FIBARO po polsku, a pomoże mu Asystent Google!

FIBARO po polsku, a pomoże mu Asystent Google!

Asystent Google stanie się jeszcze bardziej użyteczny, a to za sprawą FIBARO, którego gadżety już teraz można obsługiwać głosowo, po polsku!

Jak wiecie ten inteligentny system stawia na prostotę działania, wygodę używania i uniwersalność. Jednocześnie design odgrywa niebagatelną rolę w ich konstrukcjach. Jednak o tym mogliście przeczytać przy okazji tekstów o linii Walii czy centrali Home Center 3.

Reklama
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

[CES 2020] FIBARO prezentuje najnowszą centralę | Home Center 3

Centrala to kluczowy element systemu smart home. To mózg systemu, który sprawia, że wszystkie urządzenia działają tak, jak tego potrzebujecie. Najnowsza wersja takiego urządzenia od FIBARO o nazwie Home Center 3 to bez wątpienia najbardziej zaawansowana konstrukcja na rynku.

Czytaj artykuł

Zawita język polski 

Dotychczas obsługa smart urządzeń odbywała się w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim czy nawet francuskim. FIBARO, jak być może wiecie ma polskie korzenie, ale do teraz wciąż nie obsługiwała komend w ojczystym języku. Wiele osób dziwiło się, dlaczego tak wielka firma na rynku IoT nie radzi sobie z obsługą głosową w języku polskim. 

fibaro google asystent

Teraz już nikt nie będzie musiał się dziwić. System przeszedł proces certyfikacji i od teraz możecie obsługiwać FIBARO w języku ojczystym przy pomocy asystenta głosowego Google. Niestety wciąż zabraknie tutaj wsparcia dla inteligentnych głośników, ale to już osobna kwestia. 

W FIBARO wierzymy, że tylko dzięki pełnej integracji z wiodącymi dostawcami asystentów głosowych będziemy w stanie sprostać zmianom i naturalnym procesom, jakie dokonują się współcześnie w całej branży IoT. Cieszy nas zatem ten ważny krok dla rozwoju i popularyzacji rozwiązań smart home w Polsce – kraju, z którego pochodzi FIBARO. 

Adam Krużyński, CEO FIBARO
Reklama

Proste zadanie, prosta komenda

Możecie zarządzać oświetleniem, roletami czy gniazdami wypowiadając zaledwie jedno zdanie. Wszystko bez konieczności wskazywania, że macie tutaj na myśli system FIBARO. Nie musicie także dodawać “Talk to FIBARO…” ani nic w tym stylu, jak to miało miejsce dotychczas. Nie ma co ukrywać, jest to wielki krok naprzód, szczególnie że asystent po zintegrowaniu z aplikacją do zarządzania będzie dokładnie wiedział co macie na myśli. 

fibaro google asystent

Wystarczy, że powiecie na przykład: “Hej Google, otwórz bramę/ włącz światło w salonie” i to tyle. FIBARO znowu stawia na prostotę w swoich projektach i jednocześnie wychodzi przed szereg by sprostać oczekiwaniom klientów.

Nasz zespół RnD na co dzień współpracuje z najważniejszymi globalnymi dostawcami asystentów głosowych, takimi jak Amazon Alexa i Apple Siri, i dbają o to, by system FIBARO był zawsze w czołówce jeśli chodzi o rozwiązania, które mogą usprawnić życie naszym użytkownikom. Udostępnienie sterowania inteligentnym domem FIBARO przy pomocy asystenta Google w języku polskim to duży krok dla popularyzacji tego rozwiązania w naszym kraju. 

Krzysztof Banasiak, CTO FIBARO

Sterowanie inteligentnym domem przy użyciu produktów z linii Walii, ale i nie tylko, odbywa się za sprawą dedykowanej aplikacji FIBARO Home Center, która jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOSa. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

FIBARO Walli – Inteligencja w pięknej formie

Targi CES, co prawda dobiegły już końca, jednak o wielu nowościach jeszcze Wam nie powiedzieliśmy, jak o nowej serii Walli od Fibaro.

Czytaj artykuł

Część urządzeń uruchamia się przy użyciu gestów jak na przykład The Button, a inne głosowo za sprawą asystentów głosowych. Jednak aby było to możliwe, Wasze urządzenia muszą być zintegrowane z jedną z centrali. Konkretniej mowa tutaj o: FIBARO Home Center 3, Home Center 3 Lite, Home Center 2 oraz Home Center Lite.

Źródło: FIBARO

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!