Do
góry

Najciekawsze premiery na MWC 2019 #nie_tylko_smartfony

Podczas targów MWC mogliśmy obserwować zmagania producentów sprzętu mobilnego. Zaciekła rywalizacja pomiędzy Samsungiem a Huawei szczególnie podgrzała atmosferę całego eventu. Jednak nie tylko smartfony zostały pokazane podczas MWC 2019.

MicroSD o pojemności 1TB

Karta pamięci wielkości paznokcia pozwalająca pomieścić lata zdjęć i filmów robionych przy pomocy naszego smartfona. Nie ma się co oszukiwać, taka pojemności nie jest konieczna dla większości z nas. A jednak potrafi być nieoceniona w niektórych sytuacjach. Podczas targów MWC mieliśmy okazję zobaczyć takie rozwiązanie od dwóch producentów, a mianowicie Sandisk’a oraz Micron’a. W zestawieniu z możliwościami jakie oferuje Samsung w swoich ostatnich smartfonach, przestrzeń dyskowa dostępna dla użytkownika sięga oszałamiających 2TB.

Pomimo tej samej pojemności karty różnią się prędkościami zapisu i odczytu danych, jednak są to dane podane bezpośrednio przez producentów, nie testowane w warunkach faktycznego użytkowania. Tak też, Sandisk jest delikatnie szybszy od konkurenta z wynikami 160MB/s odczytu oraz 90MB/s zapisu. Natomiast Micron oferuje 100MB/s odczytu oraz 95MB/s zapisu.

Cena karty pamięci Sandisk Ultra 400GB 

Na koniec oczywiście cena jaką przyjdzie zapłacić za tego typu karty. Na ten moment jedynie Sandisk wycenił swoją na 449.99$ – nie mało, szczególnie, że za 199.99$ możemy kupić kartę o pojemności 512GB.

OPPO i 10x zoom optyczny

Pomimo wcześniejszych oczekiwań OPPO nie pokazało nam żadnego nowego smartfona. W zamian dostaliśmy jedną z ciekawszych nowych technologii w mobilnej fotografii. Powiększenie zoom’u optycznego dostępnego dla posiadaczy smartfonów było od kilku lat ogromnym wyzwaniem dla inżynierów.

Sprawdź najniższą cenę za Oppo Find X!
Sprawdź już teraz cenę Oppo AX7
Kup Oppo RX17 Pro
Sprawdź obecną cenę Oppo RX17 Neo

Do tej pory największy zoom optyczny jaki udało się uzyskać to zaledwie 3-krotne bezstratne powiększenie. Oppo jednak zmieniło zasady gry, zamiast próby opchnięcia większej ilości soczewek pomiędzy sensorem, a szybką ochronną postawiono na zupełnie inne rozwiązanie.

Całość opiera się na zmianie położenia sensora w obudowie telefonu, jest on przekręcony o 90 stopni i wyposażony w specjalne zwierciadło, a całość przypomina miniaturowy peryskop. Dzięki temu OPPO może bez przeszkód umieścić więcej soczewek, a także zachować między nimi odpowiedni odstęp. Oczywiście całość wyposażona została w stabilizację.

5G Wszędzie

Technologia sieci 5G jest bez wątpienia rewolucją, która prędzej czy później stanie się globalnym rozwiązaniem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jakie nowa technologia niesie konsekwencje w kwestii budowy smartfonów gotowych na 5G. Nie jest to bowiem jedynie dodanie chipa zdolnego obsłużyć tego typu sieć.

Ogromne prędkości jakie zaoferuje nowy standard mogą realnie przekroczyć możliwości obecnie stosowanych pamięci flash w smartfonach. Pobranie 1GB danych w ciągu sekundy? Czemu nie, ale obecnie pamięci flash jakie znajdziemy często nawet w flagowych urządzeniach nie są w stanie zapisać takiej ilości danych w tak krótkim czasie.

Tutaj z odpowiedzią przychodzą producenci kości pamięci 3D NAND znanych między innymi z dysków SSD stosowanych w obecnych komputerach osobistych. Kości o nazwie iNAND zaprezentowane przez WD podczas targów są odpowiedzią na wymagania tak szybkiej sieci jaką jest 5G.

Źródła:

  1. Mashable

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!