W dzisiejszych czasach pełnoprawne korzystanie ze zdecydowanej większości stron internetowych i aplikacji jest równoznaczne z założeniem konta. Jednocześnie eksperci ds. bezpieczeństwa powtarzają jak mantrę, że wykorzystywane hasła powinny się od siebie znacząco różnić, abyśmy mogli żyć spokojnie.
W związku z tym musimy korzystać z tak wielu haseł, że niemożliwym jest zapamiętanie ich wszystkich. Na pomoc przychodzą nam menedżery haseł, które zadbają o nasze bezpieczeństwo – najpierw wygenerują trudne do złamania hasła, a następnie przechowają je w bezpiecznym miejscu!
1Password – najwyższej jakości zabezpieczenia za niską cenę
Jeśli chodzi o najlepsze menedżery haseł na całym świecie, to jedną z najczęściej powtarzających się pozycji jest właśnie 1Password. Jego największym plusem jest fakt korzystania z niezawodnego, 256-bitowego szyfrowania AES, wykorzystywanego przez banki, jednostki rządowe i wojska na całym świecie.
Menedżer 1Password ten umożliwia nam podzielenie haseł na różne kategorie, dzięki czemu wszystko może być odpowiednio uporządkowane. Najtańszy pakiet kosztuje 2,99 USD / msc (ok. 11,86 zł), ale wcześniej możemy skorzystać z 14-dniowego darmowego okresu próbnego.
LastPass – baza 33 mln użytkowników na świecie chyba mówi sama za siebie
Kolejną wartą rozważenia propozycją jest LastPass, czyli jeden z najpopularniejszych menedżery haseł z bazą użytkowników przekraczającą 33 miliony! Podobnie jak wcześniej wspomniany program, tutaj również mamy do czynienia ze światowej klasy zabezpieczeniami w postaci 256-bitowego szyfrowania AES.
Co prawda LastPass oferuje darmowy pakiet, ale znajdziemy w nim wiele ograniczeń, w tym brak synchronizacji haseł między urządzeniami. Aby mieć do niej dostęp, musimy wybrać jeden z planów premium, których cena rozpoczyna się od 2,90 USD miesięcznie (ok. 11,50 zł). Wcześniej możemy wytestować możliwości LastPass w trakcie darmowego, 30-dniowego okresu próbnego.
Dashlane – jeśli zwykłe menedżery haseł to za mało (ale nie ma nic za darmo)
Choć każda z „topowych” pozycji w tej kategorii prezentuje się bardzo dobrze i w zasadzie wybór którejkolwiek z nich będzie słuszny, Dashlane wyróżnia się ogromnym zasobem dodatkowych funkcji. Oferuje on między innymi VPN z nielimitowanymi danymi, monitoring dark web, sprawdzanie siły haseł i wiele, wiele innych.
W ofercie Dashlane nie znajdziemy darmowego planu, ale zamiast tego możemy skorzystać z bezpłatnego, 30-dniowego okresu próbnego planu premium, który odpowie nam na pytanie, czy spełnia on nasze oczekiwania. Później możemy zapisać się do subskrypcji w wysokości 3,33 USD / msc (ok. 13,21 zł).
Enpass – trzymaj hasła tam, gdzie chcesz (mniej niż 10 zł / msc)
Jeśli chodzi o wyróżnianie się na tle konkurencji, to dobrym przykładem jest menedżer haseł Enpass. Obawiacie się, że niepowołany pracownik otrzyma dostęp do Waszych haseł? Jest na to rozwiązanie – w Enpass możecie wybrać, czy hasła mają być przechowywane lokalnie, czy może na Waszej prywatnej chmurze.
Wyjątkowo jest również w kwestii płatności, bowiem wersja na PC jest darmowa, a zapłacić musimy dopiero za dostęp do haseł na urządzeniach mobilnych. Enpass oferuje także możliwość zakupu licencji wieczystej (mało popularne rozwiązanie), a najtańszy pakiet to koszt 7,95 zł / msc (ale trzeba zapłacić za cały rok – 95,49 zł).
Czy zdawaliście sobie sprawę, że menedżery haseł mogą zadbać o Wasze bezpieczeństwo? Zamierzacie zainteresować się tym tematem?
Dodaj komentarz