Dwie wersje App Store? Tak, Apple nie ma wyjścia

Apple szykuje się prężnie do podjęcia pewnych poważnych kroków. App Store nie będzie już wyglądać jak kiedyś? Nie dla wszystkich. Powstaną 2 wersje tej platformy dla mieszkańców Europy i całej reszty świata.

Awatar Marta Urbaniak

Apple musi wprowadzić zmiany w App Store w wyniku DMA narzuconego przez Unię Europejską.

Gigant chce stworzyć dwie osobne platformy, dla mieszkańców Unii i spoza niej.

Apple ma zamiar wprowadzić większe zmiany w związku z przyjęciem przez Unię EuropejskąAkt o rynkach cyfrowych” (Digital Markets Act, w skrócie DMA).  W zeszłym tygodniu doszło do spotkania dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka z szefową Unii Europejskiej ds. prawa antymonopolowego Margrethe Vestager. Podczas rozmowy przypomniano o obowiązku umożliwieniu użytkownikom instalowania sklepów z aplikacjami innych firm.

Również niezbędne będzie zezwolenie na promowanie swoich ofert poza App Store deweloperom, którzy tworzą aplikacje. Również płatności będą wychodzić poza system Apple. Użytkownicy będą mogli pobierać aplikacje spoza App Store na swoje iPhone’y. Apple musi wprowadzić szereg tych zmian, co wcale nie podoba się gigantowi.

Dlatego też postanowiono podzielić App Store na 2 części, a dokładniej będą funkcjonować 2 osobne wersje, ta “rozszerzona i otwarta” dla Europy oraz ta aktualnie istniejąca dla całej reszty świata.

Jednak jest jeszcze chwila zanim to nastąpi, wszystko musi być gotowe na 7 marca 2024 roku. Niemniej można się spodziewać wprowadzania zmian już wcześniej, aby wszystko było już gotowe na dzień przed świętem kobiet.

Warto wspomnieć, że wgrywanie aplikacji spoza App Store może wiązać się z naruszeniem bezpieczeństwa systemu. Z drugiej strony będziecie mieli o wiele szerszą ofertę aplikacji, które możecie pobrać, nie będziecie już ograniczeni jedynie do tych “Applowych”.

Zasadnicze pytanie brzmi czy takie rozwiązania nie zawitają u innych gigantów poprzez narzucenie decyzji Unii Europejskiej?

Źródło: MacRumors

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.