Do
góry
Vivo-Xiaomi-OPPO-device-transfer-A

Nowy standard wymiany plików jeszcze w tym miesiącu!

Trzy duże chińskie firmy, które są nam głównie znane dzięki smartfonom. Mowa tutaj o Vivo, Oppo oraz ulubionym przez wszystkich Xiaomi. To właśnie te trzy firmy zawiązały między sobą współpracę by stworzyć system, który będzie mógł konkurować z AirDrop znanym ze smartfonów z nadgryzionym Jabłkiem.

Współpraca między trzema gigantami zawiązała się niedawno, a mają oni pracować nad systemem przesyłania danych między urządzeniami. Całość ma być prosta i przyjemna, a co najważniejsze szybka, w końcu zdjęcia zabierają coraz więcej miejsca. System będzie bardzo mocno przypominał funkcję AirDrop znaną z iPhone’ów z tą różnicą, że będzie obsługiwany przez wiele różnych marek telefonów. Tych jak na razie jest trzech, jednak już pojawiły się informacje o powiększeniu tej współpracy na kolejnych producentów tak by wszyscy użytkownicy mieli dostęp do tej technologii.

Według szczegółów jakie jak na razie dostępne są w sieci, nowy standard będzie działać na zasadzie peer-to-peer. Ma to znacznie poprawić prędkość udostępnianych danych jak i uprościć obsługę. Za łączenie się urządzeń będzie odpowiadać łączność Bluetooth, dzięki czemu nie będzie konieczne korzystanie między innymi z danych pakietowych.

↪ Zobacz cenę Oppo Reno
➡ Xiaomi Mi9 Cena
➡ Xiaomi Mi9 SE Cena

Choć w tym momencie Android jest już wyposażony w podobną funkcję to nie jest ona tak popularna jak wcześniej wspominany AirDrop. Dodatkowo Android Beam kończy swój żywot wraz z następną aktualizacją Androida Q, tym samym będzie on dostępny jedynie w starszych modelach, a sama funkcja nie jest już rozwijana. Braku popularności tego rozwiązania można się doszukiwać w braku reklam czy wymaganym NFC do działania tego transferu danych. Inna możliwość to Fast Share jednak tu pojawia się problem, który dla Chińczyków jest w zasadzie nie do przeskoczenia na ten moment czyli wymóg działających Google Play Services, które w Chinach są po prostu niedostępne.

Jak twierdzą przedstawiciele firm, wersja beta nowego systemu przesyłania danych będzie dostępna jeszcze przed końcem tego miesiąca. Jednocześnie zachęcają innych producentów do aktywnej współpracy lub adoptowania już gotowego rozwiązania kiedy to pojawi się już na rynku.

Aplikacja do dzielenia się plikami jest znacznie prostsza i powinna pojawić się znacznie szybciej jak twierdzą przedstawiciele gigantów, jednak nikt nie miał tak naprawdę tyle zapału by to zrobić. Początkowo system będzie umożliwiał przesyłanie danych jeżeli system na którym aplikacja działa jest spod znaku Xiaomi (MIUI), Oppo (ColorOS) lub Vivo (FuntouchOS) i umożliwi prędkość przesyłania na poziomie 20MB/s.

↪ Zobacz cenę Oppo Reno
➡ Xiaomi Mi9 Cena
➡ Xiaomi Mi9 SE Cena

Bez wątpienia wiele Chińskich producentów postanowi wdrożyć to rozwiązanie także do swoich smartfonów. Natomiast wielu z nas mogłoby uczyć się takiej współpracy od mieszkańców Kraju Środka, pomimo rywalizacji firm wciąż mają na uwadze dobro klienta, które prędzej czy później odpłaci im się z nawiązką.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!