iOS 17.5

iOS 17.5 przyniósł niemałe kłopoty! Uważajcie, jeśli wgraliście aktualizację

iOS 17.5, czyli aktualizacja, który trafiła ostatnio do posiadaczy iPhone’ów z państw członkowskich Unii Europejskich, płata użytkownikom niemałe figle. Jak się okazuje, na ich telefony powracają zdjęcia, które zostały usunięte nawet kilka lat temu!

Awatar Kamil Malczyk

iOS 17.5 to najnowsza oficjalna wersja systemu operacyjnego od Apple, która trafiła niedawno na iPhone’y mieszkańców państw członkowskich UE.

Nowa aktualizacja pozwala użytkownikom pobierać aplikacje ze stron internetowych, a nie – tak jak dotychczas – wyłącznie ze sklepu App Store.

Wraz z nadejściem iOS-a 17.5, użytkownicy z dostępem do aktualizacji zaczęli mierzyć się z dość irytującym problemem. Na ich telefony powracają zdjęcia, które wcześniej mieli bezpowrotnie usunąć z tychże urządzeń!

iOS 17.5 – nadchodzi nowe…

…ale tylko dla wybrańców, czyli w tym przypadku użytkowników iPhone’ów, którzy na co dzień zamieszkują teren państw członkowskich Unii Europejskiej. Po raz kolejny więc Europejczycy mogą niejako śmiać się z sąsiadów zza oceanu, którzy – przynajmniej na ten moment – nie dostaną takich przywilejów.

iOS 17.5
źródło: MacRumors

Przechodząc jednak do konkretów – jakie zmiany nadeszły wraz z aktualizacją iOS 17.5? Mowa tutaj m.in. o wprowadzeniu tapety blokady ekranu Pride, czy funkcji „między platformowego wykrywania śledzenia”.

Najważniejszą „nowością” jest jednak to, co na liście zmian kryje się pod nazwą „dystrybucja internetowa”. Funkcjonalność ta niejako „otwiera” iOS-a na zewnętrzne strony, bowiem pozwala ona użytkownikom z UE pobierać aplikacje spoza oficjalnego sklepu AppStore, co do tej pory nie było niestety możliwe.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie? (Android, iOS)

Czy zdarzyło Wam się kiedyś zapomnieć hasło do WiFi? Oczywiście w takiej sytuacji można odczytać je spod routera, ale istnieją łatwiejsze sposoby. Do jednej z metod będzie potrzebny nam telefon oraz wiedza, jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie!

Czytaj artykuł

Zdjęcia widmo wracają do galerii

Przy okazji wspominania o funkcji „dystrybucja internetowa”, wielu ekspertów często wspominało o tym, że jej wprowadzenie może obniżyć poziom bezpieczeństwa użytkowników. Wszystko dlatego, że Apple nie będzie już chroniło użytkowników (na razie tylko z UE) przed instalowaniem aplikacji spoza AppStore’a.

To właśnie potencjalne ryzyko zawirusowania swojego sprzętu miało być największą obawą przy okazji wypuszczenia na rynek najnowszej wersji systemu operacyjnego – iOS 17.5. Jak się jednak szybko okazało, największym problemem okazał się błąd, który – z bliżej nieznanego powodu – przywraca usunięte zdjęcia do galerii.

Tak, niezależnie od tego, jak abstrakcyjnie to brzmi – niestety jest to prawda. Według ostatnich doniesień, na telefony użytkowników wracają zdjęcia, których Ci pozbyli się nawet kilka lat wcześniej. W niektórych przypadkach są to grafiki „do zapomnienia”, więc nic dziwnego, że użytkownicy są oburzeni i oczekują wyjaśnień.

Czy usunięte zdjęcia tak naprawdę nigdy nie zostają całkowicie usunięte? Głośny problem z aktualizacji iOS 17.5 wzbudził zaniepokojenie wśród wielu użytkowników i trudno się temu jakkolwiek dziwić. Powracające grafiki otrzymują oznaczenie „ostatnio przesłane do iCloud”, a winowajcą może być sekcja „Ostatnio usunięte”.

Czy zdążyliście już zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego iOS 17.5? Dajcie znać, czy spotkaliście się już z tym problemem na swoim telefonie.

ŹRÓDŁO: MacRumors, zdjęcie główne – Macworld

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez