Jaki jest najdroższy telefon na świecie?

Jesteście ciekawi jak drogie potrafią być telefony? Standardowe smartfony mogą kosztować nawet 6 tysięcy złotych. Znajdą się jednak urządzenia, które przebijają tą cenę i kosztują nieraz tyle co jeden czy kilka domów. Oto najdroższe telefony na świecie.

Awatar Marta Urbaniak

Te modele są przeznaczone dla bogaczy i miliarderów i to dosłownie, ponieważ ich ceny już dawno wyszły poza próg cenowy liczony w tysiącach. Jednak tak wysoka cena wcale nie musi iść w parze z wybitną specyfikacją, czasem to inna cecha stanowi o tak wysokiej wartości telefonu. Oczywiście w gronie najdroższych smartfonów na świecie, znalazły się iPhone’y, ale nie zwyczajne, o czym świadczą już same nazwy modeli.

#10 Caviar Goldphone
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Caviar-Goldphone-iPhone-12-Pro-Samsung-Galaxy-S21-Ultra.png

To sztabka czystego złota? Nie, to smartfon który ją przypomina. Oczywiście w związku z tym nie ma aparatów, aby osiągnąć taki efekt. Ale nie jest to jeden smartfon, a dwa zupełnie różne w tej odsłonie. Mowa o iPhonie 12 Pro lub Samsungu Galaxy S21 Ultra, których jest po 7 sztuk z każdego modelu.

Ważą około kilogram z racji użycia 24-karatowego złota na pleckach. Ich cena to odpowiednio 159 000 dolarów i 169 000 dolarów, co po przeliczeniu na złotówki daje na dziś dzień 637 566 złotych i 677 698 złotych. Za taką kwotę będziecie posiadaczami 2,2 funta najczystszego złota. Tym samym, te telefony otwiera zestawienie najdroższych smartfonów na świecie. Specyfikacja oprócz aparatów jest taka sama jak w standardowych modelach telefonów.

#9 Vertu Signature Cobra

Była sztabka złota, to co teraz? Smartfon z wężem wokół obudowy. Tak, nie przeczytaliście źle. Smartfon Vertu Signature Cobra nie wyróżnia się nadmiernie (na pierwszy rzut oka) poza złotą ramką z przyczepionym do nim różowym wężem. Ten zawiera 439 rubinów i 2 szmaragdy w formie oczu oraz 2 diamenty w formie kropli i koła.

źródło grafiki Vertu

Boki są wykończone ze skóry co również dodaje luksusu i pewnego chwytu urządzenia. Istnieje tylko 8 sztuk na całym świecie, więc musicie być prawdziwymi szczęściarzami z ogromną liczbą pieniędzy, aby wejść w jego posiadanie. Musicie wydać na niego 504 tysięcy dolarów, czyli 2 034 379 złotych na dziś dzień. W zestawie jest medalion z małym wężem.

Ekran QVGA ma zaledwie 2-cale (240 x 320 pikseli) z uwagi na starszy typ budowy telefonu. System operacyjny to o dziwo Symbian oparty na Linuxie, wsparty 2 GB RAMu i 16 GB pamięci na dane. Bateria ma pojemność 950 mAh, a lista kontaktów może zawierać nawet 1 000 pozycji.

#8 iPhone 14 Pro Max Diamond Snowflake

Pierwszy iPhone w tym zestawieniu to srebrny model z ozdobnymi plecami, ale nie byle jakimi. Pokrywa je 18-karatowe białe złoto i ozdobione są około 570 diamentami. Nazwa pochodzi od zdobienia na środku, która wygląda naszyjnik od firmy jubilerskiej Graff imitujący płatek śniegu.

źródło grafiki Twitter

Ten smartfon powstał przy współpracy Apple z firmą Caviar. Dostępne są tylko 3 takie egzemplarze i cena każdego z nich wynosi 533 000 dolarów, czyli około 2 138 156 złotych. Istnieje również “tańszy odpowiednik” o nazwie Crystal Snowflake SE (Swarovski Edition) z kryształami Swarovskiego i kosztuje już “jedyne” 23 350 dolarów, czyli 93 680 złotych.

#7 Gresso Luxor Las Vegas Jackpot | Goldvish Le Million
źródło grafiki Facebook

Tutaj są 2 smartfony i to nie bez powodu, oba zaliczają się do najdroższych, a ich cena jest identyczna. Pierwszy z nich to Gresso Luxor Las Vegas Jackpot wyprodukowany w 2011 roku. Jest to czarno złota komórka, na której jest aż 180 gram złota i 45,5 karata czarnych diamentów. Klawiatura to 17. 32-karatowych ręcznie polerowanych i trawionych laserowo szafirów. Zaś sam korpus to ponad 200-letnie afrykańskie drewno i czyste złoto. Istnieją jedynie 3 takie telefony i wartość każdego z nich to okrągły 1 000 000 dolarów, czyli po przeliczeniu 4 021 574 złotych.

źródło grafiki Goldvish

Drugi smartfon w tej cenie to Goldvish Le Million o nietypowym kształcie przypominającym wykrzywionego banana. Telefon został zaprojektowany przez Emmanuela Gueita, projektanta biżuterii i zegarków. Jego obudowa to 18-karatowe białe złoto i 120-karatowe diamenty klasy VVS-1, a jego gablota wykonana jest ze szkła szafirowego. W 2006 roku był to najdroższy telefon na świecie i wtedy trafił do księgi rekordów Guinnessa. Istnieją tylko 3 modele, a 2 z nich są w posiadaniu anonimowych rosyjskich biznesmenów.

#6 Ancort Diamond Crypto
źródło grafiki Sybarites

Mały niczym nokia, platynowy telefon zaprojektowany przez Petera Aloissona i wydany w 2006 roku. Obudowa została przyozdobiona 28 brylantami o masie 1,5 karata i 8 błękitnymi diamentami. Klawisz nawigacyjny został wykonany z 18-karatowego złota, ale to nie koniec, bo dodatkowo wykorzystano 25 diamentów o specjalnym szlifie “Princess Cut”.

Smartfona wyceniono na już 1 300 000 dolarów, co daje 5 228 047 złotych. System komunikacji poprzez rozmowy i SMS-y jest szyfrowany, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi, ale za to bateria nie należy do największych – 1350 mAh.

#5 iPhone 3G King Button

Kolejny od Apple jest iPhone 3G King Button, to urządzenie zaprojektowane przez austriackiego jubilera Petera Aloissona w 2009 roku. Nazwa sugeruje królewski przycisk i faktycznie tak wygląda, gdy spojrzycie na ten model.

Sam przycisk, to biały diamenty o masie 6,6 karata, również wokoło niego są takie same, ale mniejsze kamienie, których na całym telefonie jest łącznie 138 sztuk. Zaś sama ramka przylegająca do diamentów, to 18-karatowe złoto. Tutaj cena zaczyna się od dwójki z przodu, a dokładnie jesą to 2 517 346 dolarów, czyli około 10 034 466 złotych. Od teraz zaczynają się już kwoty w 10 milionów złotych i tylko “rosną w górę”.

#4 iPhone 4 Diamond Rose Edition

iPhone’y jak widać zajęły wysokie miejsca w liście najdroższych smartfonów na świecie. Ten model może szczególnie przypaść do gustu paniom, gdyż jest pokryty różowym złotem na pleckach, a samo logo Apple ma w sobie 53 małych diamentów. Ale to nie koniec luksusu, sama ramka to aż 500 diamentów o łącznej masie 100 karatów.

źródło grafiki Stuart Hughes

Dla zachowania harmonii przycisk “Home” wykonano z platyny i pokryto 7,4-karatowym diamentem, oczywiście w odcieniu różowym. Liczba modeli jest ograniczona do zaledwie 2 sztuk iPhone’a 4 Diamond Rose Edition. Co ciekawe debiut przypada na ponad 10 lat temu, a dokładniej 2. kwartał 2010 roku.

I choć po zakupie takie smartfona będziecie mogli nazwać miliarderem, bowiem jego cena wynosi 5 000 000 brytyjskich funtów, czyli 25 375 747 złotych, to nie będziecie mieli z niego większego pożytku. System operacyjny to przestarzały iOS 4, a serce to procesor Apple A4 0,80 GHz wspierane 0,5 GB RAMu i 8 GB pamięci na dane.

Większość omówionych telefonów ma ekran IPS TFT 3,5-cala z odświeżaniem 60 Hz, co tutaj nie jest wcale wyjątkiem. Do fotografowania macie aparat główny 5 Mpix i aparat do selfie 0,3 Mpix. Wszystko jest zasilane baterią Li-Ion 1420 mAh.

#3 iPhone 4S Elite Gold

To model miał premierę dawno, bo w 4. kwartale 2011 roku. System operacyjny to stary iOS 5, a sercem telefonu jest dwurdzeniowy procesor Apple A5 0,80 GHz. Inne podzespoły są równie słabe – pamięci operacyjnej w tym modelu macie 512 MB i “oszałamiające” 8 GB na dane. Jak widać miliarderom telefon niekoniecznie musi służyć do innych celów niż ważne rozmowy, które odbywają się przy pomocy tego małego urządzenia.

źródło grafiki Stuart Hughes

Mały wyświetlacz na froncie to 3,50-calowy IPS TFT z odświeżaniem 60 Hz. Wbudowane obiektywy na pokładzie to: aparat główny 8 Mpix i aparat do selfie 1,2 Mpix. Wszystko to działa na małej baterii Li-Ion 1430 mAh.

Zatem skąd miano jednego z najdroższych smartfonów i cena 6 mln funtów GBP, czyli około 30 550 000 złotych? Tutaj nie liczy się wnętrze, a obudowa i jak została wykonana, bowiem pokrytą ją 24-karatowym złotem, 53 diamentami, a sam klawisz “Home” to najprawdziwszy oszlifowany brylant o wadze 8,6 karata.

#2 Black Diamond iPhone 5

Tutaj poprzeczka rośnie, jeśli chodzi o cenę, a niektóre podzespoły są ciut lepsze. Black Diamond iPhone 5 zadebiutował w 3. kwartał 2012 roku. Zajmuje drugie miejsce z już nowszym systemem iOS 6 i procesorem Apple A6 1,30 GHz, wspieranym 1 GB RAMu i 32 GB pamięci na dane. Ekran na froncie to nadal IPS TFT z odświeżaniem 60 Hz, jednak już w rozdzielczości HD+ i ciut urósł, bowiem ma “aż” 4-cale.

Zatem widać delikatny progres, ale nie na długo. Zestaw aparatów jest taki sam jak w poprzednim telefonie: aparat główny 8 Mpix i aparat do selfie 1,2 Mpix. A akumulator litowo-polimerowy jest nawet mniejszy niż w poprzednim urządzeniu i tutaj ma 1400 mAh.

Ten model jak i poprzednie zostały zaprojektowane przez Stuarta Hughesa, jednak Black Diamond iPhone 5 jest najdroższym dziełem mężczyzny. Tutaj również uraczycie oczy 24-karatowym złotem i białymi diamentami na ramkach. Jednak przycisk “Home” w tym wydaniu, to ważący aż 26 karatów czarny brylant, stąd też taki, a nie inny wybór nazwy modelu. Jego cena to 10 mln funtów GBP, czyli na dzień dzisiejszy 50 910 500 złotych, co jest niebotyczną ceną jak za telefon, który powinien głównie pełnić funkcje użytkowe.

#1 Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Na pierwszym miejscu za najdroższy smartfona na świecie uważany jest model Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond. Jego cena to 48,5 mln dolarów USD odpowiadającą dziś kwocie 194 488 390 złotych.

źródło grafiki Facebook

Choć jest tak drogi, to jego wnętrz to zwyczajny iPhone 6 z procesorem Apple A8 1,40 GHz, 1 GB RAMu i 16 GB pamięci na dane. Ekran jest ciut większy od Iphone’a 5 – 4,7-calowy IPS TFT HD+ z odświeżaniem 60 Hz. Natomiast aparaty niezmiennie mają 8 Mpix główny i 1,2 Mpix aparat selfie. Wszystko to działa na iOS-ie 8 i jest zasilane największą baterią patrząc na inne modele – 1810 mAh. Ten miał debiut w 3. kwartale 2014 roku i od tego czasu niezmiennie ma miano najdroższego smartfona na świecie.

Co ciekawe są 3 wersje tego smartfona, 2 pozostałe mają pomarańczowy i niebieski diament na plecach, a ich ceny to odpowiednio 42,5 mln dolarów USD (170 354 875 złotych) i 32,5 mln dolarów USD (130 271 375 złotych).

Czy i Was ceny tych telefonów zszokowały i przyprawiły o ból głowy? Choć urządzenia nie cechują się wyjątkowym wnętrzem, które mogłoby być z wyższej półki przy takich kwotach, tak tutaj, to co widzicie na zewnątrz świadczy o luksusie, Waszym statusie i zawartości Waszego portfela.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki smartfon kupić? Ranking – Czerwiec 2024

Odpowiadamy na wiecznie nurtujące Was pytanie. Jaki smartfon kupić? W rankingu telefonów nie zabraknie pozycji budżetowych, średniaków oraz flagowców. Tutaj znajdziecie szereg propozycji dopasowanych do Waszego stylu życia, oczekiwań i budżetu.

Czytaj artykuł

Jedno jest pewne najdroższe telefony nie idą jeszcze za modą coraz większych rozmiarów, choć wtedy byłoby jeszcze więcej miejsca na diamenty.

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.