Czy Allegro Smart! się opłaca? Sprawdziliśmy!

Allegro Smart! jest płatną usługa, która daje użytkownikowi nielimitowane dostawy kurierem lub do automatów paczkowych i punktów odbioru. Zweryfikujemy czy faktycznie opłaca się zapłacić raz, aby nie płacić dodatkowo za dostawę.

Allegro Smart! to usługa od Allegro, która pozwala na darmowe dostawy dzięki płatnej subskrypcji.

Wysyłka produktów jest darmowa, jeśli spełnicie kilka warunków, które dotyczą progu wydanej kwoty.

Płacąc co miesiąc lub raz na rok za usługę, możecie zaoszczędzić na kosztach wysyłki. A to ile zostaje Wam „więcej w kieszeni” jest zliczane przez Allegro.

Co daje usługa Allegro Smart!?

Allegro Smart! to usługa platformy e-handlowej, dzięki której macie nielimitowaną liczbę dostaw kurierem lub do tysięcy automatów paczkowych i punktów odbioru, bezpłatny zwrot dla danej przesyłki Allegro Smart czy “Smart! Okazje” o których za chwilę.

źródło grafiki Allegro

Jak to dokładnie działa? Płacicie raz na rok 59,90 zł lub 10,99 zł co miesiąc. Dzięki tej subskrypcji nie musicie płacić za dostawę. Oczywiście pod konkretnym warunkiem. Kwota zamówienia z przesyłką do automatów paczkowych i punktów odbioru musi wynieść minimum 45 zł, a przy opcji dostarczenia kurierem będzie to przesyłka o wartości co najmniej 65 zł.

Po uzyskaniu tych progów kwot, możecie zamawiać z darmową dostawą, jak i bezpłatnym zwrotem przesyłki. Wtedy to Allegro pokrywa koszty wysyłki do maksymalnych kwot określonych wcześniej przez Sprzedających zgodnie z wytycznymi. Zwróćcie jednak uwagę, aby produkt, który chcecie zakupić posiadał oznaczenie “SMART!”, bo tylko te oferty zakładają darmowe dostawy w ramach tej usługi.

źródło grafiki Allegro

Inne benefity

Ale to nie wszystko, przy usłudze Allegro Smart! macie również dedykowane “Smart! Okazje” – czym są? To specjalnie wybrane oferty od najlepszych Sprzedających, dostępne wyłącznie dla subskrybentów

Często przedmioty zaliczające się do niej są w atrakcyjnej cenie, jednak ich liczba może być limitowana, dlatego warto sprawdzać je każdego dnia. Co również istotne, są to produkty z różnych kategorii, więc nie musicie się ograniczać do jednego typu. Takie oferty będą wyróżnione oznaczeniem białym napisem “Smart okazja” na fioletowym tle.

źródło grafiki Allegro

Z kolei macie też jeszcze jeden przywilej, a dokładniej to Wasze zgłoszenia, jeśli coś będzie nie tak, będą traktowane priorytetowo. Wnioski są rozpatrywane w ciągu 2 dni roboczych, aby zadbać o wygodną i szybką obsługę klienta, oczywiście musicie być wtedy zalogowani na swoje konto.

Czy faktycznie się opłaca?

Allegro Smart! wydaje się sensowną usługą, płacicie zaledwie 10,99 zł miesięcznie lub 59,90 zł na rok i nie musicie płacić za dostawy, których warunki są opisane powyżej. Dla osób, które kupują regularnie i często, będzie to świetnym rozwiązaniem. W końcu koszty dostawy mogą się wahać w zależności od kraju nadania czy opcji dostawy do automatu paczkowego, punktu odbioru bądź kurierem.

źródło grafiki Allegro

Ale nawet Ci z Was, którzy nie cierpią na zakupoholizm i kupują sporadycznie, a przekraczają te 45 zł lub 65 zł swoimi kosztami zamówienia, mogą z czystym sumieniem wykupić Allegro Smart!. W końcu płatność raz na miesiąc za usługę, to taka sama kwota jak za jedną dostawę. Oczywiście z tą różnicą, że zapłacicie tylko raz w miesiącu, a macie wiele dostaw za darmo.

Często wydaje się, że “to tylko 10 zł za dostawę” i są to małe pieniądze, ale wraz z dużą liczbą zamówień, ta kwota wydana na dostawy się powiększa. Allegro nawet zlicza ile zaoszczędziliście pieniędzy i umieszcza tą informację przy danych o Waszym koncie. Zatem widzicie ile realnie “macie więcej w kieszeni” dzięki tej usłudze.

Źródło: Allegro

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!