jak sprawdzić hasło do wifi na telefonie

Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie? (Android, iOS)

Czy zdarzyło Wam się kiedyś zapomnieć hasło do WiFi? Oczywiście w takiej sytuacji można odczytać je spod routera, ale istnieją łatwiejsze sposoby. Do jednej z metod będzie potrzebny nam telefon oraz wiedza, jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie!

Awatar Kamil Malczyk

Ważna rola internetowych haseł

W dzisiejszym świecie Internetu nie da się żyć bez haseł – są one potrzebne do odblokowywania naszych urządzeń, do logowania się na konta w portalach społecznościowych, czy do połączenia z siecią WiFi. Przy długiej liście, zapamiętanie każdego z nich nie jest proste, a karteczki i menedżery haseł mogą nie wystarczyć…

Jeśli wcześniej nie dokonywaliśmy zmiany naszego hasła, to przy każdej „utracie” pamięci możemy zajrzeć na spód routera. To właśnie tam znajdziemy magiczny identyfikator, który pozwoli nam zalogować się do sieci WiFi, ale co, jeśli chcemy tego uniknąć? Nadchodzimy z pomocą – oto jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie.

Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie z Androidem?

Android jest aktualnie najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym i z tego właśnie powodu znajdziemy go w zdecydowanej większości telefonów dostępnych na rynku. Producenci urządzeń z Androidem często dodają – mniej lub bardziej rozwinięte – nakładki systemowe, które jednak działają w zbliżony do siebie sposób.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przejdź do zakładki Sieć i internet (nazwa może się różnić)
 3. Wybierz pozycję Internet/WiFi
 4. Jeśli jesteś już połączony z wybraną siecią, kliknij w jej nazwę
 5. Kliknij Udostępnij i w razie potrzeby potwierdź swoją tożsamość
 6. Twoim oczom powinien ukazać się kod QR i hasło do WiFi
 7. Opcja W pobliżu pozwoli Ci udostępnić WiFi wybranemu urządzeniu

Nakładki systemowe różnią się od siebie przede wszystkim warstwą wizualną, ale też sposobem działania, czy listą dodatkowych funkcjonalności. Mimo tego, instrukcja działania w tym przypadku powinna być niemal identyczna na wszystkich urządzeniach z Androidem, nawet z odmiennymi nakładkami systemowymi.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Najlepsze menedżery haseł – Przegląd 2024

Aby nasze konta były bezpieczne, hasła do nich powinny się od siebie różnić. Idealnym rozwiązaniem są menedżery haseł, które najpierw wygenerują za Was „silne” hasła, a następnie będą ich dokładnie pilnować, aby nikt nie uzyskał do nich dostępu!

Czytaj artykuł

Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie z iOS-em?

Mimo tego, że to właśnie Android jest obecny na zdecydowanej większości urządzeń mobilnych na całym świecie, nie można zapominać o popularności smartfonów od Apple, czyli iPhone’ów z systemem iOS na pokładzie. Choć system ten znacznie różni się od Androida, to w tym przypadku nie jest to tak zauważalne.

 1. Uruchom aplikację Ustawienia
 2. Przejdź do zakładki WiFi i wybierz sieć, z którą jesteś połączony
 3. Naciśnij przycisk Informacje
 4. Wybierz pole Hasło
 5. Odblokuj telefon używając kodu PIN lub funkcji Face ID / Touch ID
 6. Po odblokowaniu, na ekranie pojawi się hasło do wybranej sieci WiFi

Jak wiadomo, na iOS-ie nie doświadczymy obecności nakładek systemowych od różnych producentów, więc – niezależnie od modelu – możemy mieć pewność, że wykorzystanie tej instrukcji przyniesie zamierzone efekty. Co najważniejsze, cały proces praktycznie w ogóle nie różni się od tego, co musimy zrobić na Androidach.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu?

W życiu zdarzają się nieszczęśliwe wypadki, ale często możemy odwrócić ich przykre konsekwencje, jak np. usunięcie plików. Wielu użytkowników nie wie jednak jak, więc przychodzimy z odpowiedzią na pytanie: jak odzyskać zdjęcia z telefonu?

Czytaj artykuł

Zdalny dostęp do haseł WiFi

Co jednak zrobić, kiedy potrzebujecie przypomnieć hasło do swojego WiFi, ale jesteście poza domem? Jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie, kiedy nie jesteśmy podłączeni do tej sieci? Na to również jest bardzo proste rozwiązanie!

jak sprawdzić hasło do wifi na telefonie, kiedy nie jesteśmy podłączeni do sieci
źródło: Cashify

Sposób na pozyskanie tych informacji znajdziemy w tym samym miejscu, tj. w ustawieniach sieci WiFi. W przypadku Androida wystarczy wejść w Zapisane sieci, a następnie wybrać interesującą nas pozycję i odblokować telefon. Na iOS należy kliknąć Edytuj w prawym górnym rogu i wybrać naszą sieć.

Czy wiedzieliście jak sprawdzić hasło do WiFi na telefonie? Korzystaliście już z tej metody, czy macie inne sposoby na zapamiętywanie hasła?

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez