jak odzyskać zdjęcia z telefonu

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu?

W życiu zdarzają się nieszczęśliwe wypadki, ale często możemy odwrócić ich przykre konsekwencje, jak np. usunięcie plików. Wielu użytkowników nie wie jednak jak, więc przychodzimy z odpowiedzią na pytanie: jak odzyskać zdjęcia z telefonu?

Awatar Kamil Malczyk

Przypadkowe usunięcie plików

Choć często mówi się, że w życiu nie ma przypadków i wszystko dzieje się „po coś”, to w niektórych sytuacjach nie chcemy nawet słyszeć takiego tłumaczenia. Dotyczy to przede wszystkim momentów, w których coś dzieje się wbrew naszej woli, a mimo to, my musimy mierzyć się z – często przykrymi – konsekwencjami.

jak odzyskać zdjęcia z telefonu

Jednym ze scenariuszy, który zdecydowanie wpisuje się w ten zarys, jest przypadkowe usunięcie ważnych plików czy zdjęć z naszego urządzenia. W takiej sytuacji „naturalną” reakcją jest oczywiście panika i strach przed nieodwracalną utratą np. swoich pamiątek, ale warto wiedzieć, że nie ma czym się przejmować.

W takiej sytuacji istnieje wiele darmowych metod na bezpieczne przywrócenie plików czy zdjęć, które przez przypadek usunęliśmy ze swojego urządzenia. Czasami wystarczy przejść do wskazanego folderu, a w innych wypadkach skorzystać z funkcji zaufanych programów. Przechodząc do konkretów: jak odzyskać zdjęcia z telefonu?

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu? (iOS)

Zanim jednak sięgniemy po pomoc zewnętrznego programu, powinniśmy skupić się na metodach odzyskiwania od samego producenta. W przypadku smartfonów Apple sprawa jest bardzo prosta, bo użytkownicy iOS-a raczej nie korzystają z zewnętrznych aplikacji do zdjęć, więc wystarczy zadziałać według tych kroków.

 1. Otwórz aplikację „Zdjęcia”.
 2. Po uruchomieniu przejdź do zakładki „Albumy”.
 3. Wyszukaj pozycję „Ostatnio usunięte” i wybierz ją.
 4. W razie potrzeby odblokuj telefon za pomocą Face ID lub Touch ID.
 5. Wybierz zdjęcia i filmy, które chcesz przywrócić.
 6. Zatwierdź operację i ciesz się z powrotu Twoich plików.
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak przenieść dane z telefonu na telefon skutecznie? Poradnik

Jak przenieść dane ze starego telefonu na nowy? Takie pytanie może pojawić się w Twojej głowie po zakupie nowego smartfona lub w momencie awarii używanego modelu. Pokażemy Ci jak wykonać migrację danych na nowego smartfona.

Czytaj artykuł

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu? (Android)

Mimo tego, że w właściciele smartfonów z Androidem często korzystają z zewnętrznych aplikacji do zdjęć i filmów, nie oznacza to, że proces ten jest jakkolwiek bardziej skomplikowany. Przedstawiona Instrukcja dotyczy aplikacji „Zdjęcia Google”, ale w przypadku każdej innej wszystko powinno odbywać się podobnie.

 1. Otwórz aplikację „Zdjęcia Google”.
 2. Po uruchomieniu przejdź do zakładki „Biblioteka” na dolnym pasku.
 3. Wyszukaj pozycję „Kosz” i wybierz ją.
 4. Wybierz zdjęcia i filmy, które chcesz przywrócić.
 5. Zatwierdź operację przyciskiem „Zezwól” i ciesz się z udanej operacji.

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu? (zewn. aplikacja)

W momencie usunięcia zdjęć z telefonu, trafiają one do kosza, gdzie w większości przypadków będą oczekiwać przez następne 30 dni. Co jednak zrobić, gdy ten okres minie lub z jakiegoś bliżej nieznanego nam powodu, nie możemy znaleźć w koszu interesujących nas zdjęć? Trzeba sięgnąć po pomoc zewnętrznych aplikacji.

Warto jednak pamiętać, że dla własnego bezpieczeństwa, powinniśmy korzystać jedynie ze sprawdzonych i godnych zaufania aplikacji. Do takich zdecydowanie należą DiskDigger i DigDeep Image Recovery. Programy te bardzo sprawnie przeprowadzą Was przez całą procedurę i pomogą odzyskać usunięte pliki.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Najlepsze menedżery haseł – Przegląd 2024

Aby nasze konta były bezpieczne, hasła do nich powinny się od siebie różnić. Idealnym rozwiązaniem są menedżery haseł, które najpierw wygenerują za Was „silne” hasła, a następnie będą ich dokładnie pilnować, aby nikt nie uzyskał do nich dostępu!

Czytaj artykuł

Pamiętajcie o zabezpieczaniu!

Wyżej wspomniane metody są oczywiście całkowicie darmowe i gdy już dojdzie do tego typu awaryjnej sytuacji, pomogą Wam odzyskać usunięte z Waszych telefonów zdjęcia. Nie trzeba jednak ukrywać, że zamiast reagować na potencjalne szkody czy straty, lepiej się zabezpieczyć i nie wystawiać się na niepotrzebny stres.

Jak to zrobić? Metod jest oczywiście wiele, ale najbardziej podstawowym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowych chmur (np. Dropbox, OneDrive) czy subskrypcji od aplikacji (np. Office 365, Zdjęcia Google). Zawsze możecie też sami robić kopie zapasowe i magazynować zdjęcia na zewnętrznych dyskach.

Jak często zdarza Wam się przypadkowo usunąć zdjęcia? Mieliście kiedyś sytuację, w której – pomimo starań – nie udało Wam się odzyskać plików?

ŹRÓDŁO: zdjęcie główne – iDownloadBlog

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.