Allegro Smart rodzina, niczym zakupowy Netflix!

Już za dwa tygodnie regulamin Allegro ulegnie zmianie, a wraz z nim zostaną dodane nowe funkcje, w tym subskrypcja Allegro Smart rodzina!

Polski gigant w dziedzinie e-Commerce nie próżnuje i cały czas rozszerza możliwości swojej niezwykle udanej usługi Allegro Smart. Właściwie od momentu jej wprowadzenia w 2018 roku, subskrypcja cieszy się nieprzerwaną popularnością wśród kupujących. Szczególnie, że co jakiś czas Allegro organizuje różnego rodzaju promocje, gdzie „smarta” można kupić nawet za 10 zł na cały rok.

Allegro Smart rodzina

Allegro Smart dla rodziny

Dokładnie 15 lipca, kiedy w życie wejdzie nowy regulamin serwisu pojawi się w nim opcja udostępnienia konta z subskrypcją Smart innym użytkownikom. Innymi słowy będziecie mogli dać możliwość kupowania z darmową wysyłką rodzinie czy znajomym. Całość ma być banalnie prosta i będzie polegać na zapraszaniu kolejnych osób za pośrednictwem adresu e-mail, na którym mają już zarejestrowane konto Allegro.

Całkiem ciekawie została rozwiązana kwestia płatności. Osoba, która wykupiła dostęp do Allegro Smart! oraz udostępnia możliwość darmowego zamawiania jest administratorem grupy. Jeżeli dajecie taką możliwość na przykład dzieciom, to mogą one poprosić o płatność administratora. Co ważne w takiej sytuacji paczka przyjdzie na adres osoby zamawiającej, a nie administratora. Oczywiście jeżeli nie mieszkają pod tym samym adresem.

Członkowie rodziny będą mogli jednym kliknięciem poprosić Cię o zakup. Zrobią to dzięki opcji Poproś o zakup, którą znajdą w każdej ofercie. Jeśli zaakceptujesz prośbę – zamówisz i opłacisz przedmiot wybrany przez członka rodziny, a przesyłka dotrze na jego adres.

Allegro

Nowość zostanie najpewniej ciepło przyjęta przez wiele osób. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że ta jest spóźniona przynajmniej o rok. Możliwość dzielenia subskrypcji Allegro Smart powinna pojawić się na początku zeszłego roku, kiedy zamawialiśmy zdecydowanie najwięcej.

Zmiany dla biznesu

Allegro Smart rodzina

Z następnej nowości ucieszą się właściciele firm, którzy z Allegro korzystają głównie w celach zakupowych, a nie prowadzą tam własnego sklepu. Aktualnie, by korzystać w ogóle z możliwości jakie daje Allegro Biznes konieczne jest konto firmowe. W momencie, kiedy nie oferujecie sprzedaży wiązało się to z dodatkowymi opłatami, które dla kupujących mogły być dość uciążliwe.

Obecnie, żeby korzystać z Allegro Biznes, potrzebujesz konta firmowego. Od 15 lipca łatwo, szybko i bez dokumentów przekształcisz swoje konto zwykłe na nowy rodzaj konta firmowego – przeznaczonego wyłącznie do zakupów w Allegro Biznes. Wystarczy, że w formularzu podasz dane swojej firmy. Inne dane, takie jak hasło, adres mailowy, historia zakupów, Twój pakiet Allegro Smart!, zapisane karty płatnicze i pozostaną bez zmian.

Allegro
Allegro Smart rodzina

Wraz ze zmianami wprowadzanymi 15 lipca będziecie mogli szybko i łatwo przekształcić standardowe konto na firmowe, ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze, na koncie w ciągu ostatnich dwóch lat nie może być zarejestrowana sprzedaż. Po za tym nie może mieć ono statusu Junior i należeć do grupy rodzinnej. Na koniec właściciel konta musi mieć uregulowane wszystkie zobowiązania kredytowe powiązane z tym kontem.

Przekształcane konto zachowa wszystkie wcześniejsze ustawienia, adresy czy subskrypcję Allegro Smart. Główną różnicą po zmianie statusu na firmowe jest brak możliwości sprzedaży za pośrednictwem Allegro. W zamian dostajecie dostęp do pełnej oferty Allegro wraz z opcją darmowej dostawy i atrakcyjnymi cenami. Na profilu firmowym są dostępne także narzędzia do obniżania cen za zakupy.

Źródło: Allegro

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!