Nowa platforma sprzedażowa? – wszystko.pl!

Jeśli ktokolwiek myślał, że na rynku platform sprzedażowych nie ma już miejsca na konkurencję… to najwidoczniej się mylił! Wszystko.pl chce rozpocząć swoją przygodę z przytupem, w czym ma pomóc chociażby 0-procentowa prowizja od sprzedaży!

Kto może stanąć na drodze wszystko.pl – czyli o sukcesie Allegro

allegro logo

Allegro to internetowa platforma handlowa, która powstała w grudniu 1999 roku. Jej powstanie było spowodowane sukcesem amerykańskiego serwisu aukcyjnego eBay, założonego 4 lata wcześniej (1995). Platforma umożliwia użytkownikom wystawianie posiadanych przez siebie przedmiotów na sprzedaż, która może przebiegać na sposoby. Możemy bowiem skorzystać z aukcji – gdzie zainteresowani użytkownicy w określonym czasie mogą podbijać sobie oferty – lub standardowej sprzedaży za pomocą opcji „Kup Teraz”.

appkomat inpost

Jednym z ważniejszych aspektów, na które zwracają uwagę użytkownicy platform sprzedażowych są zdecydowanie: czas oraz opcje dostawy. Jak wspominaliśmy w tekście o Appkomatach Inpost – oprócz współpracy z InPostem – Allegro pracuje również nad zwiększaniem liczby swoich automatów paczkowych. Mimo tego, że na ten moment jest ich zaledwie 600, do końca roku ich liczba ma przekroczyć 3000.

ekologiczne automaty paczkowe allegro

Oprócz chęci zwiększania ich liczby, Allegro w całym procesie zwraca również uwagę na kwestie ochrony środowiska. W związku z tym, w ubiegłym roku firma informowała o pojawieniu się pierwszych automatów One Box w Warszawie i Poznaniu. Ekologiczne automaty paczkowe od Allegro miały się ładnie prezentować, a także być w pełni ekologiczne, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej.

W maju wspominaliśmy również o zamówieniach łączonych od Allegro, które miały być kolejnym usprawnieniem w temacie dostaw zakupionych produktów. Usługa One Fulfillment opierała się na tym, że sprzedający korzystający z tej opcji przechowywali swoje wystawione produkty w magazynach Allegro. Dzięki temu w przypadku, gdy klient złożył zamówienie składające się z kilku produktów objętych usługą One Fulfillment, zakupione produkty były „zbierane” z magazynu i przewożone za jednym razem.

Czym w zasadzie jest wszystko.pl?

Jak możemy przeczytać na wszystko.pl, portal „jest własnością Comarch S.A.” czyli „jednego z największych polskich producentów oprogramowania do zarządzania firmą”. Co więcej, Business Unit Director wszystko.pl – Marcin Bojarski – poinformował, że już w tym momencie z ich portalem chce współpracować ponad 3 tysiące sklepów. Sprawa jest o tyle wyjątkowa, że oficjalny start platformy zaplanowany jest dopiero na grudzień tego roku. Mimo tego od 10 sierpnia możliwa jest rejestracja w serwisie, pozwalająca na opublikowanie ofert i ogłoszeń kilka miesięcy przed startem.

comarch - własciciel wszystko.pl

To jeden z największych projektów w historii naszej spółki. Rzucamy wyzwanie największym graczom na rynku marketplaców w Polsce i chcemy w perspektywie najbliższych lat zdobyć kilka proc. udziałów w tym rynku.

wiceprezes Comarch i dyrektor sektora ERP, Zbigniew Rymarczyk

Myśląc rozsądnie, jeśli ludzie odpowiedzialni za wszystko.pl rzeczywiście liczą na sukces, to powinni wyjść do ludzi z jakąś nową inicjatywą. I o ile na ocenę opłacalności takich działań przyjdzie jeszcze odpowiedni moment, o tyle wszystko.pl jest pewnego rodzaju nowością. Chodzi bowiem o to, że aby móc sprzedawać na stronie, należy być przedsiębiorcą z zarejestrowaną działalnością gospodarczą. Dodatkowym punktem do spełnienia podczas weryfikacji jest fakt, iż – oprócz posiadania działalności – należy również prowadzić sprzedaż internetową.

Jakie benefity oferuje nowa platforma?

wszystko.pl - benefity

Argumentem, który zdecydowanie najbardziej zachęca do sprzedaży właśnie za pośrednictwem wszystko.pl, jest 0% prowizji od sprzedaży. Portal oferuje również dodatkowe benefity dla sprzedawców, takie jak dodatkowa reklama produktów, brak konkurencyjności ze strony operatora platformy czy bezpłatna konfiguracja sklepu. Oprócz tego mowa również o zróżnicowanych możliwościach integracji: Comarch ERP, BaseLinker, Open Api czy dodawaniu produktów przez rozbudowanego Managera Sprzedaży.

wszystko.pl - marcin bojarski
Business Unit Director Wszystko.pl, Marcin Bojarski (źródło: handel extra)

Dla wielu sprzedawców problemem są wysokie i ciągle rosnące prowizje od sprzedaży, które przyczyniają się do niższej produktywności w biznesie. […] Comarch, obserwując trendy konsumenckie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, planuje wejść na rynek z mocnym argumentem w postaci możliwości bezpłatnego prowadzenia sprzedaży na wszystko.pl.

Business Unit Director wszystko.pl, Marcin Bojarski

Co więcej, wszystko.pl od razu wykłada najważniejsze karty na stół, bowiem już w momencie premiery do dyspozycji użytkowników udostępniona zostanie dedykowana aplikacja mobilna. Jest to o tyle ważne, bowiem w dzisiejszych czasach większość z nas praktycznie zawsze ma przy sobie telefon czy smartfon. Mimo tego część serwisów nadal mocno wydłuża czas oczekiwania na pojawienie się aplikacji mobilnych, co zdecydowanie nie działa na plus. Warto również zauważyć, że już w tym momencie ze wszystko.pl współpracują takie marki jak Neonet, NTT System czy Action.

ŹRÓDŁO: OmnichannelNews

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!