Apple Scary Fast – nowy iMac i MacBook Pro z procesorem M3 na pokładzie!

Apple Scary Fast – nowy iMac i MacBook Pro z procesorem M3 na pokładzie!

Zgodnie z zapowiedziami, podczas wydarzenia Apple Scary Fast przedstawiciele giganta z Cupertino zaprezentowali nam nowe chipy M3. Warto również wspomnieć, że najnowsze procesory trafiły na pokład iMaców i MacBooków Pro!

Dziś o godzinie 1 w nocy czasu polskiego rozpoczęła się prezentacja pod nazwą Apple Scary Fast, podczas której główną rolę odegrały chipy M3.

Dowiedzieliśmy się również, że najwydajniejsze jednostki od Apple znajdziemy w 24-calowych iMacach, a także 14- i 16-calowych MacBookach Pro.

Reklama

Co potrafi rodzina procesorów Apple M3?

Przy okazji wydarzenia Apple Scary Fast, gigant z Cupertino zaprezentował kolejną generację chipów – Apple M3. Do całej „rodziny” zaliczają się jednostki: M3, M3 Pro i M3 Max, wszystkie wykonane w technologii 3 nm.

Apple Scary Fast - rodzina chipów M3
źródło: 9to5Mac

Na co Apple zwracało szczególną uwagę przy procesie tworzenia chipu M3? Priorytetem było ulepszenie procesora graficznego, ale na oku mieli również zapewnienie wyższej wydajności względem pobieranej mocy, czy przyśpieszenie silnika względem chipów M2.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Honor pogrzebie Apple? Ta technologia będzie hitem

Honor Magic6 ma mieć nową funkcję, która może stać się przełomowa na tyle, by zostawić Apple za sobą. Sterowanie telefonu nie będzie już polegać jedynie na dotykaniu ekranu. Najnowszy smartfon marki będzie naprawdę magiczny.

Czytaj artykuł

Miłośnicy iMaców doczekali się zmian

Po 3 latach od wprowadzenia na rynek iMaca z procesorem Apple M1, amerykańska firma zaprezentowała „odświeżoną” wersję komputera z chipem M3. Jego design nie uległ zmianie, podobnie zresztą jak 24-calowy ekran z rozdzielczością 4,5K.

Apple Scary Fast - komputery iMac z chipami M3
źródło: 9to5Mac

Warto wspomnieć, że to właśnie w przypadku iMaców powinien być zauważalny największy wzrost wydajnościowy, bowiem Apple nie zdecydowało się wcześniej na wypuszczenie iMaca z chipem M2. Rdzenie procesora M3 mają być nawet o 30% szybsze niż w przypadku chipu M1 i o 15% szybsze niż w jednostce M2.

Nowe komputery iMac M3 – od kiedy, za ile?

Nowe komputery iMac mają trafić do klientów 7 listopada. Na stronie Apple dostępne są 3 warianty iMaców, które łączy 8-rdzeniowy procesor i 8 GB pamięci RAM.

Apple Scary Fast - komputery iMac z chipami M3
źródło: 9to5Mac

Najtańszy iMac z M3 kosztuje 7199 zł (8 rdzeni GPU, 256 GB pamięci masowej, a kolejne odpowiednio: 8099 zł (10 rdzeni GPU, 256 GB pamięci masowej) i 9299 zł (10 rdzeni GPU, 512 GB pamięci masowej).

Pierwszy wariant dostępny jest w 4 kolorach (niebieski, zielony, różowy, srebrny), a dwa pozostałe – w kolejnych 3 (żółty, pomarańczowy, fioletowy).

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nowy Apple Pencil z USB-C już jest i będzie gorszy od poprzednika?

Po ogłoszeniu nowych produktów z „nowym” złączem, Apple zaprezentowało ostatnio nowy rysik – Apple Pencil z wejściem USB-C. Nasuwa się jednak kilka pytań… Po co powstał, czym wyróżnia się od poprzedników i ile w ogóle kosztuje?

Czytaj artykuł
Reklama

Wolicie MacBooki? Nie ma problemu!

Nowości doczekaliśmy się także w przypadku MacBooków Pro, do których również zawitały chipy M3. Podstawowy wariant procesora M3 znajdziemy jedynie w 14-calowym MacBooku Pro. Bardziej zaawansowane jednostki, tj. M3 Pro i M3 Max, trafiły zarówno do 14-, jak i 16-calowych MacBooków Pro.

Apple Scary Fast - laptopy MacBook Pro z chipami M3
źródło: 9to5Mac

Według Apple, M3 Pro jest do nawet 20% szybszy od chipu M2 Pro, a M3 Max, nawet 2x szybszy, niż M2 Max. Nowe MacBooki Pro mogą obsługiwać do 128 GB pamięci RAM, a żywotność baterii to około 22 godziny.

Jakby tego było mało, producent zapewnia, że laptopy oferują taką samą wydajność podczas pracy na baterii, jak i podczas pracy na kablu.

Nowe laptopy MacBook Pro – od kiedy, za ile?

Podobnie jak w przypadku iMaców, nowe MacBooki Pro trafią do klientów najwcześniej 7 listopada. Na oficjalnej stronie Apple dostępne jest 5 wariantów 14-calowych MacBooków Pro oraz 4 warianty 16-calowych MacBooków Pro.

Ceny mniejszego laptopa rozpoczynają się od 8399 zł (chip M3; 8 rdzeni CPU, 10 rdzeni GPU, 8 GB RAM, 512 GB pamięci masowej SSD), a kończą na 16 899 zł (chip M3 Max; 14 rdzeni CPU, 30 rdzeni GPU, 36 GB RAM, 1 TB pamięci masowej SSD).

Za najtańszego 16-calowego MacBooka Pro trzeba zapłacić 12 899 zł (chip M3 Pro; 12 rdzeni CPU, 18 rdzeni GPU, 18 GB RAM, 512 GB pamięci masowej SSD), a za najdroższego – 21 299 zł (chip M3 Max; 16 rdzeni CPU, 40 rdzeni GPU, 48 GB RAM, 1 TB pamięci masowej SSD).

Oglądaliście Apple Scary Fast, czy wydarzenie to miało dla Was mniejszą wagę, niż wrześniowa konferencja? Co uważacie o nowych chipach M3?

ŹRÓDŁO: Apple, 9to5Mac

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!