Discord Nitro Basic – subskrypcja #1?

Discord Nitro Basic – subskrypcja #1?

Nitro Basic jest kolejnym wariantem discordowej subskrypcji, która udostępni nam najbardziej przydatne funkcje. A wszystko po to, aby jeszcze większa liczba użytkowników mogła pozwolić sobie na Discord Nitro!

Jak radzi sobie Discord?

Reklama
discord nitro basic
źródło: Epic Games Store

Jak wiadomo, Discord to „internetowa platforma społecznościowa”, która od początku była skierowana przede wszystkim do graczy. Platformę skonstruowano jednak w taki sposób, aby była przejrzysta dla wszystkich, niezależnie od preferencji użytkowania. O Discordzie obecnie słyszał już chyba każdy, a to jedynie potwierdza ogromny sukces założycieli tego serwisu. Dodatkowym plusem jest zdecydowanie fakt, że Discord jest dostępny w aplikacji mobilnej i desktopowej, a także na stronie internetowej.

Za popularnością aplikacji rzecz jasna idą również liczby, które w przypadku 7-letniej aplikacji prezentują się naprawdę okazale. Co więcej, od kilku lat Discord – a w zasadzie jego miłośnicy – nieprzerwanie prowadzą batalię z użytkownikami TeamSpeaka. A to wszystko dlatego, że oprócz kanałów tekstowych Discord oferuje również kanały głosowe, do których początkowo ludzie mieli sporo wątpliwości.

Teraz jednak prezentują się o niebo lepiej niż wcześniej, co generuje dodatkowe przepychanki między użytkownikami obu komunikatorów. Część internautów postanowiła „wybrać co najlepsze” i swoje rozmowy nadal prowadzi na TS3, a tekstowe dyskusje ze znajomymi prowadzą na discordowych kanałach.

Sytuacja może się nieco zmienić, kiedy TeamSpeak oficjalnie wypuści aplikację TeamSpeak 5, obecnie znajdującą się w beta-testach. Jest to całkowicie przebudowana, nowa wersja ich komunikatora, która również oferuje tworzenie serwerów z kanałami tekstowymi, podobnie jak właśnie Discord.

źródło: BACKLINKO

Discord już w grudniu 2020 roku mógł pochwalić się przekroczeniem imponującej bariery w postaci 140 milionów aktywnych użytkowników. Popularność aplikacji „wystrzeliła” w 2019 roku, bowiem w maju miesięczna liczba użytkowników wynosiła 56 milionów, a w grudniu – już 70.

Niecały rok później mogliśmy mówić o prawie dwukrotnym wzroście (do poziomu 120 mln), a miesiąc później już o 140 milionach. Dużą ilość informacji możemy pochłonąć z tekstu opublikowanego w marcu 2021 roku na stronie BACLINKO. Zebrano tam najważniejsze statystyki dotyczące Discorda, jak na przykład to, że średni użytkownik z USA spędza na platformie 280 minut.

Discord Nitro i płynące korzyści

discord nitro
źródło: Epic Games Store

Discord sam w sobie jest darmową platformą, ale – jak większość popularnych aplikacji – znajdziemy w nim również płatne usługi. Kolejnym plusem Discorda jest to, że wspomniane płatne usługi dla większości użytkowników nie są niczym niezbędnym. Dzięki temu nie czujemy się „okradnięci” z podstawowych funkcji, jak to bywa w przypadku grania w tytuły typu pay-to-win.

Pierwsza płatna subskrypcja pojawiła się w ofercie aplikacji w styczniu 2017 roku i jest to aktualny Discord Nitro Classic. Umożliwia nam ona dostęp do takich funkcji jak: animowany avatar, używanie niestandardowych/animowanych emoji na wszystkich serwerach czy niestandardowego tagu.

Nitro Classic, za które w Polsce zapłacimy 9,99 zł miesięcznie lub 99,99 zł raz do roku, umożliwia nam wysyłanie większych plików (8 MB ➜ 50 MB) oraz lepszą jakość przy udostępnianiu ekranu (1080p 60 FPS). Nie należy zapominać również o 30-procentowej zniżce na ulepszenie serwera, o którym nieco później.

nitro server boost
źródło: Support Discord

Oprócz wspomnianego Nitro Classic możemy również zastanowić się nad dwukrotnie droższą subskrypcją Discord Nitro. Za nią przyjdzie nam zapłacić 19,99 zł raz na miesiąc lub 199,99 zł rocznie. Ta opcja oferuje nam dostęp do specjalnych naklejek czy możliwość wysyłania jeszcze większych plików (100 MB). Oprócz tego możemy być członkami aż 200 serwerów (zamiast 100) oraz wysyłać dłuższe wiadomości (nawet do 4000 znaków). Tutaj, oprócz wspomnianej wcześniej zniżki, dostajemy również 2 darmowe ulepszenia!

Ulepszenia serwera, o których pisaliśmy wyżej, przede wszystkim poprawiają audio na kanałach głosowych oraz zwiększają limit dodanych emotek. Ulepszenia dodają również miejsca na własne naklejki, a także poprawiają jakość wideo transmisji.

W przypadku kolejnych poziomów ulepszenia mówimy o następnych udogodnieniach, jak możliwość ustawienia własnych ikon ról czy tworzenie prywatnych wątków. Nie należy zapominać również o możliwości ustawienia własnego baneru serwera czy zwiększonym limicie przesyłania do 50 MB. Ostatni poziom zwiększa limit przesyłania plików do 100 MB, a także pozwala ustawić animowany baner serwera czy własny adres URL.

Nitro Basic – najbardziej opłacalna subskrypcja?

nitro basic
źródło: Support Discord

We wrześniu 2021 roku – między innymi w Polsce – doczekaliśmy się sporej obniżki cen discordowych subskrypcji. Nie brakowało jednak osób uważających, że aktualne ceny są nadal zbyt wysokie, biorąc pod uwagę płynące z subskrypcji korzyści. W związku z tym platforma postanowiła coś z tym zrobić i po raz kolejny wyciągnąć w kierunku użytkowników pomocną dłoń.

nitro basic
źródło: Support Discord

Mowa bowiem o kolejnym, jeszcze tańszym, wariancie subskrypcji, a konkretniej Nitro Basic. Na ten moment subskrypcja zadebiutowała jedynie w Wielkiej Brytanii i to właśnie tam zostanie poddana testom, przed wprowadzeniem jej do oferty w innych krajach. Jak poinformował portal TechRadar, Discord wybrał ten kraj z powodu „dużej różnorodności przedziałów wiekowych i sposobów korzystania z serwerów na platformie”. Co więcej, to właśnie rynek w Wielkiej Brytanii ma być „jednym z najpopularniejszych rynków Nitro w ostatnim czasie”.

W przypadku Nitro Basic nie powinniśmy oczekiwać zbyt długiej listy uzyskiwanych udogodnień, bowiem opiera się ona jedynie na kilku pozycjach. Mowa bowiem o dostępie do niestandardowych i animowanych emotek, zwiększonym limicie przesyłania plików (20 MB) i specjalnych naklejkach. Warto również wspomnieć, że Nitro Basic (2,49 funta) w Wielkiej Brytanii jest aż 4 razy tańsze od Nitro Classic! Jeśli taki przelicznik zostanie zastosowany w przypadku wariantu Basic w Polsce, subskrypcja ta powinna kosztować jedynie 5 zł!

nitro basic
źródło: Support Discord
Reklama

Technostrefowy Discord!

Jak informuje portal Business of Apps w sierpniowym materiale, obecnie mówimy o około 6,7 miliona aktywnych serwerów na platformie, a liczba ta wciąż rośnie. Co więcej, zgodnie z założeniem, coraz większa część nowo powstałych serwerów nie ma już nic wspólnego z grami. Discord oczywiście cały czas będzie kojarzony ze środowiskiem gamingowym, bowiem dla niego właśnie powstał i nikogo nie powinno to dziwić.

TechnoStrefa zaproszenie
link do dołączenia

Mimo tego właściciele tego serwisu dążą do ciągłego rozwoju tego projektu, aby Discordem interesowały się kolejne grupy odbiorców. Sama aplikacja – oprócz serwerów tworzonych stricte pod komunikację ze znajomymi – oferuje nam również możliwość stworzenia serwerów społecznościowych. Mowa o serwerach tematycznych, na których mogą zbierać się słuchacze określonego typu muzyki, fani danej drużyny czy gracze konkretnego tytułu. Coraz więcej oficjalnych aplikacji ma również swoje dedykowane serwery Discord, na których support rozwiązuje nasze problemy czy odpowiada na pytania.

discord TechnoStrefa
tak prezentuje się nasz Discord, sprawdźcie sami!

Zahaczając o ten temat warto wspomnieć, że i my możemy pochwalić się naszym własnym serwerem Discord! Stworzyliśmy go z myślą o Was, czyli społeczności zebranej wokół kanału YT, strony internetowej, a także profili na Instagramie, Facebooku oraz TikToku! Oprócz powiadomień o publikacji nowego filmu czy artykułu możecie tam podyskutować tam na tematy związane z technologią… i nie tylko!

Na dedykowanych kanałach możecie zaproponować temat kolejnego filmu, powysyłać memy, a także wyłapać jakąś gorącą okazję od innego użytkownika. Nie zapominając również o najważniejszej części naszego discordowego serwera, czyli tak zwanej „POMAGALNI”. Na podkanałach z tej kategorii uzyskacie pomoc w temacie telefonów i komputerów, a także telewizorów, konsol czy sprzętu audio!

#zasady TechnoStrefa
#zasady na TechnoStrefowym Discordzie

Jeśli chcesz jeszcze bardziej poczuć się członkiem TechnoStrefy (który nie przegapi żadnego powiadomienia!), a także zaangażować się w jej rozwój – nie czekaj i dołącz na nasz serwer już teraz! Przy dołączeniu zapoznaj się również z regulaminem zamieszczonym na kanale #zasady, aby w przyszłości nie spotkała Cię żadna niemiła niespodzianka…!

ŹRÓDŁO: Support Discord, TechRadar, BACKLINKO, Business of Apps

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!