Elektryczny Mustang stanął w ogniu na stacji paliw

Kolejne akcje gaśnicze odbyły się w Trójmieście, tym razem jednak trwały o wiele krócej, niż rekordowe zdarzenie: 21 godzin. Pożar z udziałem samochodu elektrycznego - Ford Mustang - miał miejsce na stacji paliw w Gdańsku.

Kolejny pożar samochodu elektrycznego miał miejsce w Trójmieście. Tym razem był to Ford Mustang Mach-E 4x.

W akcje gaśniczą było zaangażowanych 5 wozów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczych.

Sama akcja gaśnicza trwała 1,5 godziny, jednak dla bezpieczeństwa później kontrolowano stan pojazdu.

Ostatni incydent z gaszeniem samochodu elektrycznego zajął 21 godzin i pochłonął ogromne ilości wody i koszty wiążące się z całą akcją. Tym razem nie było to aż tak dramatyczne, ze względu na krótszy czas gaszenia.

W niedzielę około godziny 16:00 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej W Gdańsku otrzymała zgłoszenie o palącym się Fordzie Mustangu Mach-E 4x. Do zapłonu doszło na stacji benzynowej na alei Hallera w Trójmieście.

Kierowca widząc dym wydobywający się z okolic baterii, opuścił sam bezpiecznie pojazd, po chwili wzniecił się ogień. Na miejsce zdarzenia przyjechało 5 wozów z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych oraz 4 oficera operacyjnego. Pomorska Policja zajęła się zamknięciem ulicy, aby nie narażać innych kierowców na potencjalne niebezpieczeństwo.

źródło zdjęcia Facebook KM PSP Gdańsk

Po rozpoznaniu powagi i typu zagrożenia przez siły straży pożarnej, postanowiono zamknąć obszar stacji paliwowej i wyznaczyć strefę zagrożenia. W jej obrębie zaczęto prowadzić działania gaśnicze, które trwały… wyjątkowo krótko w porównaniu z poprzednim incydentem na terenie Gdańska.

Po 1,5 godziny zalewania pojazdu wodą, temperatura baterii przestała wychodzić poza normę. Jednak dla bezpieczeństwa przez kolejne 3 godziny kontrolowano stan pojazdu. Po tym czasie przetransportowano pojazd na rolkach poza obszar stacji paliwowej.

źródło zdjęcia Facebook KM PSP Gdańsk

Sytuacja pokazuje, że samochody elektryczne nie muszą się palić dziesiątki godzin. Wszystko jest zależne od stopnia zapłonu i innych okoliczności, jak fakt czy auto było podłączone do prądu czy też nie.

Tym razem obyło się bez kontenerów i dziesiątek tysięcy litrów wody do ugaszenia, wystarczyło jedynie kilka metrów sześciennych. Samo auto nie posiadało widocznych oznak zniszczenia od zewnątrz. Pod maską auta stopiły się plastikowe elementy, ale nic innego nie wskazuje, jakoby Forda Mustanga Mach-E 4x dotknął pożar.

A czy Wy sądzicie, że w wyniku powstających pożarów aut elektrycznych powinno się zakazać ich wjazdu do parkingów podziemnych oraz na stacje paliw?

Źródło: Facebook KM PSP Gdańsk
Źródło miniaturki: Facebook KM PSP Gdańsk

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • „Tym razem obyło się bez kontenerów i tysięcy litrów wody do ugaszenia wystarczyło jedynie kilka metrów sześciennych”.Metr sześcienny to tysiac litrów jakby autor nie wiedział.