Do
góry

Creative Stage V2 – Nowy, lepszy i z USB-C!

Soundbary to urządzenia audio, które zyskują popularność nie tylko w połączeniu z telewizorem. Świetnym tego przykładem jest Creative Stage V2.

Na nasz rynek trafiła właśnie druga generacja tych urządzeń. Creative Stage mieliśmy okazję sprawdzić nieco ponad rok temu, kiedy to trafiła w nasze ręce pierwsza wersja tego głośnika. Wtedy byliśmy pod wrażeniem jego niewielkich rozmiarów, ale też całkiem dobrej jakości reprodukowanego dźwięku. Mamy nadzieję, że w drugiej generacji to się nie zmieniło.

Już wtedy była to konstrukcja nietuzinkowa. Teraz jednak mamy już pewność, że Creative Stage to jeden z najlepszych i najlepiej sprzedających się soundbarów do 400 zł. Podobnie jak pierwsza generacja, tak i wersji V2 to zestaw w konfiguracji 2.1. Innymi słowy wraz z soundbarem otrzymujecie dedykowany subwoofer.

Połączenia

Nowa generacja soundbara od Creative rozszerza możliwości podłączenia go do różnych urządzeń względem poprzedniej wersji. Główną i chyba wykorzystywaną najczęściej będzie TV ARC, który pozwoli na sterowanie głośnością przy użyciu pilota od telewizora. Ponadto macie do dyspozycji złącze optyczne, AUX czy w końcu Bluetooth 5.0.

Creative Stage V2

Nowością jest natomiast możliwość strumieniowego przesyłania dźwięku przez USB-C. Tym samym w naprawdę kompaktowej obudowie otrzymujecie całą gamę możliwych złącz oraz dedykowany subwoofer. To czyni go doskonałym kompanem zarówno dla kinomaniaków, graczy czy po prostu wielbicieli dobrego brzmienia.

Sterowanie

Creative Stage V2

Tutaj macie kilka opcji, jednak główną metodą jest dołączony pilot. Nowa intuicyjna konstrukcja pozwala w pełni zarządzać funkcjami soundbara. Za pomocą zaledwie kilku przycisków możecie zarządzać źródłami wejściowymi, tonami wysokimi i niskimi, a także włączyć bądź wyłączyć technologie, jakie znajdą się na pokładzie tego modelu. Po za tym znalazły się tutaj też klasyczne kontrolki do zarządzania multimediami, na przykład z podłączonego pendrive czy telefonu za pośrednictwem Bluetooth.

Technologie

Nie mogło w sprzęcie od Creative zabraknąć ciekawych technologii. Nie znalazło się tutaj, co prawda strojenie Super XFi czy też inne znane z serii Sound Blaster. Macie za to dostęp do rozwiązań dedykowanych temu soundbarowi.

Creative Stage V2

Clear Dialog

Czyli coś, co pokochają wszyscy filmowi maniacy, ale być może też w pewnym stopniu gracze. Jej zadanie jest banalnie proste, a sama nazwa może już Was na nie naprowadzić. Algorytm analizuje dźwięk i uwydatnia jedynie kwestie dialogowe. Co istotne robi to bez uszczerbku dla pozostałych dźwięków.

Surround

To już klasyka sama w sobie. Technologia tworzy wrażenie przestrzeni, oczywiście nie będzie ona w stanie zastąpić prawdziwego zestawu 5.1 czy 7.1. Jednak mając na uwadze rozmiar tego soundbara, obecność takiej technologii można zaliczyć tylko do plusów.

Jakość dźwięku

Dla uzyskania rozbudowanej  sceny dźwiękowej, na przykład filmów, szerokość listwy została zwiększona z 55 cm, względem poprzedniej wersji, do 68 cm. Za jakość dźwięku odpowiadają specjalnie zaprojektowane dwa przetworniki średniotonowe o mocy 20 W każdy. Z kolei subwoofer jest wyposażony w 40 W przetwornik niskotonowy.

Cena i dostępność

Creative Stage V2

Cena tego zestawu została ustalona na 489 zł. A zatem ten model wciąż bardzo mocno kusi swoją ceną w porównaniu do konkurencji. Dostępny będzie od 27 listopada na oficjalnej stronie Creative, a także w pozostałych sklepach internetowych.

Creative Stage V2

WymiarySoundbar: 78 x 680 x 100 mm
Subwoofer: 423 x 116 x 250 mm
Moc wyjściowaJednostka główna: 2 x 20 W
Subwoofer: 1 x 40 W
Całkowita moc systemudo 80 W RMS
Moc szczytowa: 160 W
PrzetwornikiListwa 2 x 2,25 ″
Subwoofer 5,25 ″
Pasmo przenoszenia5–20 000 Hz
Konfiguracja systemuSystem 2.1 
Stosunek sygnału do szumu (SNR)≥ 75 dB 
Wersja BluetoothBluetooth 5.0
Częstotliwość robocza Bluetooth2402–2480 MHz
Zakres roboczy BluetoothDo 10 metrów (mierzone na otwartej przestrzeni. Ściany i konstrukcje mogą wpływać na zasięg urządzenia)
Profil BluetoothAVRCP (zdalne sterowanie Bluetooth)
A2DP (bezprzewodowe stereo Bluetooth)
Obsługiwane kodekiSBC
PołączeniaBluetooth 5,0
wejście AUX 3,5mm
wejście optyczne
USB-C
TV (ARC)

Źródło: informacja prasowa

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!