Google zapowiada wielką rewolucję z użyciem AI!

Sztuczna inteligencja jest cały czas rozwijana, dzięki czemu powstają kolejne nowe funkcje, które ułatwią Wam życie. Google (i nie tylko) pokazał coś czego jeszcze nie było. Asystent wykorzysta smartfona w nowy sposób.

Awatar Marta Urbaniak

Event Google I/O pokazał nowości jakie uszykował dla Was gigant na smartfony i jest ich kilka. Jednej z nich się nie spodziewaliście!

Sztuczna inteligencja pozwoli na funkcjonowanie nawet bez Internetu i usprawni codzienne życie.

Gemini pozwoli Wam zaoszczędzić czas poprzez analizę filmów czy plików czy proste gesty.

Google poszerza horyzonty i dodaje kolejne funkcje na smartfony. Asystent od tej marki, oparty o sztuczną inteligencję – Gemini stanie się domyślnym asystentem na smartfonach z Androidem.

AI prawdę Ci co widzi

Miniona już konferencja “Google I/O”  przyniosła powiew świeżości i tym samym funkcję, której nikt się nie spodziewał. Gemini pomoże Ci w określeniu co widzisz. Jak? Po skierowaniu kamery na otoczenie i zadaniu pytania, Asystent AI odpowie na nie w oparciu o to, “co widzi” przez kamerę telefonu.

Na bieżąco odpowie w jakiej okolicy się znajdujesz czy wyłapie z otoczenia określone przedmioty – na przykład tylko te, które wydają dźwięk. Ale nie tylko Google na to wpadł – OpenAI również pochwaliło się taką samą funkcją.

Konkretne informacje z filmu

“Widząca” sztuczna inteligencja to nie wszystko co miał do pokazania gigant. Jest więcej funkcji, które ułatwią Ci życie. Często bywają sytuacje, gdy potrzebna jest konkretna informacja z długiego filmu. Przeszukanie całego materiału może zająć trochę czasu. 

AI wyszuka za Ciebie to czego potrzebujesz. Okienko Gemini będzie nad aplikacją i wtedy można wybrać opcję „Ask this video”. Wtedy trzeba wpisać konkretne pytanie.

Istnieje również wyszukiwanie w plikach PDF – “Ask this PDF”, abyście nie musieli przewijać wielu stron. Ta funkcja z pewnością zaoszczędzi Wam dużo czasu.

Przeciągnij i upuść wszędzie

Umieszczanie obrazów w plikach stanie się łatwiejsze. Wystarczy poprosić Gemini o wygenerowanie obrazu, a następnie przeciągnąć go i upuścić na przykład do maila.

Rozbudowane Gemini Nano

Gemini Nano to model zbudowany z myślą o smartfonach. Obsługa funkcji będzie jeszcze prostsza. Analiza i przetwarzanie tekstu, zdjęć i wideo nie będzie wymagać połączenia z Internetem.

Polecenia głosowe również zostaną wykonane. Nowa “Multimodalna” wersja będzie dostępna na smartfonach Google Pixel już w tym roku.

Co ciekawe dodatkowo zostaniecie powiadomieni przed potencjalnym spamem na bieżąco podczas przychodzących połączeń. Ale będzie też komunikat, gdy ktoś będzie chciał wyłudzić od Was wrażliwe informacje.

Asystent Gemini od Google z pewnością ułatwi Wam życie, aby sprawniej i szybciej wykonywać czyności. Będziecie mogli zacząć z niego korzystać już w ciągu kilku miesiącach. A co wy sądzicie o nadchodzących zmianach? Dajcie znać w komentarzu.

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.