Zamówienia łączone Allegro – niby kilka, a płacisz raz!

Zamówienia łączone Allegro – niby kilka, a płacisz raz!

Zamówienia łączone od Allegro mają umożliwić zmniejszenie kosztów dostaw naszych zakupów! Opcja ta umożliwia złożenie zamówienia od kilku sprzedających i otrzymania wszystkich produktów w jednej przesyłce. Jest jednak jeden haczyk.

Czym są zamówienia łączone od Allegro?

Reklama

W zasadzie sam nie wiem, czy można nazwać to haczykiem. Bowiem aspekt, o którym mowa wydaje się być jedną z bardziej logicznych spraw w przypadku tego typu rozwiązania. No bo przecież chyba nikt nie wyobraża sobie, że kurier będzie jeździł po kilku sprzedawcach, aby skompletować nasze zamówienie, prawda?

To nasza usługa logistyczna, w ramach której przechowujemy produkty sprzedających w Magazynie Allegro, obsługujemy zamówienia i organizujemy ich wysyłkę do klientów. Odpowiadamy także za część kontaktu z kupującymi.

opis usługi One Fulfillment ze strony Allegro Pomoc
allegro one fulfillment

Wracając jednak do sedna, złożenie zamówienia łączonego dostępne jest jedynie w przypadku, gdy wszyscy sprzedający korzystają z One Fulfillment by Allegro. Sprzedający korzystający z tej funkcji przechowują swoje produkty wystawione na sprzedaż w magazynach Allegro. Dzięki temu Allegro może samodzielnie skompletować nasze zamówienia łączone, aby finalnie wysłać je do nas w jednej przesyłce!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Allegro Smart rodzina, niczym zakupowy Netflix!

Już za dwa tygodnie regulamin Allegro ulegnie zmianie, a wraz z nim zostaną dodane nowe funkcje, w tym subskrypcja Allegro Smart rodzina!

Czytaj artykuł

Zamówienia łączone Allegro – koszty

Usługa ta jest oczywiście dostępna zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. W przypadku drugiej opcji należy pamiętać o wcześniejszym zaktualizowaniu aplikacji do odpowiedniej wersji: Android – 7.36, iOS – 6.36.

Warto pamiętać!

Allegro Smart umożliwia nielimitowaną i bezpłatną dostawę (jeśli łączna cena towarów od jednego sprzedającego wynosi minimum 40 zł) na terenie całej Polski. Oprócz tego oferuje bezpłatne zwroty przesyłek Allegro Smart! (jednorazowo dla każdego zamówienia). Pojawiają się również Smart! okazje, dzięki którym niektóre produkty można kupić nieco taniej lub dowiedzieć się o nich wcześniej, niż inni. Oferta ta zapewnia dodatkowo priorytetową usługę, według której nasze wnioski w Programie Ochrony Kupujących rozpatrywane są w ciągu 2 dni roboczych.

allegro smart

Jeśli nie masz Allegro Smart – koszty dostawy kompletnie się nie zmieniają. Nie ma limitu na liczbę sprzedających w jednym zamówieniu łączonym, ani nie wpływa to na ostateczną opłatę za dostawę. Wszystko zależy jedynie od metody dostawy, którą wybierzemy podczas zakupów. Posiadacze Allegro Smart muszą spełnić jednocześnie dwa warunki, aby dostawa pozostała darmowa, nawet w przypadku zamówienia łączonego:

  • łączna suma zakupów w zamówieniu łączonym musi wynosić minimum 40 zł
  • przynajmniej jeden ze sprzedających musi mieć ofertę oznaczoną ikoną Allegro Smart!
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Automaty paczkowe od Allegro – nowe i w pełni eko!

Automaty paczkowe od Allegro mają być w pełni ekologiczne oraz wkomponowywać się w otoczenie. Co jeszcze o nich wiemy?

Czytaj artykuł
Reklama

Czy warto skorzystać z zamówień łączonych Allegro?

W przypadku chęci skorzystania z usługi zamówień łączonych Allegro należy być czujnym i zwracać uwagę czy wybrany przez nas produkt jest odpowiednio oznaczony. Mimo tego, że oferta jest dostępna zaledwie od kilku dni – nie można narzekać na brak produktów. Na liście produktów z magazynu Allegro znajdziemy prawie 5000 ofert w ponad 20 kategoriach!

magazyny allegro

Głównym plusem – oprócz oczywiście obniżonych kosztów – jest możliwość odebrania całego zamówienia za jednym razem. W przypadku korzystania z usług kuriera – nie musimy czekać cały dzień, aż zapuka do naszych drzwi. Przy paczkomatach z reguły sprawa jest dużo prostsza, ale mimo to wystarczy jedynie jeden spacer, aby odebrać całe nasze zakupy.

ŹRÓDŁO: Allegro Pomoc

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!