Do
góry
IMG_20190611_115708 — kopia

Creative rzuca wyzwanie Apple AirPods!

Wczoraj tj. 11.06.2019 mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji Creative Labs na temat nowych produktów tej firmy, ale po kolei. Rok 2019 to bardzo pracowity okres dla Creative, w kwietniu tego roku odbyła się konferencja traktująca o kartach dźwiękowych z rodziny X-Fi, czyli najbardziej zaawansowanej serii kart dźwiękowych i akcesoriów.

Na wczorajszej konferencji mieliśmy okazję zobaczyć premiery sprzętu kierowanego głównie dla sportowców. Nie zabrakło jednak propozycji na wyjazd i do domu. Całość konferencji była także uhonorowaniem trwającej już  współpracy z Ewą Komander, która jest ambasadorką marki Creative. Ale bynajmniej nie jest ona przeciętną influencerką, a mistrzynią Polski w triathlonie Ironman 70.3 w kategorii kobiet. Creative chcąc wspierać tak zdolne osoby zdecydował się na podjęcie współpracy z całą drużyną Triangle Sports.

Jako, że Ewa Komander ma sobą wiele tygodni spędzonych na wymagających treningach wie dokładnie czego potrzebuje w ich trakcie. Bardzo pozytywnie wypowiedziała się o produktach, które miała okazję testować, a my zobaczyliśmy dopiero za chwilę.

Podczas samej prezentacji pokazano 4 zupełnie nowe akcesoria. Dwie pary słuchawek bezprzewodowych, nowa wersja legendarnego głośnika Muvo oraz głośników komputerowych Pebble.

CREATIVE OUTLIER ACTIVE

Słuchawki Outlier Active to chyba najbardziej klasyczna propozycja dla osób uprawiających jakąkolwiek fizyczną. Słuchawki dokanałowe połączone ze sobą kablem, na którym znajduje się pilot, to zestaw, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.

Jednak Creative podszedł do niego trochę inaczej niż konkurencyjne rozwiązania takiego typu. Niska waga na poziomie zaledwie 15 gramów od razu stawiają te słuchawki w ścisłej czołówce rynkowej. Jednak to czym naprawdę się wyróżniają to czas pracy na baterii. Producent obiecuje aż 10 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki oraz klasę odporności IPX4. Ich sugerowana cena to 129 zł.

CREATIVE OUTLIER AIR

Znacznie ciekawsze od poprzedników są słuchawki Outlier Air, w pełni bezprzewodowe słuchawki dokanałowe. Stworzone w zgodzie z najnowszymi trendami bezprzewodowych słuchawek nie ograniczających użytkownika plączącymi się kablami a jedynie baterią. Choć i ta w modelu Air nie jest problemem, wystarcza bowiem na 10 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki.

W połączeniu z akumulatorem w etui wystarczą na łącznie nawet 30 godzin pracy bez konieczności ładowania etui. Wyposażone są w Bluetooth 5.0 oraz chip Qualcommu pozwalający na działanie w standardzie aptX. Całość naładujemy za pośrednictwem gniazda USB-C. Co ciekawe oferują także pełne wsparcie dla asystentów głosowych zarówno należącego do Google jak i Apple. Sugerowana cena w Polsce będzie wynosić 389 zł.

CREATIVE MUVO PLAY

Nikomu nie trzeba przedstawiać serii Muvo oraz niezwykle udanych modeli 1c oraz 2c. Teraz Creative wprowadza na rynek model Play, który ma szansę podzielić sukces poprzednich modeli. Wyposażony jest w dwa głośniki szerokopasmowe zapewniające doskonałą jakość dźwięku jak i dwie membrany pasywne. To w dużej mierze właśnie one odpowiadają za tak ogromny sukces modeli 1c i 2c.

W przypadku modelu Play, wracają ze zdwojoną mocą, każdy z dwóch głośników otrzymał własną membranę pasywną odpowiadającą za głębokie niskie tony. Dodatkowo ważną cechą tego głośnika jest to, że gra w 360 stopniach i tak samo jak poprzednie modele połączymy je w zestaw stereo. Jego sugerowana cena ma wynosić 169 zł.

CREATIVE PEBBLE PLUS

Na sam koniec prezentacji pokazano głośniki komputerowe, które może mało wpasowują się w tematykę sportową, ale za to dają ogromne możliwości jeżeli chodzi o aranżację stanowiska pracy. O modelu Pebble mogliście usłyszeć przy okazji prezentowych gadżetów na zeszłoroczne święta.

W przypadku Pebble Plus nie mamy już do czynienia z zestawem 2.0 a 2.1, co znacząco poprawia jakość i barwę brzmienia tego bądź co bądź małego zestawu. Jednak ich największa zaleta to sposób zasilania. Do ich funkcjonowania wystarczy zwykła ładowarka USB do telefonu. Mają być dostępne w cenie 149 zł.

Creative zdecydowanie rozwija się oraz dopasowuje do obecnie panujących trendów, świadczą o tym między innymi właśnie słuchawki Outlier Air. Możemy być pewni, że jeszcze wiele ciekawych produktów pokażą w nadchodzących latach.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!