[CES 2020] Creative prezentuje nowości na 2020 rok

Tegoroczne targi CES to także bardzo udany czas dla firmy Creative. Na ich stanowisku zaprezentowano między innymi innowacyjny ekosystem urządzeń Super X-Fi Gen 2. Pokazano także pierwszy na świecie soundbar ze wsparciem technologii, która jak dotąd zarezerwowana była jedynie dla słuchawek.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Tegoroczne targi CES to także bardzo udany czas dla firmy Creative. Na ich stanowisku zaprezentowano między innymi innowacyjny ekosystem urządzeń Super X-Fi Gen 2. Pokazano także pierwszy na świecie soundbar ze wsparciem technologii, która jak dotąd zarezerwowana była jedynie dla słuchawek.

Creative Super X-Fi Carrier

Jest to soundbar kina domowego opracowany wspólnie z Dolby Laboratories. Łącząc kompetencje obu firm w zakresie inżynierii, projektowania i technologii dźwięku przestrzennego, Carrier na nowo zdefiniował granice możliwości, jakie może osiągnąć kompaktowy soundbar.

Pierwszy w swoim rodzaju soundbar Dolby Atmos® Speaker System

Jakość dźwięku kompaktowych soundbarów jest zwykle ograniczona przez mniejszą powierzchnię głośników. To ogranicza ich zdolność do tworzenia ekspansywnej sceny dźwiękowej. Super X-Fi Carrier, mimo że mierzy zaledwie 880 mm długości, zapewnia doskonały dźwięk oparty na niestandardowym projekcie Dolby Atmos Speaker System.

„Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z firmą Creative, aby zaoferować konsumentom na całym świecie to urządzenie” – powiedział Mahesh Balakrishnan, wiceprezes Dolby Laboratories. „Konsumenci będą mogli cieszyć się zapierającym dech w piersiach dźwiękiem Dolby Atmos dzięki nowatorskiemu projektowi akustycznemu opracowanemu przez Dolby”.

Creative Outlier Gold

Creative SoundBlasterX G5

Creative SXFI Air

Super X-Fi Carrier kontynuuje sukces wielokrotnie nagradzanego soundbara Creative, X-Fi Sonic Carrier, nazwanego przez ekspertów branżowych „soundbarem bogów”. Opracowanie Super X-Fi Carrier polegało na skrupulatnym zaaranżowaniu koncepcji akustycznych w celu uzyskania nieskazitelnego i mocnego dźwięku, który przypomina ten znany z kin domowych. Co ważne, otrzymujemy tą jakość w kompaktowej obudowie. Dodatkowym akcentem jest 10-calowy bezprzewodowy subwoofer, który pozwala zmaksymalizować pełny potencjał soundbara.

Pierwszy soundbar z Super X-Fi®

Super X-Fi Carrier przełamuje jeszcze jeden wymiar, będąc pierwszym na świecie soundbarem wyposażonym w holografię słuchawkową Super X-Fi, która zdobyła 15 nagród na targach CES 2019. Super X-Fi odtwarza scenę dźwiękową systemu głośników surround w słuchawkach i personalizuje ją z pomocą sztucznej inteligencji, która zapewnia naturalne wrażenia słuchowe. Użytkownicy będą mogli doświadczyć tego poprzez wyjście słuchawkowe bezpośrednio w soundbarze i cieszyć się kinowym dźwiękiem. Funkcja ta będzie szczególnie przydatna podczas oglądania filmów w nocy.

Oprócz tego Super X-Fi Carrier będzie również oferował inne możliwości połączenia, w tym porty Bluetooth, USB-C i USB-A, port HDMI eARC dla nieskompresowanego i bezstratnego dźwięku HD oraz dwa wejścia HDMI 2.1, które zapewniają bogaty dźwięk i wysoką jakość obrazu.

„Super X-Fi Carrier jest wynikiem zdefiniowanej współpracy między Dolby, a nami. Kooperacja przekroczyła wiele granic, co oczywiście było możliwe tylko przy pełnym zaangażowaniu obu stron. Dzięki temu Super X-Fi Carrier jest w stanie uzyskać taką samą jakość audio, co Sonic Carrier za ułamek ceny. Co więcej, dzięki holografii słuchawek Super X-Fi użytkownicy mogą cieszyć się wrażeniami z efektów Dolby Atmos za pomocą swoich słuchawek” – powiedział Sim Wong Hoo, CEO Creative.

Ceny i dostępność

Super X-Fi Carrier ma się pojawić w drugim kwartale 2020 r. Jego cena ma nie będzie przekraczała 1000 dolarów.

Creative Outlier Gold

Creative SoundBlasterX G5

Creative SXFI Air

Super X-Fi Gen 2

Rok po premierze Super X-Fi, podczas której technologia zdobyła piętnaście nagród Best of CES, głównie za sprawą przełomowej holografii słuchawek Super X-Fi, firma Creative zaprezentowała zupełnie nowy profil audio Super X-Fi Gen 2, który zawiera kluczowe ulepszenia aby zapewnić użytkownikom bardziej naturalne wrażenia dźwiękowe w słuchawkach niż było to możliwe kiedykolwiek wcześniej.

Bezprecedensowy realizm dźwięku w słuchawkach

Technologia Super X-Fi odtwarza scenę dźwiękową znaną z wysokiej klasy systemów głośnikowych surround w słuchawkach i personalizuje ją za pomocą sztucznej inteligencji (AI), aby zapewnić naturalne wrażenia słuchowe. Od czasu światowej premiery na CES 2019 użytkownicy i krytycy byli zachwyceni realizmem spersonalizowanego dźwięku, który jest dostosowany do ich profili antropometrycznych.

„Na początku nasza baza profili użytkowników wynosiła kilkadziesiąt tysięcy. W ciągu ostatniego roku, wprowadzając Super X-Fi, zgromadziliśmy setki tysięcy profili użytkowników. Ten znaczący skok w rzeczywistych danych zapewnił nam możliwość dalszych badań, a co ważne, pozwolił nam wykształcić Super X-Fi AI, aby był jeszcze bardziej dokładny w personalizacji wrażeń dźwiękowych dla naszych użytkowników. To było kluczowe dla naszego rozwoju profilu Super X-Fi Gen2 ”- powiedział Lee Teck Chee, wiceprezes ds. technologii w firmie Creative i wynalazca Super X-Fi.

Super X-Fi Gen 2 oferuje również inne ważne ulepszenia, w tym zachowanie większej liczby szczegółów w konfiguracji dźwięku przestrzennego, a także wyższą dokładność. Poprawiona została wierność dźwięku, dzięki czemu jest on wyraźniejszy. Przekłada się to na bardziej nieskazitelny dźwięk w szerszym zakresie treści i ogólnie o wiele wyższy poziom “przyjemności” dla użytkowników. W przypadku filmów dialog staje się wyraźniejszy, a dźwięk jest bardziej precyzyjny, z ulepszonym basem. Super X-Fi Gen 2 oferuje również lepszą jakość dźwięku w przypadku różnych gatunków muzycznych, ponieważ ulepszone generowanie szczegółów przybliża użytkowników do środowiska studyjnego.

W przypadku gier jakość Super X-Fi została ulepszona w szerokim zakresie, z lepszym postrzeganiem odległości i pozycji. Ponadto firma Creative zaprezentowała na CES 2020 specjalny profil dźwiękowy przeznaczony do gier typu FPS w wersji zestawu słuchawkowego Super X-Fi Gamer.

Super X-Fi Gen2 zostanie wdrożony we wszystkich istniejących profilach użytkowników na całym świecie podczas CES 2020, a klienci muszą po prostu przeprowadzić proste aktualizacje oprogramowania wewnętrznego swoich produktów i pobrać swoje nowe profile za pośrednictwem aplikacji SXFI, aby doświadczyć całkowicie nowego holograficznego dźwięku.

Creative Outlier Gold

Creative SoundBlasterX G5

Creative SXFI Air

Lee dodał – „Super X-Fi Gen2 to nowy owoc naszych nieustających badań nad doskonałością dźwięku. Ponadto, chociaż Gen2 jest najlepszym profilem dźwiękowym, jaki mamy, stale szukamy możliwości opracowania kolejnego wyższego standardu. Gen3 jest już na horyzoncie”

Uznanie dla Creative na CES 2020

Creative może pochwalić się zdobyciem wielu nagród na CES 2020. Marka została doceniona przez wiele ważnych mediów, czego owocem jest siedem nagród za nową technologię Super X-Fi Gen 2 i inne, pozostałe rozwiązania zaprezentowane podczas targów. 

Lista nagród od wiodących mediów tworzących materiały o elektronice użytkowej:

  1. Tom’s Guide ‘Best Audio of CES 2020’ dla Super X-Fi Gen2 
  2. AVS forum ‘Best of CES 2020’ dla SXFI CARRIER z Super X-Fi Gen2
  3. NewGizmoBlog ‘Best of CES 2020’ dla SXFI CARRIER z Super X-Fi Gen2
  4. Gamespot ‘Best of CES 2020’ dla SXFI GAMER z Super X-Fi Gen2
  5. Overclock ‘Best of CES 2020’ dla SXFI GAMER z Super X-Fi Gen2
  6. Pocket-lint ‘Best of CES 2020’ dla SXFI GAMER z Super X-Fi Gen2
  7. eTeknix ‘Best of CES 2020’ dla SXFI THEATER and SXFI TV z Super X-Fi Gen2

„Cieszymy się, że Super X-Fi po raz kolejny zdobyła uznanie wiodących mediów z całego świata. Szczególnie, że technologia bardzo rzadko zdobywa wiele nagród na targach elektroniki użytkowej takich jak CES. Wynik mówi sam za siebie. Dwadzieścia jeden nagród za jedną technologię. To daje nam pewność, że podążamy we właściwym kierunku. Rewolucja technologii Super X-Fi trwa”- powiedział Sim Wong Hoo, dyrektor generalny firmy Creative Technology.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez