociągów.

xbox game pass: train sim world 3

Dodatkowo trzecia część popularnej serii pozwala nam na pokonywanie tras rozlokowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych. TSW 3 wyróżnia się realistyczną fizyką jazdy, osiągami i parametrami maszyn, a także bardzo szczegółowo odwzorowaną kabiną maszynisty. Na komfort jazdy wpływają również warunki atmosferyczne (deszcz, wiatr), z którymi możemy się bliżej oswoić po przejściu serii szkoleń. Grę oparto na „autorskiej technologii SimuGraph” (symulacja dynamiki pociągów) oraz silniku Unreal Engine 4. Poza ofertą XGP w dniu premiery za grę trzeba było zapłacić 179,99 zł.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

Tegoroczna konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 dotyczyła przede wszystkim premier gier, które wyjdą w najbliższych 12 miesiącach. Ale z nowych ogłoszeń ucieszą się także subskrybenci Game Passa czy gracze produkcji od Riotu.

Czytaj artykuł

Wciel się w rolę super-psa i ratuj inne zwierzęta!
DC League of Super-Pets

Od 13 września!

Produkcja przygotowana przez PHL Collective oraz wydana przez Outright Games swoją oficjalną premierę zaliczyła 15 lipca tego roku. Tego dnia, gra pojawiła się na komputerach osobistych, konsolach Xbox One, PS4 oraz Nintendo Switch. Strzelankę oczywiście przygotowano na podstawie licencji filmu znanego w Polsce jako DC Liga Super-Pets, a jej fabuła odbywa się w Metropolis. W trakcie zmagań, naszym głównym celem jest wyeliminowanie zastępów agresywnych LexBotów, zanim całkowicie zniszczą one przejęte, futurystyczne miasto.

dc league of super-pets

Oprócz tego jednoosobowa rozgrywka z perspektywy trzeciej osoby umożliwia nam również ratowanie bezpańskich zwierząt, którym możemy szukać nowe domy. Za ich dopasowywanie do nowych właścicieli otrzymujemy również specjalne nagrody! Do dyspozycji otrzymujemy też dwa psy obdarzone supermocami (Krypto i Asa), których moce z czasem możemy coraz bardziej ulepszać. Dodatkowym plusem jest bez wątpienia grafika, która mocno przypomina tą filmową, co jeszcze bardziej pozwala nam się wczuć w bohaterów.

We wrześniu subskrypcje opuszczą:

 • A Plague Tale: Innocence (15 września)
 • Aragami 2 (15 września)
 • Bug Fables: The Everlasting Sapling (15 września)
 • Craftopia (15 września)
 • Final Fantasy XIII (15 września)
 • Flynn: Son of Crimson (15 września)
 • I Am Fish (15 września)
 • Lost Words: Beyond the Page (15 września)
 • Mighty Goose (15 września)
 • SkateBird (15 września)
 • The Artful Escape (15 września)

ŹRÓDŁO: Xbox News, Encyklopedia Gier – GRYOnline

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!