Sonic Screen Laser TV od firmy Hisene jest przełomem wśród telewizorów w ogóle. Jest to mocne stwierdzenie, jednak firma zdecydowanie ma się czym chwalić. Wynika to z faktu, że dźwięk reprodukuje cały ekran, który jest głośnikiem w systemie DML. Distributed Mode Loudspeaker zmienia całą jego powierzchnię w membranę głośnika. Ten wibrując całą powierzchnią o specjalnej komorowej strukturze tworzy dźwięk przestrzenny w 360°.
Dźwięk znikąd
Do produkcji dźwięku wykorzystano 88-calowy bioniczny panel-membranę. Ten składa się z ponad 100 000 jednostek audio o kształcie heksagonów wbudowanych w ekran. Obraz jest jednocześnie dobrze zsynchronizowany z dźwiękiem. Co ważne bez poczucia popularnego “rozjechania”, które ma czasem miejsce przy głośnikach bluetooth. To pozwala na bardzo realistycznie wrażenie uczestniczenia w filmie, serialu czy grze.
To, jak i fakt, że maksymalna głośność osiąga poziom 90 dB, skutkują doskonałą jakością i natężeniem dźwięku niezależnie od tego, jak daleko siedzicie od ekranu. Współczynnik wierności w tym przypadku wynosi aż 97%. To o 10% więcej, w porównaniu do ekranów akustycznych OLED. To jednocześnie czyni nowy laserowy telewizor idealnym wyborem dla wszystkich tych, którzy poszukują prawdziwie minimalistycznego rozwiązania.
Szeroki zakres amplitudy zapewnia szybką konwersję dźwięku, jak i czasu reakcji. Pomimo, że dźwięk wydobywa się z ekranu, to niskie tony schodzą do poziomu nawet 50 Hz. To mniej więcej tyle samo, co klasyczne subwoofery, jakie znaleźć można w zestawach kina domowego. Trzeba również wspomnieć, że to najniższa osiągana częstotliwość wśród telewizorów laserowych.
Ten widok zachwyci
Nie tylko dźwięk jest wysokiej jakości. Obraz jest wyświetlany za pomocą lasera na ekranie o przekątnej 88 cali. Cały mechanizm wspiera autorską technologią X-Fusion Laser Light Engine. Działa na zasadzie wykorzystania niebieskiego światła z urządzenia generującego laser, a przekłada się to na precyzję obrazu, jak i jego jakość. Użycie takiej technologii pozwala również na dłuższą żywotność wykorzystywanego sprzętu, a jest ona porównywalna do ponad 25 000 godzin oglądania, co odpowiada 12 000 seansów filmowych.
Na ekran o takich gabarytach wyświetlicie obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD z technologią HDR. Nad wysoką jakością obrazu oraz jego szczegółowością pracuje 8 milionów pikseli. Technologia MEMC gwarantuje dużą płynność wyświetlanego obrazu, a Pure Colors pozwala na żywe i naturalne oddanie barw. Dokładnie ta sama technologia znalazła się w najnowszych smartfonach od Xiaomi czy Redmi.
Bezpieczny laser
Jak już wspominaliśmy, za wytwarzany obraz odpowiada laser, jednak czy jest to bezpieczne? Producent twierdzi, że jak najbardziej tak. A to za sprawą, że ten nie jest skierowany bezpośrednio w stronę widza, a jedynie odbija się od ekranu. Dla pełni bezpieczeństwa zaimplementowano inteligentny czujnik, który wyłączy obraz na przykład, kiedy dziecko będzie chciało spojrzeć bezpośrednio w wiązkę.
Emitowany obraz nie powinien również męczyć oczu tak jak w przypadku standardowych telewizorów, ze względu na mniejszą emisję światła niebieskiego. Sam ekran ma grubość 2.9 cm i przeznaczony wyłącznie do montażu na ścianie. Z kolei projektor ma 54.7 cm szerokości i 15.8 cm wysokości. Dla optymalnej pracy powinien być ustawiony w odległości około 20,8 cm od ściany, na której umieścicie ekran. Telewizor zapewnia dostęp do aplikacji rozrywkowych jak Netflix, YouTube, czy Amazon Prime Video czy CDA.PL.
Źródło: informacja prasowa
Dodaj komentarz