najlepsze mendżery haseł 2024

Najlepsze menedżery haseł – Przegląd 2024

Aby nasze konta były bezpieczne, hasła do nich powinny się od siebie różnić. Idealnym rozwiązaniem są menedżery haseł, które najpierw wygenerują za Was „silne” hasła, a następnie będą ich dokładnie pilnować, aby nikt nie uzyskał do nich dostępu!

Awatar Kamil Malczyk

W dzisiejszych czasach pełnoprawne korzystanie ze zdecydowanej większości stron internetowych i aplikacji jest równoznaczne z założeniem konta. Jednocześnie eksperci ds. bezpieczeństwa powtarzają jak mantrę, że wykorzystywane hasła powinny się od siebie znacząco różnić, abyśmy mogli żyć spokojnie.

W związku z tym musimy korzystać z tak wielu haseł, że niemożliwym jest zapamiętanie ich wszystkich. Na pomoc przychodzą nam menedżery haseł, które zadbają o nasze bezpieczeństwo – najpierw wygenerują trudne do złamania hasła, a następnie przechowają je w bezpiecznym miejscu!

1Password – najwyższej jakości zabezpieczenia za niską cenę

Jeśli chodzi o najlepsze menedżery haseł na całym świecie, to jedną z najczęściej powtarzających się pozycji jest właśnie 1Password. Jego największym plusem jest fakt korzystania z niezawodnego, 256-bitowego szyfrowania AES, wykorzystywanego przez banki, jednostki rządowe i wojska na całym świecie.

najlepsze menedżery haseł - 1Password
źródło: 1Password

Menedżer 1Password ten umożliwia nam podzielenie haseł na różne kategorie, dzięki czemu wszystko może być odpowiednio uporządkowane. Najtańszy pakiet kosztuje 2,99 USD / msc (ok. 11,86 zł), ale wcześniej możemy skorzystać z 14-dniowego darmowego okresu próbnego.

LastPass – baza 33 mln użytkowników na świecie chyba mówi sama za siebie

Kolejną wartą rozważenia propozycją jest LastPass, czyli jeden z najpopularniejszych menedżery haseł z bazą użytkowników przekraczającą 33 miliony! Podobnie jak wcześniej wspomniany program, tutaj również mamy do czynienia ze światowej klasy zabezpieczeniami w postaci 256-bitowego szyfrowania AES.

najlepsze menedżery haseł - LastPass
źródło: LastPass

Co prawda LastPass oferuje darmowy pakiet, ale znajdziemy w nim wiele ograniczeń, w tym brak synchronizacji haseł między urządzeniami. Aby mieć do niej dostęp, musimy wybrać jeden z planów premium, których cena rozpoczyna się od 2,90 USD miesięcznie (ok. 11,50 zł). Wcześniej możemy wytestować możliwości LastPass w trakcie darmowego, 30-dniowego okresu próbnego.

Dashlane – jeśli zwykłe menedżery haseł to za mało (ale nie ma nic za darmo)

Choć każda z „topowych” pozycji w tej kategorii prezentuje się bardzo dobrze i w zasadzie wybór którejkolwiek z nich będzie słuszny, Dashlane wyróżnia się ogromnym zasobem dodatkowych funkcji. Oferuje on między innymi VPN z nielimitowanymi danymi, monitoring dark web, sprawdzanie siły haseł i wiele, wiele innych.

najlepsze menedżery haseł - Dashlane
źródło: Dashlane

W ofercie Dashlane nie znajdziemy darmowego planu, ale zamiast tego możemy skorzystać z bezpłatnego, 30-dniowego okresu próbnego planu premium, który odpowie nam na pytanie, czy spełnia on nasze oczekiwania. Później możemy zapisać się do subskrypcji w wysokości 3,33 USD / msc (ok. 13,21 zł).

Enpass – trzymaj hasła tam, gdzie chcesz (mniej niż 10 zł / msc)

Jeśli chodzi o wyróżnianie się na tle konkurencji, to dobrym przykładem jest menedżer haseł Enpass. Obawiacie się, że niepowołany pracownik otrzyma dostęp do Waszych haseł? Jest na to rozwiązanie – w Enpass możecie wybrać, czy hasła mają być przechowywane lokalnie, czy może na Waszej prywatnej chmurze.

źródło: Enpass

Wyjątkowo jest również w kwestii płatności, bowiem wersja na PC jest darmowa, a zapłacić musimy dopiero za dostęp do haseł na urządzeniach mobilnych. Enpass oferuje także możliwość zakupu licencji wieczystej (mało popularne rozwiązanie), a najtańszy pakiet to koszt 7,95 zł / msc (ale trzeba zapłacić za cały rok – 95,49 zł).

Czy zdawaliście sobie sprawę, że menedżery haseł mogą zadbać o Wasze bezpieczeństwo? Zamierzacie zainteresować się tym tematem?

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez