Creative Sensemore Air

Creative Sensemore Air monitorują otoczenie!

Creative Sensemore Air to już kolejna – piąta – odsłona słuchawek TWS od Creative. Mają mieć tryb monitorowania otoczenia, aktywną redukcję szumów oraz autorską technologię „Tryb Sensomore”. Co to oznacza w praktyce?

Co potrafią słuchawki Creative Sensemore Air?

Wraz z początkiem listopada, singapurskie przedsiębiorstwo Creative, zaprezentowało słuchawki Sensemore Air. Model ten jest już piątą odsłoną słuchawek TWS od tej firmy i zdecydowanie może znaleźć swoich odbiorców. Wszystko oczywiście za sprawą użytecznych trybów i nowatorskich technologii, które producent umieścił w 10-gramowych, bezprzewodowych „pestkach”.

Creative Sensemore Air

Na uwagę na pewno zasługuje tryb Ambient, czyli – w pełni konfigurowalny – tryb, kontrolujący zakres dźwięku przestrzennego. Dzięki niemu – nawet bez wyciągania słuchawek – bez problemu możemy kontynuować rozmowy z towarzyszącymi nam przechodniami! Nie należy zapominać także o – podobnej do trybu otoczenia – technologii Sensemore, której czułość wzmocniono aż pięciokrotnie.

Nowe słuchawki od Creative na papierze

Creative Sensemore Air – oprócz dźwięku przestrzennego bardzo dobrej jakości – oferuje również warte uwagi statystyki w temacie długości życia baterii. Według producenta cały zestaw – mimo zmniejszonego etui – ma zapewniać aż 35 godzin łącznego czasu odtwarzania na jednym ładowaniu!

Po jego upływie słuchawki możemy przygotować do dalszego działania przy pomocy dołączonego kabla USB-C. Niestety, w opakowaniu nie znajdziemy jednak dedykowanej ładowarki, co zdecydowanie trzeba mieć na uwadze. Słuchawki te oferują także – zgodne ze standardem Qi – ładowanie bezprzewodowe, do wykorzystania którego przyda nam się ładowarka o mocy 5W.

Creative Sensemore Air

Jak sprawuje się jakość dźwięku w propozycji od Creative?

Jeśli ktoś zamierzał szukać negatywów tych słuchawek właśnie w tej dziedzinie, to niestety, ale musimy go zmartwić. Creative zadbało o jakość dźwięku jak i samych mikrofonów, aby zapewnić użytkownikom niezapomniane przeżycia z użytkowania. Na pokładzie znalazły się aż cztery mikrofony, w działaniu których mają pomóc także obecne rozwiązania technologiczne. Mowa tutaj przede wszystkim o funkcji Dual-Voice, umożliwiającej odbieranie połączeń i wydawanie poleceń asystentowi Google lub Siri.

Creative Sensemore Air

Za samą jakość dźwięku odpowiada zaś „bezprzewodowa transmisja Bluetooth 5.2, kodeki audio AAC, SBC oraz 6-milimetrowe przetworniki z biocelulozowymi membranami”. Co więcej, należy pokrótce wspomnieć także o autorskiej technologii Creative, kryjącej się pod nazwą Super X-Fi Ready.

Jej głównym zadaniem jest odwzorowywanie „dźwięku z wysokiej klasy systemów wielogłośnikowych”, który następnie ma przenieść bezpośrednio do odbiorcy. Należy jednak pamiętać, że wspomniana technologia nie obsługuje treści strumieniowych od innych firm, takich jak YouTube, Spotify czy Netflix.

Creative Sensemore Air – cena i dostępność

Sensemore Air jest skierowany na masowy rynek, dla wszystkich użytkowników, którzy lubią wygodę wspaniałego, przenośnego dźwięku z długim czasem odtwarzania. Jest bardzo dobrze wyceniony, aby dopasować się do tego segmentu rynku. Dla użytkowników szukających alternatywy dla rynku aparatów słuchowych, chociaż Sensemore Air może nie być odpowiedni dla wszystkich z nich, uważam, że może przynieść korzyści dla większości osób z lekkim niedosłuchem we wczesnym stadium. Z łatwością zaoszczędziłoby im wydatki dla profesjonalnych rozwiązań.

dyrektor generalny Creative Technology, Sim Wong Hoo

Do słuchawek Sensemore Air firma Creative przygotowała także dwie dedykowane aplikacje. Mowa o Creative APP i SXFI APP, za pomocą których dokonamy personalizacji przycisków czy skontrolujemy poziom hałasu w dostępnych trybach. Do naszej dyspozycji producent przygotował także korektor graficzny, który pomoże nam w ustawieniu idealnego poziomu dźwięku. SXFI APP oferuje za to dedykowany odtwarzacz multimedialny, w którym sprawdzimy możliwość technologii Super X-Fi oraz dostosujemy ją pod siebie.

Słuchawki Creative Sensemore Air dostępne są już na stronie Creative.com w cenie 467 zł. Według zapewnień firmy, jeszcze w listopadzie 2022 roku, słuchawki te pojawią się w niektórych elektromarketach i sklepach internetowych.

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Creative

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!