Czy to koniec Xbox GamePass za grosze?

GamePass od Microsoftu był atrakcyjny dla nowych graczy, którzy mogli za małe pieniądze nabyć dostęp do gier. Informacja o dostępie przez pierwszy miesiąc za kilka złotych zniknęła. Ile przyjdzie Wam teraz zapłacić za Xbox GamePass Ultimate?

Awatar Marta Urbaniak

GamePass od Microsoftu był atrakcyjny dla nowych graczy, którzy mogli za małe pieniądze nabyć dostęp do gier. Informacja o dostępie przez pierwszy miesiąc za kilka złotych zniknęła. Ile przyjdzie Wam teraz zapłacić za Xbox GamePass Ultimate?

Ze strony Xboxa zniknęło powiadomienie o tańszej ofercie za pierwszy miesiąc subskrypcji GamePass.

Oferta zniknęła z wielu krajów, jednak Microsoft planuje wejście w życie nowej. Subskrypcja „Friends and Family” jest testowana na terenie Kolumbii i Irlandii.

Cena jest może i wyższa, ale będzie ona podzielona na członków, których może być aż pięciu.

Microsoft oferuje dostęp do gier za sprawą subskrypcji Xbox GamePass Utlimate na konsolach czy PC. Ta oferta była w fazie próbnej przez długi okres i kosztowała zaledwie 1 $, czyli około 4 zł za pierwszy miesiąc. Jednak to teraz się zmieniło i informacja o tańszej płatności na start zniknęła.

Każdy nowy klient, który wykupi abonament od początku będzie musiał zapłacić 14,99 $, a u nas 54.99 zł za wersję Ultimate z dostępem do gier w chmurze. Wersja na PC lub konsolę to już koszt 9,99 $, albo 39.99 zł w Polsce.

Dostęp do sporej liczby gier za 4 zł był spełnieniem marzeń młodych graczy. Usunięcie oferty może mocno się odbić na popularności w Polsce, ale też w innych krajach, ponieważ nie tylko u nas odebrano dostęp.

Posunięcie firmy trochę dziwi, dopóki nie spojrzymy na jej kolejny zaplanowany krok. Microsoft chce wprowadzić inne plany subskrypcji, a między innymi “Friends and Family”. Ten jest już dostępny w Kolumbii i Irlandii w fazie testów za 21,99 €, co w przeliczeniu daje niecałe 103 zł.

Jest to dosyć spora kwota, ale jak nazwa wskazuje jest możliwość podzielenia się z innymi osobami. Dokładniej dostęp do biblioteki gier zostanie przyznany dla maksymalnie 4 dodatkowych osób. Haczyk jest taki, że muszą one znajdować się na terenie tego samego kraju.

Czyli teoretycznie 5 osób może płacić około 20 zł i mieć dostęp do biblioteki. Brzmi to o wiele lepiej niż 43 zł, jednak nie wiadomo czy ceny w Polsce będą podobne, jeśli taki plan ma w ogóle wejść w życie.

Nie ogłoszono oficjalnie cen dla Europy, jednak pewne jest, że kolejne kraje z czasem uzyskają dostęp do nowej oferty. W USA obywatelom przyjdzie zapłacić 25 $ za subskrypcję “Friends and Family”.

Co Wy sądzicie o zmianach Microsoftu? Czy są one słuszne i czy skusilibyście się na nadchodzącą ofertę? Czy mielibyście z kim się podzielić płatnością, a może zrezygnujecie z braku chętnych współpłatników?

Źródło: 9to5Google, The Verge
Źródło miniaturki: Xbox

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez