Netflix boi się konkurencji i obniża ceny w wielu krajach

Netflix wykonał wiele ruchów, które potencjalnie odstraszają klientów. Tych nowych, jak i obecnych. Platforma postanowiła obniżyć ceny za subskrypcję w wielu krajach. Czyżby wejście SkyShowtime na rynek otworzyło oczy platformie VOD?

Awatar Marta Urbaniak

Netflix wykonał wiele ruchów, które potencjalnie odstraszają klientów. Tych nowych, jak i obecnych. Platforma postanowiła obniżyć ceny za subskrypcję w wielu krajach. Czyżby wejście SkyShowtime na rynek otworzyło oczy platformie VOD?

Netflix ma zamiar masowo obniżyć ceny w co najmniej 30 krajach.

Niektóre kwoty zostaną obniżone nawet o 50% wartości subskrypcji.

Na tej platformie usłyszysz “tudum”, gdy ją odpalisz. Netflix ostatnio chwyta się brzytwy i rozmyśla nad nowymi sposobami funkcjonowania platformy. Niektóre to tylko plany, a inne wchodzą w życie, jak chociażby nowy plan współdzielenia konta z możliwością “wykupienia” dodatkowych 2 użytkowników.

Wielu osobom korzystającym z usług nie podoba się to, co się dzieje. Część odchodzi, a inni szukają sposobu jak obejść system. Nie ułatwia sytuacji fakt, że wiele cenionych tytułów znika z zasobów Netflixa. Niby biblioteka jest obszerna, a jedak okazuje się, że “nie ma co oglądać”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

SkyShowtime zawitał dziś do Polski. Co oferuje nowa platforma VOD?

Dziś w Polsce swój debiut miała nowa platforma VOD, czyli SkyShowtime. Na sam start rozpoczęcia swojego debiutu w niektórych częściach Europy oferuje małą niespodziankę za rejestrację, przy zachowaniu pewnych warunków.

Czytaj artykuł

Gwoździem do trumny wydaje się wejście na polski rynek nowej platformy VOD – SkyShowtime, która oferuje kultowe, uwielbiane przez wielu produkcje i to w atrakcyjnych cenach. I chyba to było czynnikiem zapalnym do wprowadzenia pozytywnych zmian.

Objawienie czy puste obietnice?

Netflix postanowił, że masowo obniży ceny subskrypcji w wielu krajach. Ponad 30 krajów będzie płacić mniej niż dotychczas, jednak wartość o jaką zostanie obniżona płatność nie jest jednakowa dla wszystkich. Niektóre państwa będą “szczęściarzami” i będę zobligowane płacić połowę pierwotnej kwoty.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Netflix rozpoczyna banowanie użytkowników

Koniec z dzieleniem się hasłem z przyjaciółmi i rodziną poza domem, polecą bany. Więcej opłat, więcej zawiłości i dodatkowego wprowadzania ustawień. Płacisz za sub-konto lub stworzysz własne, w innym wypadku czeka Cię banicja przez Netflixa.

Czytaj artykuł

Oto niektóre wymienione kraje, których dotknie masowe cięcie cen: Bliski Wschód (między innymi Jemen, Jordania, Libia i Iran), Afryka (Kenia), Ameryka Łacińska (Ekwador i Wenezuela), Azja (Malezja, Indonezja, Tajlandia i Filipiny), ale również Europa (Chorwacja, Słowenia i Bułgaria). Z czasem ich liczba ma wzrosnąć.

Jednak nic nie wskazuje na to, aby Netflix zaniechał wdrażania swoich wcześniejszych planów ograniczenia dzielenia się hasłem. Te nadejdą i do Polski, więc trzeba się nastawić na ten fakt. 

Niektórych mogą przekonać obniżki cen, aby pozostać pomimo nadchodzących banów i czystki nieuczciwych użytkowników. Jednak nie jest pewne do jakiej kwoty zejdzie Netflix i czy będzie ona wystarczającym zadośćuczynieniem za ostatnie śmiałe posunięcia firmy, które odstraszyły część klientów.

Źródło: Gizmodo

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez