Discord Activities – czym w ogóle są?

Aktywności Discord to strzał w dziesiątkę! Nie dość, że wprowadzono je w okresie zimnych jesiennych wieczorów, to jeszcze oferują najpopularniejsze klasyczne gry! Znajdzie się też coś dla fanów grupowych youtubowych seansów!

Aktywności Discord to strzał w dziesiątkę! Nie dość, że wprowadzono je w okresie zimnych jesiennych wieczorów, to jeszcze oferują najpopularniejsze klasyczne gry! Znajdzie się też coś dla fanów grupowych youtubowych seansów!

Po co z nich korzystać?

Aktywności Discord to nowa funkcjonalność, która już teraz dostępna jest dla wszystkich użytkowników platformy. Korzystać można z nich jedynie na discordowych serwerach, bowiem aby je uruchomić musimy być połączeni z kanałem głosowym. Na ten moment do dyspozycji oddano aż 9 aktywności, z czego jedynie 2 są „darmowe”.

Oznacza to mniej więcej tyle, że użytkownicy bez Discorda Nitro mogą zagrać w Putt Party lub odpalić Watch Together. Pierwsza z pozycji to mini golf, zaś druga, to – znane między innymi ze strony w2g.tv – oprogramowanie do grupowych seansów.

Głównym zarzutem przeciwników Discord Activities zapewne będzie fakt, że nowa discordowa opcja w zasadzie nie wprowadza nic nowego. I właściwie wszystko się zgadza w tym stwierdzeniu, ale Discord raczej nie wprowadził wspomnianych aktywności z myślą, że jest to coś całkowicie nowego.

Discord staje się coraz bardziej popularny i w związku z tym, co i rusz chce wykonywać kolejne kroki w kierunku komfortu użytkowników. Aktywności Discord zdają się być bardzo dobrym rozwiązaniem i czymś, do czego wszyscy dość szybko się przyzwyczają. Łączą one bowiem to, z czego użytkownicy już wcześniej mogli korzystać, ale musieli szukać tego w różnych zakątkach Internetu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Discord wkracza na konsole Xbox!

Discord na konsolach Xbox był kwestią czasu od lipca, kiedy to firmy publicznie poinformowały o nawiązaniu współpracy. Początkowo testować mogli ją jedynie nieliczni, ale teraz nowa funkcja trafiła już w ręce wszystkich użytkowników!

Czytaj artykuł

Wszystkie discordowe aktywności i ich ograniczenia

Wspomniane wcześniej Putt Party i Watch Together to dwie – i jedyne darmowe – z aż 9 aktywności, z których na ten moment możemy korzystać na Discordzie. Warto przy tym zaznaczyć, że w discordowego mini golfa zagramy w maksymalnie 8 osób jednocześnie. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku wspólnych youtubowych seansów, bowiem tutaj nie ma jakiegokolwiek limitu użytkowników w jednym momencie.

źródło: Discord Blog

Z pozostałej 7 wyróżnimy jeszcze dwie pozycje, które nie mają jakichkolwiek limitów użytkowników. Mowa tutaj o grach: Chess In The Park (szachy) oraz Checkers In The Park (warcaby). Kolejną pozycją na discordowej liście jest gra Land-io, w którą w jednym momencie może zagrać aż 16 graczy. Głównym zadaniem w tej grze jest przemalowywanie pól na swój kolor, ale jednocześnie musimy uważać na to, aby nie wpaść na pola przejęte przez innego gracza!

aktywności discord
źródło: Discord Blog

Aż 8 użytkowników jednocześnie może zagrać w Sketch Heads, Blazing 8s oraz Letter League. Sketch Heads to w zasadzie zwykłe kalambury, w których jedna osoba rysuje konkretne hasło, a reszta musi rozszyfrować jej rysunki. Blazing 8s to karciana gra inspirowana Szalonymi Ósemkami, która w pewnym stopniu również przypomina zasady gry w Uno. Letter League to scrabble, w ramach których użytkownicy naprzemiennie – z posiadanych liter – układają słowa na wspólnej planszy.

Na koniec zostaje nam Poker Night, które to już z samej nazwy jest jedną z najbardziej oczywistych aktywności. Wspomniana pozycja to gra w stylu Texas hold’em, która pozwala na uczestnictwo maksymalnie 8 osób i 17 dodatkowych widzów! Warto również zaznaczyć, że aby grać w Poker Night musicie mieć ukończone 18 lat!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Discord Nitro Basic – subskrypcja #1?

Nitro Basic jest kolejnym wariantem discordowej subskrypcji, która udostępni nam najbardziej przydatne funkcje. A wszystko po to, aby jeszcze większa liczba użytkowników mogła pozwolić sobie na Discord Nitro!

Czytaj artykuł

Technostrefowy Discord!

Jak informuje portal Business of Apps w sierpniowym materiale, obecnie mówimy o około 6,7 miliona aktywnych serwerów na platformie, a liczba ta wciąż rośnie. Co więcej, zgodnie z założeniem, coraz większa część nowo powstałych serwerów nie ma już nic wspólnego z grami. Discord oczywiście cały czas będzie kojarzony ze środowiskiem gamingowym, bowiem dla niego właśnie powstał i nikogo nie powinno to dziwić.

TechnoStrefa zaproszenie
link do dołączenia

Mimo tego właściciele tego serwisu dążą do ciągłego rozwoju tego projektu, aby Discordem interesowały się kolejne grupy odbiorców. Sama aplikacja – oprócz serwerów tworzonych stricte pod komunikację ze znajomymi – oferuje nam również możliwość stworzenia serwerów społecznościowych.

Mowa o serwerach tematycznych, na których mogą zbierać się słuchacze określonego typu muzyki, fani danej drużyny czy gracze konkretnego tytułu. Coraz więcej oficjalnych aplikacji ma również swoje dedykowane serwery Discord, na których support rozwiązuje nasze problemy czy odpowiada na pytania.

discord TechnoStrefa
tak prezentuje się nasz Discord, sprawdźcie sami!

Zahaczając o ten temat warto wspomnieć, że i my możemy pochwalić się naszym własnym serwerem Discord! Stworzyliśmy go z myślą o Was, czyli społeczności zebranej wokół kanału YT, strony internetowej, a także profili na Instagramie, Facebooku oraz TikToku! Oprócz powiadomień o publikacji nowego filmu czy artykułu możecie tam podyskutować tam na tematy związane z technologią… i nie tylko!

Na dedykowanych kanałach możecie zaproponować temat kolejnego filmu, powysyłać memy, a także wyłapać jakąś gorącą okazję od innego użytkownika. Nie zapominając również o najważniejszej części naszego discordowego serwera, czyli tak zwanej „POMAGALNI”. Na podkanałach z tej kategorii uzyskacie pomoc w temacie telefonów i komputerów, a także telewizorów, konsol czy sprzętu audio!

#zasady TechnoStrefa
#zasady na TechnoStrefowym Discordzie

Jeśli chcesz jeszcze bardziej poczuć się członkiem TechnoStrefy (który nie przegapi żadnego powiadomienia!), a także zaangażować się w jej rozwój – nie czekaj i dołącz na nasz serwer już teraz! Przy dołączeniu zapoznaj się również z regulaminem zamieszczonym na kanale #zasady, aby w przyszłości nie spotkała Cię żadna niemiła niespodzianka…!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez