HP Smart Tank 580 to drukarka, której napełnianie jest przyjemnością

W jaki sposób drukarka, taka jak HP Smart Tank 580, może być w ogóle inteligentnym urządzeniem? W jaki sposób działa ona bezprzewodowo? Dlaczego można korzystać z jej możliwości nawet, gdy nie znajdujemy się w biurze czy domu?

Ciekawostka!

Czy wiedzieliście, że pierwsza maszyna drukarska została wynaleziona w Chinach już około 600 roku n.e.? Na pojawienie się druku w Europie musieliśmy poczekać trochę dłużej, bo ten przybył do nas dopiero w XV wieku!

Jeśli mowa o druku cyfrowym, to ten zadebiutował w 1938 roku – najpierw za sprawą kserokopiarek, a dopiero później w postaci znanych i lubianych drukarek.

Drukarki mogą przydać się zarówno w pracy, jak i w domu!

Przez około 85 lat od „premiery” druku cyfrowego świat rozwinął się do tego stopnia, że w wielu domach i biurach spotkamy mniejsze lub większe drukarki. Mimo ogromnej popularności smartfonów i laptopów, papier w wielu formatach niezmiennie towarzyszy nam podczas codziennego życia.

W związku z tym, ciężko się dziwić, że na rynku drukarek znajdziemy masę różnorodnych pozycji, a głównym celem producentów jest chęć sprostania oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających klientów.

Jednym z takich urządzeń może być HP Smart Tank 580, czyli inteligentna drukarka, która nie tylko jest banalnie prosta w obsłudze, ale oferuje też ogrom przydatnych funkcji, jak zlecanie druku „na odległość” z poziomu aplikacji czy opcja automatycznego wyłączenia.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Polepsz standard swojej pracy z nowymi urządzeniami od HP!

HP zaprezentowało masę nowości na tegorocznych targach CES 2023! Choć grupą docelową większości z nich są pracownicy hybrydowi, kalifornijskie przedsiębiorstwo nie zapomniało także o graczach z krwi i kości!

Czytaj artykuł

HP Smart Tank 580 – drukuj bez kabli, nawet kiedy jesteś poza domem

Jednym z największych plusów drukarki HP Smart Tank 580 jest to, iż za jej pośrednictwem możemy bez jakichkolwiek kabli drukować potrzebne dokumenty. Wszystko odbywa się z poziomu aplikacji mobilnej na smartfona, dzięki czemu jest szybsze, prostsze i nie tworzy nam niepotrzebnego bałaganu.

HP Smart Tank 580 - aplikacja HP Smart

Jeśli jednak będziecie potrzebowali wydrukować coś z pozycji komputera czy laptopa, również obędzie się bez jakichkolwiek kabli. Podczas konfiguracji podłączamy drukarkę do Wi-Fi, więc wystarczy, że Wasz komputer – lub jakiekolwiek inne urządzenie – jest podłączone do tej samej sieci.

HP Smart Tank 580 - aplikacja HP Smart, Print Anywhere

Co więcej, HP oferuje nam możliwość zlecenia druku z poziomu aplikacji na telefon, nawet gdy jesteśmy bardzo daleko od samego urządzenia. Aby cały proces przebiegł zgodnie z planem, drukarka musi być podłączona do prądu, a my musimy mieć dostęp do stabilnego połączenia sieci komórkowej.

Dokument lub zdjęcie w kolorze? Żaden problem

Drukarka, która ma zasługiwać na tytuł jednej z najlepszych w tym przedziale cenowym, musi przede wszystkim radzić sobie ze swoim głównym zadaniem – drukowaniem. Oprócz standardowego procesu z wykorzystaniem jedynie czarnego tuszu, warto pamiętać także o kolorowych grafikach czy fotografiach.

Niezależnie od tego, co wymarzycie sobie posiadać w wersji fizycznej, zamiast tylko w pamięci swojego urządzenia, HP Smart Tank 580 spełni Wasze oczekiwania. Nie musicie się więc martwić, że kolorowe elementy czy nawet całe zdjęcia pokryte różnorodnymi barwami będą bardzo niewyraźne.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Drukarka i urządzenie wielofunkcyjne na każdą kieszeń – Ranking 2022

Mogłoby się wydawać, że digitalizacja zmniejsza zapotrzebowanie na dokumenty w fizycznej formie, ale wcale na to nie wygląda. Drukarka, czy też urządzenie wielofunkcyjne jest i jeszcze długo będzie obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu i biura.

Czytaj artykuł

Koszty eksploatacji na przykładzie HP Smart Tank 580

Jak wiadomo, podczas wyboru nowego urządzenia drukującego – oprócz podstawowej ceny – nie można zapomnieć także o kosztach jego eksploatacji. Nie mówimy tutaj o niespodziewanych naprawach, a raczej o standardowych sytuacjach, jak moment wykończenia dostępnego tuszu.

HP Smart Tank 580 - butelki z tuszem

W zestawie z drukarką HP otrzymujemy trzy „butelki z tuszem”, które pozwolą Wam wydrukować nawet 18 000 stron pokrytych czarnym tekstem. W przypadku kolorowych tuszów również dostajemy niemały zapas, który przełoży się na około 6000 wydrukowanych kolorowych stron.

HP Smart Tank 580 - na ile wytrzymają butelki z tuszem

Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś zapomnieć o wyłączeniu drukarki, to i w tym aspekcie marka HP postanowiła o Was zadbać tak dobrze, jak tylko się da. Drukarka Smart Tank 580 jest bowiem wyposażona w funkcję automatycznego wyłączenia, które nastąpi po upływie ustalonego w mobilnej aplikacji czasu bezczynności.

Co zrobić, gdy skończy nam się tusz?

Wspominając o banalnej obsłudze drukarki od HP, miałem również na myśli wymianę materiałów eksploatacyjnych, czyli rzecz jasna obecnego w niej tuszu. W przeciwieństwie do innych tego typu rozwiązań, w Smart Tank 580 uzupełnimy zapas bez najmniejszego problemu, a co najważniejsze – bez zabrudzeń.

HP Smart Tank 580 - wymiana tuszu

Aby dolać tuszu do urządzenia, wystarczy, że ustawimy butelkę w odpowiedniej pozycji nad wbudowanym zbiornikiem, a następnie poczekamy, aż płyn osiągnie odpowiedni poziom. W tym momencie możemy zabrać i zakręcić butelkę, dzięki czemu bez problemu wykorzystamy ją ponownie w przyszłości.

HP Smart Tank 580 - wymiana tuszu

Ale skąd wiedzieć, kiedy będzie trzeba dolać płynu do drukarki? O to także nie musicie się jakkolwiek martwić, bowiem monitorowanie stanu tuszu jest w tym modelu prostsze, niż może się wydawać.

HP Smart Tank 580 - wymiana tuszu

Wszystko za sprawą automatycznego czujnika poziomu tuszu, który odpowiednio wcześniej poinformuje nas o nadchodzącej potrzebie uzupełnienia braków.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaką drukarkę z Instant Ink i HP+ wybrać?

Drukarka jest dzisiaj obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu, ale niestety trzeba o nią dbać. Dlatego stworzyliśmy zestawienie z modelami kompatybilnymi z wygodnymi usługami Instant Ink i HP+, które zyskują na popularności. 

Czytaj artykuł

Komu spodoba się HP Smart Tank 580?

Drukarka HP Smart Tank 580 jest urządzeniem nowoczesnym, nie tylko jeśli chodzi o obsługiwane funkcje, ale i zewnętrzny design. Dzięki temu bez najmniejszego problemu dopasujemy ją do każdego pomieszczenia.

Trzeba również pamiętać, że mimo wszystko jest to produkt niedużych rozmiarów, który najlepiej sprawdzi się w małych firmach czy domach.

HP Smart Tank 580

Jeśli więc zdecydujecie się na zakup tej konkretnej drukarki, czyli HP Smart Tank 580, możecie być spokojni, że nigdy Was nie zawiedzie!

Oprócz dobrej jakości drukowanych materiałów (zarówno w czerni, jak i w kolorze), oferuje też masę przydatnych funkcji, jak bezprzewodowe drukowanie, funkcja automatycznego wyłączania czy możliwość planowania druku na odległość!

Czy na co dzień korzystacie z jakiejś drukarki w swoim miejscu pracy lub w miejscu zamieszkania? Co uważacie o możliwościach drukarki Smart Tank 580?

Tekst powstał przy współpracy z firmą HP

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez