Czy to koniec Xbox GamePass za grosze?

GamePass od Microsoftu był atrakcyjny dla nowych graczy, którzy mogli za małe pieniądze nabyć dostęp do gier. Informacja o dostępie przez pierwszy miesiąc za kilka złotych zniknęła. Ile przyjdzie Wam teraz zapłacić za Xbox GamePass Ultimate?

Ze strony Xboxa zniknęło powiadomienie o tańszej ofercie za pierwszy miesiąc subskrypcji GamePass.

Oferta zniknęła z wielu krajów, jednak Microsoft planuje wejście w życie nowej. Subskrypcja „Friends and Family” jest testowana na terenie Kolumbii i Irlandii.

Cena jest może i wyższa, ale będzie ona podzielona na członków, których może być aż pięciu.

Microsoft oferuje dostęp do gier za sprawą subskrypcji Xbox GamePass Utlimate na konsolach czy PC. Ta oferta była w fazie próbnej przez długi okres i kosztowała zaledwie 1 $, czyli około 4 zł za pierwszy miesiąc. Jednak to teraz się zmieniło i informacja o tańszej płatności na start zniknęła.

Każdy nowy klient, który wykupi abonament od początku będzie musiał zapłacić 14,99 $, a u nas 54.99 zł za wersję Ultimate z dostępem do gier w chmurze. Wersja na PC lub konsolę to już koszt 9,99 $, albo 39.99 zł w Polsce.

Dostęp do sporej liczby gier za 4 zł był spełnieniem marzeń młodych graczy. Usunięcie oferty może mocno się odbić na popularności w Polsce, ale też w innych krajach, ponieważ nie tylko u nas odebrano dostęp.

Posunięcie firmy trochę dziwi, dopóki nie spojrzymy na jej kolejny zaplanowany krok. Microsoft chce wprowadzić inne plany subskrypcji, a między innymi “Friends and Family”. Ten jest już dostępny w Kolumbii i Irlandii w fazie testów za 21,99 €, co w przeliczeniu daje niecałe 103 zł.

Jest to dosyć spora kwota, ale jak nazwa wskazuje jest możliwość podzielenia się z innymi osobami. Dokładniej dostęp do biblioteki gier zostanie przyznany dla maksymalnie 4 dodatkowych osób. Haczyk jest taki, że muszą one znajdować się na terenie tego samego kraju.

Czyli teoretycznie 5 osób może płacić około 20 zł i mieć dostęp do biblioteki. Brzmi to o wiele lepiej niż 43 zł, jednak nie wiadomo czy ceny w Polsce będą podobne, jeśli taki plan ma w ogóle wejść w życie.

Nie ogłoszono oficjalnie cen dla Europy, jednak pewne jest, że kolejne kraje z czasem uzyskają dostęp do nowej oferty. W USA obywatelom przyjdzie zapłacić 25 $ za subskrypcję “Friends and Family”.

Co Wy sądzicie o zmianach Microsoftu? Czy są one słuszne i czy skusilibyście się na nadchodzącą ofertę? Czy mielibyście z kim się podzielić płatnością, a może zrezygnujecie z braku chętnych współpłatników?

Źródło: 9to5Google, The Verge
Źródło miniaturki: Xbox

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!