Jak włączyć Asystenta Google? Poradnik

Przy pomocy swojego głosu możecie zrobić więcej niż myślicie. Mowa o Asystencie Google, który po wydaniu mu komendy wykona konkretne zadanie. Większość z Was wie lub kojarzy czym on jest, ale jak go uruchomić?

Awatar Marta Urbaniak

Voice Match, czyli próbka Twojego głosu

Po pierwsze, aby Asystent mógł rozpoznawać Twój głos, gdy chcesz go wywołać niezbędne jest nagranie próbki. Po wejściu w Asystenta Google pierwszy raz ukażą Ci się informacje jak działa asystent i jakie czynności może podejmować.

Następnie musisz nauczyć asystenta jak brzmi Twój głosfunkcja “Voice Match” zajmie się nagrywaniem. Musisz na tym etapie powiedzieć na głos wyświetlone na ekranie zdania, których jest zaledwie 4 czy 5. Próbka została właśnie nagrana. Proces ten jest niezbędny, aby asystent reagował i odpowiadał na Twój głos, ignorując rozmowy innych osób w Twoim otoczeniu.

W każdej chwili można usunąć próbkę lub dodać nową, jeśli zajdzie taka potrzeba. Aby to zrobić musisz przytrzymać ikonę Asystenta Google, aby pojawiły się ustawienia. Po wejście w nie masz opcję “OK Google i Voice Match”, gdzie możesz dodawać i usuwać nagrania Twojego głosu.

Możesz wybrać język do rozmów, opcję czy Asystent Google ma być uruchamiany nawet przy zablokowanym ekranie, jaka metoda komunikacji jest preferowana oraz wiele więcej opcji dostosowania aplikacji. Jest możliwość zadawania pytań ciągiem bez używania frazy “Hej Google” przed każdym zdaniem.

Uruchamianie komendą “Hey Google”.

Telefon/tablet

Teraz uruchamianie może się odbywać po wypowiedzeniu magicznych słów “Hey Google” do telefonu nawet gdy ten jest zablokowany. Zazwyczaj Asystent Google jest domyślnie włączony w telefonie.

Smartwatch

Jeśli ekran jest przyciemniony, dotknij go, aby wybudzić zegarek. Następnie przesuń palcem z góry w dół ekranu zegarka. Wejdź w “Ustawienia” i tam wybierz “Personalizacja”. Ostatni krok to włączenie “wykrywanie OK Google”.

Korzystanie na słuchawkach

Na telefonie lub tablecie z Androidem powiedz „OK Google i otwórz ustawienia Asystenta”. Wejdź w “Urządzenia” , a następnie “wybierz swoje słuchawki”. Na koniec włącz lub wyłącz “Powiedz OK Google”.

Manualne wybieranie

Jeśli miałeś wcześniej nagrany swój głos, ale Asystent nie uruchamia się po wypowiedzeniu “Hej Google”, to możesz wejść w ustawienia i przejść do zakładki “OK Google i Voice Match” i tam włączyć “Hey Google”.

Jest również opcja wejścia przez aplikację “Google”, musisz kliknąć ikonę ze swoim avatarem lub pierwsza literą imienia, następnie przejść do ustawień i tam wybrać “Asystent Google”, aby go włączyć.

Również włączycie aplikacje, gdy na ekranie głównym smartfona przeciągniecie palcem od prawego dolnego rogu do środka. Jest to najszybszy „fizyczny” sposób, na uruchomienie asystenta. Niektóre smatfony mają również opcję włączenia po przytrzymaniu przycisku „Home”.

Jeśli nie chcesz korzystać z “Voice Match” lub nie możesz rozmawiać w danej sytuacji, to możesz manualnie wejść w aplikację “Asystent Google”, aby ją uruchomić.

Kto może korzystać z Asystenta Google?

Każdy kto ma urządzenia z Androidem 5.0 lub nowszego i co najmniej 1 GB wolnej pamięci lub Androida 6.0 lub nowszego i co najmniej 1,5 GB wolnej pamięci oraz aplikację Google 6.13 lub nowszą, może korzystać z asystenta.

W przypadku gdy masz zainstalowaną aplikację oraz iPhone’a lub iPada z systemem iOS 11 bądź nowszym też możesz używać Asystenta Google.

Również istotne jest, aby rozmowy odbywały się w języku: angielskim, arabskim, bengalskim, chińskim (tradycyjnym), chińskim (uproszczonym), duńskim, francuskim, gudżarati, hindi, hiszpańskim, indonezyjskim, japońskim, kannada, koreańskim, malajalam, marathi, niderlandzkim, niemieckim, norweskim, polskim, portugalskim (Brazylia), portugalskim (Portugalia), rosyjskim, szwedzkim, tamilskim, tajskim, telugu, tureckim, urdu, wietnamskim i włoskim.

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.