Jaką drukarkę z Instant Ink i HP+ wybrać?

Drukarka jest dzisiaj obowiązkowym elementem wyposażenia każdego domu, ale niestety trzeba o nią dbać. Dlatego stworzyliśmy zestawienie z modelami kompatybilnymi z wygodnymi usługami Instant Ink i HP+, które zyskują na popularności. 

Awatar Mateusz Rej

Instant Ink i HP+, bo cenimy wygodę

Drukarki zazwyczaj odmawiają posłuszeństwa w najgorszych możliwych momentach, najczęściej ze względu na brak określonego tuszu. Subskrypcja Instant Ink jest odpowiedzią HP właśnie na ten problem. Posiadając ją, drukarka automatycznie zamawia z wyprzedzeniem za nas ubywający oryginalny tusz, tak abyśmy nigdy nie znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Oczywiście jest on wliczony w cenę subskrybcji razem z kosztami dostawy, więc płacimy regularnie tylko za wybrany przez nas plan. Więcej szczegółów na temat Instant Ink znajdziedzie w naszym poniższym artykule. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

HP Instant Ink, czyli atrament na zawołanie

Firma HP znów poszerza wachlarz swoich usług, dodając dwie nowe pozycje. Jedną z nich jest Instant Ink, który gwarantuje Wam stały dostęp do tuszu.

Czytaj artykuł

Natomiast usługa HP+ to w zasadzie inteligentny system drukowania. Jego zadaniem jest zapewnienie użytkownikom końcowym, czyli Wam, prostego i szybkiego dostępu do drukarki i dodatkowych narzędzi, bez jakichkolwiek zmartwień. Głównie mowa tu o wygodnych i praktycznych, dodatkowych funkcjach w aplikacji HP Smart. Co więcej, dołączając do usługi HP+ w ciągu 7 dni od konfiguracji nowej drukarki możecie zdecydować się na 6 miesięcy bezpłatnego okresu próbnego Instant Ink. O tej usłudze również dowiecie się więcej z naszego dedykowanego artykułu dedykowanemu – link poniżej. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak wygląda drukowanie z HP+?

Drukarki to bardzo podstępne urządzenia… Wie o tym każdy, kto choć raz próbował wydrukować coś pilnego. Zatem czy HP+ jest odpowiedzią na takie problemy?

Czytaj artykuł

Zatem celem obu subskrypcji jest zapewnienie niezawodności zakupionym przez nas drukarkom od HP. Natomiast my jako nabywcy tego sprzętu mamy mieć zagwarantowaną beztroskę i oszczędność czasu.

Zatem, jaką wybrać?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z rosnącej popularności rozwiązania Instant Ink i HP+, więc postanowiliśmy zareagować, tworząc zestawienie ułatwiające wybór urządzenia kompatybilnego z tymi usługami. Mamy nadzieję, że każdy kto ceni sobie wygodę i niezawodność urządzeń doceni nasz wysiłek. 

Aktualnie wszystkie omawiane modele są objęte promocją w sklepie Media Markt do 31.10.2022 r. Zatem jest to idealny moment na nabycie jednej z nich. 

Drukarka HP DeskJet 2710e w trakcie drukowania

Zaczynając od najtańszych propozycji nie możemy przejść obojętnie obok tego modelu, który jest nie tylko drukarką, ale urządzeniem wielofunkcyjnym. Oczywiście jest to nadal podstawowe urządzenie, które nie zniewala prędkością wydruku, ani jego rozdzielczością. Niemniej jednak jest świetnym wyborem dla kogoś kto niewiele drukuje, a chce korzystać z dobrodziejstw Instant Ink i HP+

Drukarka HP DeskJet 3750 w stanie spoczynku

Ten model to również nie tylko drukarka, ale jeszcze kopiarka i skaner, z tą różnicą, że w dużo mniejszej formie. W porównaniu do innych propozycji w tej ceniegłębokość jest krótsza średnio o połowę (ma tylko 17 cm). Niestety kosztem kompaktowego rozmiaru są niewielkie zbiorniki na tusz, co rekompensuje Instant Ink. Niemniej jednak jest to świetna propozycja dla kogoś, kto nie ma zbyt wiele miejsca na biurku.

HP ENVY 6020e Duplex

Drukarka HP ENVY 6020e Duplex drukująca zdjęcie

Chcąc drukować trochę szybciej, niestety trzeba zmienić półkę cenową. Jednakże przy jej zmianie otrzymujemy również dostęp do dodatkowych funkcji ,takich jak chociażby automatyczny druk dwustronny oraz pomniejszych kartridży. Zatem jest to drukarka przeznaczona dla kogoś, kto operuje często na bardziej rozbudowanych dokumentach.

Drukarka HP LaserJet M110we gotowa do drukowania

Program Instant Ink i HP+ obejmuje również drukarki laserowe, stąd też obecność tej propozycji. Jest również stosunkowo niewielka jak na urządzenie swojej klasy, ale nie przeszkadza to jej w szybkim drukowaniu mono na poziomie 21 stron na minutę. A w związku z tym, że oferuje funkcję skanowania i kopiowania, to świetnie odnajdzie się w mniejszym biurze. Ewentualnie może uzupełnieniać wolniejszą kolorowową drukarkę. 

HP ENVY 6420e Duplex ADF

Drukarka HP ENVY 6420e Duplex ADF z wydrukowanym zdjęciem w odbiorniku

Idąc odpowiednio wyżej natrafimy na ten model, który oferuje nieco wyższą rozdzielczość druku na poziomie 4800 x 1200. Jednocześnie obsłuży ona szeroką gamę typów papieru, czyniąc ją jeszcze uniwersalniejszym urządzeniem. Poza tym jako jedna z niewielu w tej cenie oferuje automatyczny podajnik do 35 arkuszy.

HP Ink Tank Wireless 415

HP w swojej ofercie ma również drukarki bazujące na własnych zbiornikach na tusz, a nie tylko na kartridżach. Oczywiście skoro znalazła się w tym zestawieniu, to nie zmienia to faktu, że nadal jest objęta programem Instant Ink. To rozwiązanie gwarantuje znacznie rzadszą potrzebę wymiany tuszu, ale wymaga trochę więcej ostrożności i miejsca. 

HP OfficeJet Pro 8022e Duplex ADF 

Jak sama nazwa wskazuje, ta drukarka z funkcją kopiowania i skanowania została stworzona z myślą o biurach. Na jej przeznaczenie wskazuje również bardzo wysoka prędkość druku mono (20 str/min), ale również kolorowego (10 str/min). Nie zabrakło też złącza RJ-45, podajnika na całą ryzę papieru, odbiornika na 100 arkuszy i intuicyjnego kolorowego ekranu. 

Jest to kolejna drukarka, która bazuje na dolewaniu tuszu, a nie na kartridżach. Niemniej jednak ta jest nieco bardziej kompaktowa oraz oferuje łączność Bluetooth. Poza tym oferuje wygodny podajnik na 100 arkuszy papieru i odbiornik na 30. 

HP LaserJet M234dwe Duplex

To laserowe urządzenie wielofunkcyjne oferuje jedną z najwyższych prędkości drukowania mono na rynku. Mianowicie mowa tu aż o 29 stronach na minutę, co jest niezastąpioną cechą w przypadku drukowania obszernych dokumentów. Oczywiście najczęściej z takimi spotkamy się w biurach, w których równie dużą rolę odegra podajnik na 150 arkuszy papieru i odbiornik na 100.

HP Smart Tank 670 Kolor Duplex

Jest to kolejne urządzenie wielofunkcyjne stworzone z myślą o biurach, ale w przeciwieństwie do tych laserowych oferuje możliwość drukowania w kolorze. Może nie oferuje zawrotnej prędkości druku, ale za to została wyposażona w podajnik na 150 arkuszy i odbiornik na ich 100. Nie zabrakło w niej też łączności Bluetooth. Dzięki temu sprawdzi się w masowym drukowaniu czytelnych wykresów czy też broszur.

Zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie moderacja i członkowie z pewnością w razie wątpliwości doradzą przy wyborze drukarki, jak i innego sprzętu.

Awatar Mateusz Rej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez