Do
góry

To już ostatnia konferencja Apple!

Dziś, trzecia i ostatnia w tym roku konferencja Apple, która przyniesie nam między innymi MacBooki oparte o architekturę ARM. Gdzie ją oglądać?

W tym roku Apple rozpieszcza swoich fanów, we wrześniu zaprezentował światu wiele nowych gadżetów. Wśród nich znalazły się na przykład zegarki Apple Watch z serii 6 jak i zupełnie nowy Apple Watch SE. Do tego odświeżona została praktycznie cała rodzina tabletów iPad. A na koniec gigant z Cupertino pochwalił się osiągnięciami w dziedzinie procesorów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Konferencja Apple 9.15 Wszystko już wiemy!

Zapowiedziana w zeszłym tygodniu konferencja Apple przyniosła nam dziś sporo nowości od giganta z Cupertino. Światło dzienne ujrzały nowe Apple Watche, iPady oraz abonament Apple ONE.

Czytaj artykuł

W następnym miesiącu nastała wiekopomna chwila, na którą wiele osób czekało najbardziej, czyli premiera iPhone’ów. Seria 12 przyniosła całkiem sporo nowości zaczynając od designu, a na możliwościach nowych urządzeń kończąc. Tegoroczne iPhone to także nowość pod względem ilości zaprezentowanych modeli. Światło dzienne ujrzały, aż cztery nowe urządzenia, w trzech różnych rozmiarach. Więcej na ich temat znajdziecie poniżej.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

iPhone 12 już jest! To najlepszy smartfon 2020 roku!

Tegoroczna premiera, choć z lekkim opóźnieniem przyniosła nam długo wyczekiwane smartfony z serii iPhone 12.

Czytaj artykuł

One more thing.

W trakcie trzeciej i chyba ostatniej tegorocznej konferencji Apple ma zaprezentować nowe komputery MacBook. Jednak nie będzie to kolejna wtórna premiera, która zmieniła niewiele względem poprzedników. Od jakiegoś czasu już mówiło się o tym, że MacBooki mają przejść ogromną rewolucję pod względem specyfikacji. Już dziś Apple zaprezentuje wszystkim komputery oparte o ich autorskie procesory wykonane w architekturze ARM. Jako ciekawostkę można dodać, że chipy bezpieczeństwa, szerzej znane, jako układy T2, które już od kilku lat montowane są na płytach głównych MacBooków także są wykonane w architekturze ARM.

MacBook ARM

Wracając jednak do dzisiejszej premiery. Kilka dni temu w sieci znalazły się pierwsze wyniki syntetycznych testów nowych procesorów Apple. Wyniki są, co najmniej imponujące, jednak trzeba mieć na uwadze, że nie koniecznie musiały być prawdziwe. A po za tym nie mamy jakichkolwiek informacji na temat urządzenia, na jakim je przeprowadzono. Architektura ARM, choć bez wątpienia jest przyszłością mobilnych komputerów to wciąż wiele osób nie jest na nią gotowych.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

One more thing – 3. konferencja Apple!

Apple w tym roku szaleje. Wczoraj wieczorem zapowiedzieli kolejny event. Trzecia i chyba już ostatnia konferencja Apple odbędzie się w połowie listopada.

Czytaj artykuł

Głównym problemem są problemy z kompatybilnością już istniejących aplikacji z takimi procesorami. Doskonałym przykładem jest Microsoft oraz ich oficjalne procesory SQ1 oraz SQ2. Gigant z Redmond niestety nie udźwignął ciężaru przygotowania systemu oraz wielu natywnych aplikacji w taki sposób by działały płynnie na nowych systemach. Apple jednak wchodzi „All-in” w nową architekturę i stawia wszystko na jedną kartę. Czy to się uda? Ciężko powiedzieć, jednak znając Apple wszystko zostało doskonale przygotowane i dopięte na ostatni guzik.

Co jeszcze?

Wiele osób liczy na pojawienie się nowych słuchawek AirPods. W ciągu kilku ostatnich tygodni pojawiły się informacje na temat nowej wersji bardziej budżetowych AirPodsów. Trzecia generacja swoją formą miałaby przypominać wersję Pro będąc przy tym znacznie tańszą propozycją. Prawdopodobnie zastąpią one obecną drugą generację. Z kolei inne doniesienia mówiły o pełnowymiarowych słuchawkach AirPods Studio. Niestety temat słuchawek na dzisiejszej konferencji to jedna wielka niewiadoma.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

AirPods 3 nadchodzą! Czy zobaczymy je 10.11?

Na rynku słuchawek Apple nigdy nie był liderem, jednak to modele EarPods oraz AirPods to najpopularniejsze słuchawki na świecie. Teraz przyszedł czas na AirPods 3.

Czytaj artykuł

Nie możemy pominąć wmianek o AirTagach, czyli niewielkich lokalizatorach. Temat AirTagów przewija się w sieci już od dobrych kilku lat. Pojawiło się, co najmniej kilkanaście zdjęć prawdopodobnych designów czy dodatkowych akcesoriów. Jednak jak dotąd wciąż nie poznaliśmy żadnych oficjalnych szczegółów na ich temat. Apple nauczony porażką związaną z ładowarką AirPower, nie dzieli się już szczegółami na temat nadchodzących urządzeń. Prezentuje je, kiedy są już w pełni ukończone. A zatem czy nadszedł czas na prezentację AirTagów?

Gdzie oglądać?

Ta konferencja jak i dwie poprzednie będą oczywiście transmitowane online. Wydarzenie możecie oglądaćna platformie YouTube. Dla największych fanów Apple standardowo przygotowało specjalną podstronę, którą znajdziecie pod tym linkiem.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!