Motorola zaprasza na pokaz składanego smartfona | Nadchodzi Razr!

Marka Motorola w ostatnim czasie jest bardzo aktywna w segmencie urządzeń mobilnych. W odstępach kilkutygodniowych wprowadzane są nowe modele, kierowane dla konkretnych odbiorców. Dokładnie tak jak w przypadku modeli One Action czy One Zoom.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Marka Motorola w ostatnim czasie jest bardzo aktywna w segmencie urządzeń mobilnych. W odstępach kilkutygodniowych wprowadzane są nowe modele, kierowane dla konkretnych odbiorców. Dokładnie tak jak w przypadku modeli One Action czy One Zoom.

Teraz jednak Motorola szykuje coś specjalnego, po zapowiedziach składanych smartfonów od takich gigantów jak Samsung czy Huawei przyszła pora na wskrzeszenie kultowego modelu Razr. Już raz informowaliśmy was o przeciekach dotyczących modelu wskrzeszenia tego ikonicznego telefonu z klapką sprzed 10 lat. Teraz w końcu jesteśmy świadkami, że historia pisze się na nowo. 

Wszystko za sprawą enigmatycznej zapowiedzi jaką wystosowała Motorola niespełna dwa dni temu. Wprawne oko od razu zauważy oryginalną Motorolę Razr, która zrzucą klasyczną obudowę, a ta odsłania zupełnie nowy design. Według przecieków ma to też być zupełnie nowe spojrzenie na składane smartfony z elastycznym ekranem. W przeciwieństwie do modeli Galaxy Fold oraz Mate X, nie będzie to ogromny ekran rozmiarem nawiązujący do tabletów. Zamiast tego mamy otrzymać ekran o przekątnej 6.2-cala, a według innych informacji 6.5-cala o proporcjach 22:9. Rozdzielczość natomiast ma stać na najwyższym poziomie, a mianowicie 1440 x 3040 px. 

Motorola One Zoom

Motorola one Action

Tak jak w oryginalnym modelu, który na rynku był obecny w latach 2004-2008 na zewnętrznej klapce znajdzie się dodatkowy ekran powiadomień. Będzie to prawdopodobnie standardowa matryca OLED z funkcją Always-On-Display. Znajdzie się tam też pojedyncza kamera o rozdzielczości 12 Mpix. Na dolnej części urządzenia ma się znaleźć czytnik linii papilarnych. 

To wszystko może sugerować, że raczej nie mamy do czynienia z urządzeniem flagowym, i jest to jak najbardziej prawda. Za obliczenia będzie odpowiadać procesor Snapdragon 710 w połączeniu z 4 lub 6GB pamięci operacyjnej. Pomimo takiej specyfikacji cena wciąż będzie wysoka, jest to zasługa elastycznego ekranu oraz składanej konstrukcji, która musi być niezwykle wytrzymała. Ta ma sięgać nawet 1500$. Nie jest to poziom konkurencyjnych smartfonów, jednak wciąż ta kwota drastycznie przekracza barierę 1000$.

Duże wątpliwości budzi bateria zastosowana w tym modelu. Jej pojemność ma wynieść 2730 mAh, czyli niezwykle mało, szczególnie jak weźmiemy pod uwagę rozmiar ekranu głównego oraz dodatkowy ekran zamontowany na klapce. Brak jakichkolwiek informacji na temat szybkości czy możliwości ładowania bezprzewodowego. 

Na premierę musimy poczekać dokładnie do 13 listopada tego roku, właśnie wtedy w Los Angeles podczas oficjalnego eventu Motorola najprawdopodobniej zaprezentuje najnowszy model Razr. Bez wątpienia będzie to historyczny moment, w końcu Motorola nie zdecydowała się na użycie marki Razr od 2012 roku. 

Motorola One Zoom

Motorola one Action

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez