Spotify AI DJ podkręci Twoją playlistę i zapowie kolejny kawałek

Sztuczna inteligencja dotknęła również Spotify – aplikacja wdraża DJ, który dostosuje muzykę pod upodobania użytkownika i umieści na liście hity nawet z minionych lat. Personalizacja listy utworów będzie jeszcze dokładniejsza wraz z nowym narzędziem.

Spotify wdraża do swojej aplikacja DJ opartego na sztucznej inteligencji.

Narzędzie dobierze utwory na bazie polubień i istniejących już playlist i skomentuje niektóre pozycje na bazie aktywności użytkownika.

Na razie AI DJ od Spotify jest w fazie testowej dostępny na terenie Stanów Zjednoczonych jedynie dla subskrybentów Premium.

Wirtualny DJ wspomagany jest o pomoc sztucznej inteligencji. Na bazie istniejącej już listy i polubień konkretnych utworów rozpozna Wasz gust i stworzy składankę pasującą do upodobań.

Algorytm stworzy listę, która nie będzie mieć końca. Jednak w każdym momencie możecie przerzucić się na odmienny gatunek czy innego wykonawcę. Podsunie również wykonawców o których mogliście nie słyszeć, a którzy wpasowują się do konkretnego gatunku muzyki. Ale nie zabraknie też kawałków, które męczyliście przez całe zeszłe lato.

Na początku powita Was głos, który może być znajomy, choć niekoniecznie dla każdego. Pracownik Spotify, który prowadził poranny podcast “The Get Up użyczył swojego głosu do stworzenia Waszego DJ-a. Ten poprowadzi Was po playliście i w unikalny sposób skomentuje niektóre pozycje na bazie Waszych nawyków odtwarzania.

Jednak głosy będą się zmieniać, start-up Sonic AI wspomoże proces tworzenia narzędzia i będą to mixy ekspertów muzycznych czy kulturowych. Na ten moment próbka głosu w filmiku i na tym krótkim nagraniu brzmi bardzo czysto.

Ze względu na użycie próbki ludzkiego głosu na ten moment nastawienie DJ-a jest pozytywne, wprowadzające i zachwalające nowości. Możliwe, że wraz z nadchodzącą gamą wirtualnych głosów ich nastawienie i styl mówienie również będą się zmieniać w zależności od Waszego wyboru.

AI DJ Spotify na razie jest w fazie testów dostępnych tylko dla użytkowników subskrypcji Premium w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nie zostało przedstawione, kiedy takie testy ruszą na terenie Europy i w tym Polski.

Sztuczna inteligencja powoli wkrada się do naszego życia. Oczywiście rozwój technologii ma na celu ułatwienie nam funkcjonowania na co dzień. Używanie narzędzi nie jest złe, w końcu po to są tworzone.

Jednak mam wrażenie, że po wdrożeniu w życie chatGPT i teraz AI DJ od Spotify nastąpi to bardzo szybko. Nim się obejrzymy AI będzie nam pomagać w każdej czynności na przestrzeni 10 lat. Czy tego właśnie chcemy i potrzebujemy? Czy nie następuje to zbyt szybko?

Źródło: Spotify, The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!