Technologie w sprzętach AGD – Jak wybrać najlepsze urządzenia?

Technologie w sprzętach AGD – Jak wybrać najlepsze urządzenia?

Rynek domowych sprzętów AGD jest jednym z najbardziej rozwiniętych, jeśli mowa o szereg dostępnych pozycji. Oprócz producentów, propozycje wyróżniają się również wykorzystywanymi technologiami. Co więc warto o nich wiedzieć?

Jak wybrać najlepszą pralkę?

W przeciwieństwie do innych sprzętów domowych AGD, których często brakuje w niektórych domach, pralka jest jednym z niezbędników, bez których nie wyobrażamy sobie życia codziennego w aktualnych czasach. Skoro jest to tak popularne urządzenie, czy może wyróżniać się czymś wyjątkowym? Wychodzi na to, że tak!

Na przestrzeni lat zmieniły się nie tylko tkaniny, które pierzemy, ale i sposób pracy pralki, czy rodzaj detergentów. Od proszków, przez płyny do prania, aż po kapsułki.

Te ostatnie pojawiły się na rynku dość niedawno i od razu stały się popularne, więc warto wiedzieć, że starsze pralki, nie są do nich dostosowane.

Inaczej jest jednak w przypadku omawianej pralki od Electrolux, w której to pojawiła się szuflada na detergenty o nazwie Universal Dose. W praktyce oznacza to, że pralka pierze skutecznie, niezależnie od wykorzystywanego detergentu.

domowe sprzęty AGD - pralka Electrolux
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

Sama szuflada jest dostosowana do kapsułek i sprawia, że rozpuszczają się one nawet 60% szybciej, niż gdy wrzucilibyśmy je bezpośrednio do bębna. Dzięki temu rozwiązaniu pranie z wykorzystaniem kapsułek jest skuteczne nawet w przypadku bardzo krótkich programów oraz prania w niskiej temperaturze.

Kilka słów o technologiach SteamCare i SensiCare

SteamCare zmniejsza ilość zagnieceń ubrań nawet o 1/3 za sprawą dodawania pary na koniec prania. Para dezynfekuje ubrania z bakterii i alergenów, a także pozwala na ich odświeżenie, jeśli te nie wymagają pełnego cyklu prania.

domowe sprzęty AGD - pralka Electrolux
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

Użytkownicy sprzętu AGD od Electrolux mogą skorzystać także z funkcji Fresh Scent, która usunie z rzeczy nieprzyjemne zapachy np. jedzenia, dymu, czy potu, oszczędzając przy tym nawet 40 litrów na jednym cyklu.

W jakości przeprowadzonych cykli prania ma pomóc także technologia SensiCare. W przeciwieństwie do starszych modeli – które piorą zawsze tak samo, niezależnie od załadunku podczas cyklu – pralka Electrolux dostosowuje parametry prania do tego, ile ubrań aktualnie znajduje się w bębnie.

Nie marnuj czasu na wieszanie prania!

W okresie przejściowym między latem, a jesienią, niemałym problemem potrafi być niewysychanie ubrań, spowodowane wiecznie zimnymi kaloryferami. Ten problem rozwiązują suszarki AGD, a przede wszystkim te nowoczesne modele, które są bardzo szybkie, a przy tym zużywają stosunkowo niewiele energii.

domowe sprzęty AGD - suszarka Beko
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

W przypadku tego modelu suszarki AGD od Beko, zamontowano silnik ProSmart bez szczotek węglowych, który jest mniej podatny na awarię, a przy tym cichszy i bardziej energooszczędny, niż inne warianty.

Dzięki technologii EcoGentle, suszarki AGD od Beko delikatnie traktują tkaniny, dzięki czemu nie grożą im odbarwienia czy blaknięcie kolorów. W tym wszystkim pomoże filigranowa praca bębna AquaWave®, którego falowy ruch gwarantuje subtelne przemieszczanie tkanin – bez ryzyka ich rozciągnięcia i uszkodzenia.

domowe sprzęty AGD - suszarka Beko
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

Uruchom program i daj suszarce działać – nawet w nocy!

W nowoczesnych suszarkach nie trzeba również ustawiać czasu i temperatury suszenia, bo czujnik Flexy Sense dostosuje czas suszenia do wybranego programu, objętości i wilgotności wsadu. Suszarka AGD od Beko może działać również w nocy, dzięki specjalnemu programowi pracy w niskim poziomie głośności!

Jak gotować smaczniejsze potrawy?

Skoro już wiemy jak działa para w pralce, warto wspomnieć kilka słów o tym, jak działa… piekarnik elektryczny AGD z parą!

Funkcja Steam+ w piekarniku Whirlpool ma na celu uwydatnienie aromatu potraw dzięki możliwości gotowania na parze. Para sprawa, że dania mogą być smaczniejsze, ale też bogatsze w składniki odżywcze i po prostu zdrowsze.

domowe sprzęty AGD - piekarnik Whirlpool
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

Największą wadą konwencjonalnych piekarników AGD jest to, że można w nich przyrządzać tylko jedną potrawę na raz – jednak w tym modelu zastosowano rozwiązanie o nazwie Cook3.

Pozwala ona na pieczenie i kontrolowanie jednocześnie trzech dań i to bez obaw o pomieszanie smaków i zapachów. Dzięki temu oszczędzacie czas i energię, a jeśli lubicie piec to ta opcja dosłownie zrewolucjonizuje Waszą kuchnię.

Nie bój się czyszczenia

Jeśli od posiadania piekarnika odtrąca Was potrzeba jego czyszczenia, musicie poznać pirolizę. Czyszczenie pirolityczne polega na rozgrzaniu piekarnika do wysokiej temperatury, która spala resztki jedzenia na łatwy do sprzątania pył.

Ale skoro w piekarniku jest para, to i ją można wykorzystać. Sprawia ona, że brud łatwo odrywa się od ścianek piekarnika i tym samym ułatwia jego czyszczenie.

Do czego wykorzystać płytę indukcyjną?

Czy płyta indukcyjna to tylko prosta funkcja grzania? Otóż nie! Co więc kryje się pod enigmatyczną nazwą technologii „6 zmysł”?

domowe sprzęty AGD - płyta indukcyjna Whirlpool
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

Pozwala ona wybrać jedno z 4 ustawień: utrzymanie ciepła, wrzenie, roztapianie lub gotowanie na wolnym ogniu. Użytkownik decyduje, z której opcji chce korzystać, a płyta sama ustawia idealną moc gotowania.

Indukcję miały kiedyś problem z dużymi naczyniami, ale teraz się to na szczęście zmienia, dzięki opcji połączenia dwóch pól grzewczych w jedno większe.

domowe sprzęty AGD - płyta indukcyjna Whirlpool
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

Dzieje się to oczywiście automatycznie – jeśli na płycie znajdzie się naczynie, które pokryje powierzchnię pomiędzy dwoma polami, urządzenie samo zacznie podgrzewać naczynie z obu stron.

Tajemnica funkcji Booster

Macie pola grzewcze z taką funkcją? Nie bójcie się z nich korzystać! Na płycie indukcyjnej AGD od Whirlpool znajdują się aż cztery „podwójne” pola, dzięki czemu można zaoszczędzić naprawdę dużo czasu, ale i energii, bo podtrzymywanie temperatury wrzenia jest łatwiejsze, niż ponowne zagotowywanie.

Przestań zmywać ręcznie!

Po jedzeniu trzeba pozmywać, ale na szczęście w XXI wieku nie trzeba robić tego ręcznie. Po raz kolejny pojawia się pytanie – czym może zaskoczyć zmywarka?

domowe sprzęty AGD - zmywarka Bosch
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

W zmywarce AGD od Bosch zastosowano funkcję ExtraDry, która sprawia, że naczynia będą idealnie suche nawet przy zwiększonym załadunku. Faza suszenia jest wydłużona o około 15 minut, dzięki czemu po otwarciu zmywarki nie zastaniemy mokrych pojemników czy butelek dla dziecka.

„Zmywarki AGD to marnotrawstwo wody”

Czy zmywarka zużywa więcej wody niż zmywanie ręczne? To tylko i wyłącznie mit! Szczególnie z technologią ActiveWater, która zapewnia maksymalną wydajność przy niskim zużyciu wody i doskonałych rezultatach płukania.

domowe sprzęty AGD - zmywarka Bosch
źródło: YouTube – Nie kupuj sprzętu AGD przed obejrzeniem tego odcinka

Co kryje się pod tą nazwą? Jest to system ukierunkowanego rozprowadzania wody, optymalizacji technologii filtrów, szybszego nagrzewania oraz wyższej wydajności pompy. Wszystkie te czynniki wpływają na sprawniejszy przepływ i lepsze wykorzystanie każdej kropli wody, a to oznacza czystsze naczynia.

Jednak wiadomo, że czasami po prostu chcemy żeby zmywarka działała jak najszybciej i o tym producenci też zdają się nie zapominać. Specjalny przycisk SpeedPerfect Plus pozwala na przyspieszenie procesu zmywania nawet do 66%, czyli aż 3 razy szybciej.

Czym kierujecie się podczas wyboru sprzętów AGD do Waszych domów? Które technologie wywarły na Was największe wrażenie?

Tekst powstał we współpracy ze sklepem RTV Euro AGD

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!