Honor pogrzebie Apple? Ta technologia będzie hitem

Honor pogrzebie Apple? Ta technologia będzie hitem

Honor Magic6 ma mieć nową funkcję, która może stać się przełomowa na tyle, by zostawić Apple za sobą. Sterowanie telefonu nie będzie już polegać jedynie na dotykaniu ekranu. Najnowszy smartfon marki będzie naprawdę magiczny.

Honor Magic6 będzie mieć na pokładzie procesor Snapdragon 8 Gen 3, a wraz z nim układ AI.

Nowe podzespoły i innowacyjna technologia zmienią w sposób w jaki nawigujecie po smartfonie.

Reklama

AI zmienia istniejący świat

Technologia stale się rozwija, aby ułatwić codziennie funkcjonowanie. Kiedyś możliwe było nawigowanie po telefonie tylko i wyłącznie za pomocą klawiszy, a teraz smartfony z dotykowymi ekranami są już chlebem powszednim.

A co jeśli nadchodzi nowa możliwość na horyzoncie i to Honor ma zamiar ją wprowadzić? Jak się okazuje seria Honor Magic6 ma być naprawdę magiczna. Na pokładzie nadchodzącego smartfona ma znaleźć się najnowszy procesor Snapdragon 8 Gen 3.

źródło grafiki X (dawniej Twitter)

Oczywiście w ostatnich latach dość głośno było o sztucznej inteligencji, wykorzystywaniu jej i prawach autorskich. Ta zakorzeniła się już w smartfonach, chociażby w postaci “Magic Eraser’a” w Pixelach. Ale to nie jedynie na co stać AI, bowiem prawdziwa magia zawita w Honorze Magic6.

Reklama

Jedno spojrzenie i gotowe

Śledzenie wzroku dobrze znane streamerom zostanie wykorzystane w nowy sposób i zawita do smartfona. I nie, nie jest to fantazja. Użytkownicy posiadający (w przyszłości) telefon z serii Honor Magic6 będą mogli sterować nim za pomocą swojego wzroku.

Funkcja nosi nazwę “Magic Capsule” i to technologia Snapdragon Seamless z użyciem czipu Snapdragon 8 Gen 3 umożliwiła jej powstanie. Za pomocą jednego spojrzenia otworzycie aplikację, a po skierowaniu wzroku niżej nawet wejdziecie w interakcje z programem, otwierając go na pełnym ekranie jak widać na materiałach demonstracyjnych.

Oczywiście są to jedynie materiały poglądowe jak ma działać funkcja. Powstają jednak dwa pytania. Czy sterowanie w taki sposób będzie faktycznie wygodne dla użytkowników? W końcu nie ma pewności, że każda aplikacja będzie obsługiwana przez “Magic Capsule”.

I co z prywatnością, skoro AI wraz z technologią Snapdragon Seamless monitorowałyby i śledziły gdzie podąża Wasz wzrok. Zatem kamery musiałby nagrywać Waszą twarz, aby móc śledzić ruch gałek ocznych.

O ile te dwie kwestie są zastanawiające, tak nie można odmówić, że takie rozwiązanie byłoby innowacją. Tym bardziej, gdy będzie możliwość mieszania jej wraz z dobrze znanym Wam posługiwaniem się smartfonem dotykowo.

Przyjdzie Wam jeszcze poczekać na informacje o takim rozwiązaniu, bowiem premiera Honora Magic6 nie jest jeszcze zapowiedziana. Najpewniej odbędzie się ona w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!